Buiteitiaiidsch Nieuws. Advertentiën. t°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Ge deputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de Gemeente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Hazerswoudeden 21 Maart 1866. heel voor zijn kosten te doen vertoonen niet alleeDmaar ook de mondelinge toelichting der verschillende tafereelen zelve op zich genomenwaarvan hij zichmet zijnen eigen- aardigen humoristischen toon, kweet op een wijze, die hem telkens van de zijde der toeschouwers de daverendste toe juichingen deden ten deel vallen, en die [wel het bewijs le verden dat hij den juisten toondie daar moet aangeslagen wordenwist te vatten. - De heer J. Godefroy wisselde de toelichtingen met zijn heerlijk seraphine-spel van tijd tot tijd af, en begeleidde voorts die tafereelenals b. v. landschap pen enz., waarbij weinig of niets tot toelichting te zeggen viel, met toepasselijke muziek. Even nadat de voorstelling met een gepaste inleiding door den heer Kneppelhout was aangevangenverscheen de Bur gemeester, ingeleid door den heer Baron van Heemstra, in de tot stikkens toe gevulde zaalen woonde met blijkbaar welgevallen de voorstelling, die door een kleine pauze werd afgewisseld, ten einde toe bij. Toen de voorstelling was afgeloopen en de lichten weer hier en daar ontstoken waren, richtte de heer Kneppelhout nog eenmaal tot de aanwezigen het woord dat van hunne zijde met een luid: //leve de heer Kneppelhout", werd be groet. - Hierna bedankte de Voorzitter namens de Com- missie en de aanwezigenden heer Kneppelhout voor zijn be langstelling in deze zaak, waarvan hij Dinsdag avond door zijn onbekrompene goedwilligheid zulk een sprekend bewys had gegeven, en beval verder de Volksvoorlezingen in zijn voortdurende welwillendheid aan. - //Leve de heer Knep pelhout!" //leve de heer Kneppelhout!" weergalmde 't ook daarna weer zoo daverend door de zaaldat 't den spreker ge- ruimen tijd onmogelijk was voort te gaan. Toen eindelijk de stilte eenigszins was hersteld richtte hij ook eenige har- telyke woorden tot den Burgemeester, die, nog zoo kort geleden door het vertrouwen des KoniDgs aan het hoofd dezer gemeente geplaatst, reeds nu een zoo openlijk bewijs gaf, hoezeer hem de belangen des volks ter harte gingen; ook aan zijne toegenegenheid beval hij deze zoo nuttige in richting aan, en toen hij aan 't slot een /.'leve de Burge meester!" aanhief, weerkaatste uit honderden monden een driewerf: //leve de Burgemeester!" door de eivolle zaal. Diep getroffen nam toen het hoofd der gemeente het woord en gaf in hartelijke bewoordingen lucht aan hetgevoel.dat hem in dit oogeublik bezielde, nu hij hier op zoo aange name wijze was ontvangenhij verklaarde dat de belangen van Leiden waaraan hij door zoovele banden uit een vroe ger verleden was gebonden en die nu weer vernieuwd wa ren hem dierbaar zouden blijven en ontwikkeling en bescha ving in hem steeds een warmen voorstander zouden vinden. - Nadat ook deze recht hartelijke woorden geheel onder den indruk van 't oogenblik gesproken, gelijk te begrijpen valt weder daverend waren toegejuicht, verlieten eindelijk de aanwezigen de zaal, zeker allen in de overtuiging zelden zulk een genotvollen avond gesmaakt te hebben maar ook niet weinigen met den wenschdat ook in Leidenwaar zooveel voor wetenschap en onderwijs wordt gedaantoch eindelijk eens een lokaal moge verrijzenruim genoeg om zulke bijeenkomsten als de Volksvoorlezingen te kunnen hou den - een behoefte die zich nu weder levendiger dan ooit j deed gevoelen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dins dag des namiddags te 5 uren 45°, des avonds te 8 uren 44°, te 10 uren 39°. Woensdag