N°. 1874. Dinsdag 27 Maart. Binnenlandsch Nieuws. !.Y". 1861). LE1DSCH IHIillll Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te S uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oast-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Teiegraaf. Dageljjks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethoudert, Maandagen Donderdagte 11 uien. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeetterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - Pr endent der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 urenBureau der Plaattelijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Theiauriedagelijks van 102 uren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sinorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4>7 uren;der In- en Uitgaande Rechten eu Accijnzen dagelijks van 91 aren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 aren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft den heer Dr. G. A. Schneitherop zijn ver zoekeervol ontslagen als schoolopz. in het 5de schooldistrict der prov. Zuid-Holland eu in zijn plaats benoemd den heer Dr. M. C. Mensing, te Rotterdam. Z. M. heeft benoemd tot burgemeesters der gemeenten Wijlré, J. W. Boshouwers; Eenrum, J. D. Pruissenen It- tervoort, J. M. Grispen. Z. M. heeft, op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan G. van den Brandals burgem. der gem. Nieuwkuik c. a.; aan J. Terwindt Az., als burgem. der gem. Paunerdenaan Mr. J. J. Bleekerals burgem. der gem. Hoogezand. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Haarlem den heer Mr. E. A. Jordens, thans secretaris der gemeente Arnhem. Z. M. heeft ingetrokken de verplaatsingen van de con troleurs van 's-rijks belastingenden heer J. B. Story van Blokland te Kampenden heer J. H. Simon te Ouder-Amstel en den heer H. W. Verschooff te Ommen, en zijn de twee eerstgenoemden op hunne tegenwoordige standplaats beves tigd; voorts zijn verplaatst de volgende controleurs van 's-rijks belastingen, als naar Eobith de heer W. C. F. J. Eerens, thans te Almelo; naar Almelo de heer H. W. Ver schooff, thans te Ommen. Men weet thans dat de reis van den Minister Geert- sema naar Brussel in verband staat met de aangelegenheid der afdamming van de Ooster-Schelde, waarover hij met den Minister Rogier is gaan confereeren. Men kan eerlang een Koninklijk besluit verwachten waarbij aan deurwaarders der directe rijksbelastingen aan spraak op pensioen na behoorlijk volbrachten diensttijdzal worden toegekend. Te 's-Gravenhage is men voornemens een kapitaal van f 100,000 bijeen te brengen tot het stichten van een vleesch- houwerij op uitgebreide schaalten einde goed rund-, kalfs- en schapenvleesch tegen billijke prijzen algemeen verkrijgbaar te stellen. Zondag is de aan het zeestrand te Scheveningen lig gende walvisch door niet minder dan 15 00 personen bezich tigd geworden. De Gemeenteraad van Arnhem heeft benoemd tot di recteur aan de hoogere burgerschool aldaar Dr. R. S. Tja- den Moddermanthans leeraar bij de hoogere burgerschool te Haarlem. Voor de opengevallen betrekking van procureur zijn door de arrondissements-rechtbank te Goes aanbevolen de heeren en Mrs. J. G. de Witt Hamer, advocaat te Goes en P. Roetert Tak advocaat te Middelburg. Vrijdag 11. heeft de hoogleeraar J. A. Fruin het rec toraat der Utrechtsche hoogeschool aan zijn opvolger Prof. H. C. Millies overgedragen met het houden eener rede voering in het Latijn tot onderwerp hebbende//de nood zakelijkheid tot voortdurende verbetering en aanvulling der Nederlandsche wetboeken." Uit de opgaven in de Staats-Courant betreffende den vee-typhus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende den 11 den eu eindigende den 17den dezer, blijkt dat er in die week zijn aangetast 1133 aan de ziekte ge storven 261, afgemaakt 48, hersteld 46, aan het einde der week nog ziek 77 8 runderen, terwijl er sedert het be gin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 41,255 aan de ziekte gestorven 14,184 afgemaakt 9252 hersteld 15,932 en nog ziek 18 87 runderen. Zaterdag 11. is van Brouwershaven uitgezeild naar New-York het schip Arnold Böninger met 15 6 landver huizers uit de provinciën GroningenFriesland en Zuid- Holland. De baron O. van Wassenaer Catwijck te 's-Hage heeft namens de Evangelische Alliantie aan de Christenen van alle natiën een oproeping gezonden, om de bijeenkomst bij te wo nendie den 26sten Augustus aanstaande te Amsterdam zal worden gehouden. - Op 71jarigen leeftijd overleed Vrijdag 11. op zijn land goed nabij Breda de gepensioneerde generaal-majoor baron van Aylva Rengers, in der tijd kommandant van het te Lei den in bezetting liggende dépot van het 5 de reg. infanterie. Uit Meppel meldt men van den 24sten: In den afgeloopen nacht en heden in den morgen heb ben hier zulke koudegure sneeuwjachten plaatsdat men bijna vreest zich buiten te begeven. Daarenboven is de wind zóó scherp en snydendde lucht zóó ijl en schraaldat men niet zonder reden beducht is voor den stand van 't winter graan dat even als het groenland met een vale geelach-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1