Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. I keerde administratie, geen genoegzaam ingevoerde bezuini- I ging enz. en heffen dan premiaden aan over den achteruit gang van Suriname en zijn aanstaande ondergang. Onder- tusschen ziet men uit verkoopen van plantagesdie onlangs gehouden zyn, dat die in waarde zeer vermeerderen. Zoo werd de plantage Dordrecht, die vóór 10 jaren, met 1140 koppen slaven, voor 38,000 werd verkocht, nu, na- Ituurlijk zonder slaven, voor f 85,000 verkocht. Twee plan tages in Nickerie en een houtgrond in het district Pa va, met een huis hier ter sede, die vóór 10 jaren by verkoop opbrachten 48,900, werden in Januari 11. verkocht voor ƒ180,000. Men kan daaruit zien dat de achteruitgang nog niet zoo groot en de toekomst niet zoo donker is. Het spreekwoord mag hier wel gelden r/klager3 hebben geen nood!" Evenwel hebben we hier thans te klagen over den enormen hoogen prijs van de koffie: Verbeeld u, in het koffieland, een pond ongebrande koffie en nog steeds rijzende Alles teelt dan ook thans bijna maar suiker, suiker! Nu is suiker wel goedmaar men kan 's morgens toch niet alleen suikerwater drinkenmen wil er ook wel wat koffie bijen als het zoo voortgaat, zal men zich wel met het eerste moe ten behelpen. Kan u er niet voor zorgendat er wat O.-I. koffie hier worde heen gevoerd Die zou een goeden aftrek hebben. De korosine-olie of petroleum rijst ook verbazend in prys. Voor weinige maanden was die nog/" 1,5 0 de gallon is nu al f 3,50 en byna niet meer te krygen. Wat moeten we dan met onze korosine-lampen doen? En de andere soort bestaat bijna niet meer, of is door ouderdom onbruikbaar, terwijl men zelfs noode pitten en schoorsteenen zou kunnen krijgen. We zullen dan wel genoodzaakt zyn om tot onze oude vetkaarsen met zetters onze toevlucht te nemen. - An ders kaas in overvloed, en wel eens van zulke beste quali- teit dat onlangs door de politie verscheidene partyen zijn afgekeurd en in de rivier geworpen. Geen gebrek aan blik jes met allerlei eetwaren, die tot vervelens toe in de cou ranten worden aangeprezen, als overheerlijk. Zij laten echter bij 't gebruik veel te wenschen over. 't Zijn dan ook niet de Hollandschemaar de Amerikaansche. - Het getal schepen op de rivier is wat vermeerderd. Onlangs lagen er 13 groot en klein, waaronder 5 Nederlanders, die nu maandenlang op vracht en passagiers kunnen wachten. Twee liggen er reeds sedert November en zullen wel niet voor Maart of April vertrekken. Het weer goed, bij afwisseling wat buiig. Niet heel koud, gewoonlijk een goede 85 graden Fahr.; maar 's morgens en 'savonds toch aangenaam koel, ja, koud noemen wy het wel eens 's nachtszoodat we ons dekken moetendat an ders niet heel noodzakelijk is. 't Is te hopen dat aanstaan den Maandag bij 's Konings verjaardag het weêr wat droog zal wezenwant dan hebben we hier onderscheidene festivi teiten als's morgens om 7 uren parade van schuttery en garnizoente 9 uren complimenteeren bij den Gouverneur van alle autoriteiten en ambtenaren in kostuum, te 10 uren wedstrijd met roeivaartuigen en visschersbooten. Dan rust tot 's namiddags 4 urenwanneer volksspelendie nu nog ge heim zijn, op het Gouvernementsplein zullen gegeven wor den. 