morgen te 5 uren 36', te 6 uien 40°, 's middags te 12 uren 46°, 's namiddags te 4 uren 44°. Voer het gerechtshof te Weenen stond een jongmensch Marklgeëmploieerd bij de kredietvereenigingterecht, be schuldigd van het verduisteren van niet minder dan ƒ453,000 uit de kas van genoemde instelling. Uit het proces bleek j dat hij niet minder dan anderhalf millioen uit de kas had geleend om in de loterij te spelen. Zijn winst bedroeg slechts twee derden van die somzoodat het te kort bovengenoemd bedrag bereikte. Het hof heeft als verzachtende omstandig heid aangenomen dat zyn chefs zulk een slechte controle uitoefendenen hem tot vier jaren gevangenisstraf veroor deeld. Te Berlijn stond dezer dagen een zestienjarige knaap terecht, beschuldigd dat hij het geld, hetwelk ziju moeder hem gegeven had om voor zijn vader een jas te koopen, gebruikt had om zich zeiven dit kleedingstuk te verschaffen. Uit het proces bleek dat de vader hem niet in staat stelde zich behoorlijk te kleeden en dat hjj zelf, juist omdat hij niet behoorlijk gekleed was, geen werk kon vinden. De rechtbank heeft hem vrijgesprokenomdat hier het karakter van diefstal niet aanwezig was: het geld namelyk was niet ten nadeele van den vader ontvreemd. In Mei 11. is te Peking de eerste steen gelegd van een nieuwe R. K. kerk; het gebouw zal 300 voet langen 150 voet breed zijn, terwijl de toren boven de hoogste ge bouwen der Keizerlijke stad zal uitsteken. Vrij ran de regten Tan zegel en registratie, ingevolge het Koninklijk besluit van den 6den September 1865, No. 53. BURGEMEESTER, en WETHOUDERS van Hazerswoude Overwegende, dat volgens de verklaring van den des kundige J. E. REICHMAN, Rijks veearts, door de be smettelijke Veeziekte zijn aangetast en daaraan gestorven: van JACOBUS RIETVELDte Hazerswoude eene zwartbonte Koe, oud zes jaren; van JAN KOETSIER te Hazerswoude, eene zwart witkop Koeoud vijf jareneene zwartbonte dito, oud zes jaren; een bijs witkop Vaars, oud twee ja ren; van PETRUS STRAATHOF, te Hazerswoude, eene zwart witkop Koe, oud vijf jaren, en eene dito, oud drie jaren; van LEONARDUS STRAATHOF, te Hazerswoude, eene zwart witkop Koe, oud vijf jaren; van CORNELIS VAN TOL, te Hazerswoude, eene zwarte Vaars, oud twee jaren. Overwegende, dat, volgens die verklaring, de onteige ning van genoemde runderen noodzakelijk isten einde die ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven; Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der Wet van den 28sten Augustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen en na inkerving der huidmet bijvoeging van een ge noegzame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begravenen Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. VAN DER VLIES. De Secretaris, D. VAN DEN AKKER l. s. Op Maandag den 26sten Maart 1866, des middags te twaalf uren, zal door Burgemeester en Wethouders der gemeente Ley den, in tegenwoordigheid der Commissie van Fabricage, op het Raadhuis aldaar, AANBESTEED worden; 1°. Hel leveren van 75.000 stuks Straatkeijen. 2°. Het leggen van een nieuw voetpad builen de Rijnsburgsche poort met aanbehoorende wer ken, benevens het leggen eener nieuwe be strating van hel Spoorwegkek tot aan de Poelbrug. In twee percelen. De bestekken liggen ter inzage aan de Stadstimmerwerf op eiken werkdag de besteding voorafgaande, van 's mor gens te 10 uren tot 's namiddags te 4 uren, en zijn aldaar ad 0.25 verkrijgbaar gesteld. Aanwijzing in loco zal geschiedenvoor het tweede per ceel a en b Vrijdag den 23sten Maart, des morgens te 11 uren, Voorts zullen verlangde ophelderingen enz. bij den ge meente-architect te bekomen zijn,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3