Te Koop: TE HUUR Openbare Verkooping. MEUBILAIRE GOEDEREN INBOEDEL, Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. veemarktente Hoorn en Purmerend voor dit jaar te ver bieden ten einde de veepest zooveel mogelijk te weren. Als een opmerkelijke bijzonderheid deelt men mede dat de Mr. kleermaker B. Pleij te Almelo, die geruimen tijd, ter bekwaming in zijn vak, in Rusland, Engeland, Frankrijk en België heeft doorgebracht, bij een dezer dagen te Dresden gehouden cursusvan dusdanige bekwaamheden heeft blijk gegevendat hij de onderscheiding mocht genie tenom, onder de 27 mededingers, waaronder hij de eenige Nederlander was, door het Directorium der Europaischen Modus-Academie, by de beoordeeling als de Primus te wor den geproclameerdwaarvan hem thans de bewijzen zijn toe gezonden. Woensdag had te Arnhem een zonderlinge diefstal plaats. De uitdrager M., tijdelyk in dienst by den heer C., was by een partikulier werkzaam en had zijn jas uitgetrok ken. Toeu hij dien weder wilde aandoen was de jas ver dwenen. Hij kwam te huis en het eerste wat hij zag was zijn jas, die, in zijne afwezigheid, aan zyne vrouw te koop was gebodenmaar terstond door deze herkend was. De dief had de wijste partij gekozen en zich bij die ontdek king spoedig uit de voeten gemaakt. Dezen morgen echter is hij, door den ijver der politie, aan het spoorweg-sta tion in hechtenis genomen. Hij heeft reeds zijn diefstal be kend. Hij is een Duitscher en was voornemens naar zijn vaderland terug te keeren, welk plan hij echter voorloopig niet zal ten uitvoer brengen. Uit het vroeger vermelde zestal heeft de kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Deventer, ter vervulling der vacatureontstaan door het emeritaat aan Dr. I. J. Metz- lar verleend het volgende alphabetisch gestelde drietal opge maakt: J. Knappert te HarlingenJ. W. Kramers te Oost- Zaandam en A. J. Oort te Schoonhoven. Door de politie is Dinsdag avond te 11 uren alhier aangehouden een aan deze stad vreemd persoonwelke zich gedurende de laatste dagen aan verschillende diefstallen heeft schuldig gemaakt en ook den diefstal gepleegd heeft laatst leden Zondag avond door ii,klimming van het raam eener woning op het hofje achter de St. Pieterskerk. - De gesto len voorwerpen waren door hem verkocht en zyn door de politie opgespoord en in beslag genomen. - De dader is naar het huis van arrest overgebracht. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 6 uren 39°, des avonds te 8 uren 36°, te 10 uren 35°. Vrijdag morgen te 5 uren 30°, te 8 uren 380,;,'s middags te 12 uren 48c, 's namiddags te 4 uren 48°. Dinsdag 11. werd te Londen een algemeene bededag gehouden naar aanleiding der heerschende veeziekte. De Prins van Wallis zal op tweeden Paaschdag de wapenschouwing der vrijwilligers naby Brighton bijwonen. De bekende kastanjeboom in den tuin der Tuileriën te Parijs zal Woensdag reeds bladeren hebben. Men spreekt te Parijs van de oprichting eener groote maatschappijdie ten doel zou hebben een rechtstreeksche ver binding van de Indische zee met Frankrijk en Engeland door de landengte van Suez over MarseilleParijs en Calais. Af gescheiden van de ongelooflijke snelheiddie door het leggen van een nieuwen spoorweg over Parijs met Marseille en Ca lais door exprestreinen zou worden verkregenkan een uit gestrektheid van 300 Nederl. mijlen op het tegenwoordig traject van de mail worden bespaard. De collectedie gedurende het uitvoeren der mis van Liszt in de St. Eustatius-kerk te Parijs gehouden is ten be hoeve van de maatschappij tot oprichting van scholen, heeft niet minder dan 45,000 fr». opgebracht. De dames, die de collecte deden, begonnen dan ook met zelve 1000 of 1500 frs. op de schalen te leggen. Promotie aan de Leldsche Moogeschool. 23 Maart. - Tot Doctor in de beide Rechten de heer M. J. de Witt Hamer, geb. te Goes, na openbare verde diging van een Acad. proefschrift, getiteld: De arbeiders vereenigingen. de Buitenplaats ZUYDWIJK, gelegen aan den grooten weg der 1ste klasse, nabij den Deyl, onder Wassenaar. Te aanvaarden 1 Mei 1866 of vroeger. Nadere informatie ten Kantore van den Notaris VAN BERGEN te Wassenaar. Eene pomadedie den haarwortel versterktalle roos doet verdwijnen en het haar zacht en glanzend maakt. Prijs per 5 Ned. ons 50 cent, per 5 pond 45 cent, en dezelfde po- made met reuk a 70 cent de 5 onsen ook rood met reuk a 75 cent de 5 ons. Wordt verzonden in bus sen van 1 pondpond en pond. Brieven franco, bij M. CLEBAN, Huidenstraat. Amsterdam. EIKEN STAMMEN. Op Donderdag den 29sten Maart 1866 des voormiddags te 10 uren, zullen op de buitenplaats naast het oude Ko ningshuis, te Sassenheim, worden verkocht ruim 60 stuks EIKEN STAMMEN, zwaar 25 a 70 duim voor de borst gemeten, lang 10 a 15 el; alsmede tophout, takken en spanen, liggende dicht bij het water; te betalen 1 Augus tus 1866. Een vierjarige RUINlicht bruinbles met twee witte achtervoeten. Eene driejarige MERRIE, muscaat-schimmel. Een tweejarige RUINdonker bruin En een eenjarige MERRIE, donker bruin. Alle vier van Engelsch ras, en afkomstig van de heng sten TipoDraco en Victor. Benevens een zwarte tweejarige Inlandsche HENGST. Te bevragenin persoon of met franco brievenbij den eigenaar J. A. CHARBON Jr., op Rustkoffte Sassenheim. De Notaris D. J. VAN STOCKÜM zal op Vrijdag den 6den April 1866, des voormiddags te 10 uren, te Lisse, aan het huis in de Dorpsstraat N°. 198 om contant geld verkoopendiverse net onderhouden en verderen als: buffet, tafels, stoelen, kabinet, kasten, ledekanten, kachels, mangel, pers, vloerkleedenbedden met toebe- hoorenbrandkast, pendule, spiegels, schilderijen, koper, glas-, tin-, blik- en aardewerk, enz. Alles daags te voren te bezichtigen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3