's Avonds te 8 uren gala-receptie bij den Gouverneur waarschijnlijk wel met bal, ten slotte; en als het goed weêr is, verlichting van het Gouvernementsgebouw, en eenig vuur werk van de twee hier liggende oorlogschepen. Duser kun nen heel wat zweetdroppels ter aarde vallenvooral als er weêr zulk een ellendige mast wordt opgericht, van top tot teen met vet besmeerd, waartegen op de jongens zich een halve beroerte kruipen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uren 48°, des avonds te 8 uren 44°, te 10 uren 42". -— Dinsdag morgen te 5 uren 39°, te 8 uren 39°, *8 middags te 12 uren 42°, 's namiddags te 4 uren 45°. De Minister Baroche heeft aan den Hervormden ker- keraad te Parijs te kennen gegeven, dat, volgens de termen der wet, een door de Regeering in zyn ambt bevestigd pre dikant niet door een ander kon worden vervangendan al- leenten gevolge van overlijden, van verzoek om ontslag of van een door de Regeering goedgekeurde ontzetting van zijn ambten dat in geen geval het ontslaan van een predi kant tegen den wil van den titularis een wettig middel was om hem door een ander te doen vervangen, tengevolge waarvan geen uitvoering kon gegeven worden aan het be sluit van den kerkeraadwaarbij de Hervormde predikant Martin Paschoud is ontslagen. - Ten gevolge der herhaalde klachten van zeer hoog geplaatste personen wegens het onmatig spel hunner zonen in den Jockey-club te Parijsis er sprake van de sluiting van die sociëteit. Dezer dagen verloor een jong mensch al daar in een avond niet minder dan 100,000 frs. Te Hamburg is de Maleier Terio gevatbeschuldigd van moord op een jong meisje en verdacht van een anderen moord in de nabijheid van Hamburg op een echtpaar gepleegd. Nu loopt te Hamburg het gerucht dat hy ook den moord bedreven heeft, waarvoor Müller in Engeland ter dood ge bracht is. Te Bordeaux heeft een zangerde heer Melchisedek een beroerte op het tooneel gekregen omdat hij uitgefloten werd. Zijn leven is gered, maar hij is lam aan de eene zijde. Promotie aan de Leldsche Hoogeschool. 20 Maart. - Tot Doctor in het Romeinsch en Heden- daagsch Rechtde heer A. van Deinsegeboren te Dord recht, met Stellingen. Vrtf v»n de rejtea y*n zegel ea registratieIngerolge het Koninkluk besluit van den Oden September 1865, No. 53. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Hazerswoude Overwegende, dat volgens de verklaring van den des kundige J. E. REICHMAN, Ryks veearts, door de be smettelijke Veeziekte zyn aangetast en daaraan gestorven: van JAN BUITENHUIS, te Hazerswoude, eene bijs Koe, oud vijf jaren; eene bijs witkop Koe, oud vijf jaren; en eene zwartbonte Koe, oud vijf jarenvan LEONARDUS STRAATHOF, te Hazerswoude, een blaauw witkop Vaars, oud twee jarenvan CORNELIS VERTEGAALte Hazers woude, eene zwart witkop Koe, oud vier jaren; van TEU- N1S SPRUITENBURGte Hazerswoude, eene bijs witkop Koe, oud driejaren; van JAN KOETSIER', te Hazerswoude, eene bijs witkop Koe, oud vijf jaren; eene dito, oud vyf jaren; en een zwart witkop Vaars, oud twee jaren; van JACOB VAN BEEK, te Hazerswoude, eene zwart witkop Koe, oud vijf jaren; van JACOBUS RIETVELDte Hazers woude een zwartbonte Vaars, oud twee jaren van PETRUS STRAATHOFte Hazerswoudeeene zwart witkop Koe oud zes jarenen eene vaal witkop Koeoud zes jaren van CORNELIS VAN TOL, te Hazerswoude, eene zwart witkop Koe, oud drie jaren; en een zwart gremel Vaars, oud twee jaren. Overwegende, dat, volgens die verklaring, de onteige ning van genoemde runderen noodzakelijk isten einde die ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziektemet de huid te kunnen begraven Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der Wet van den 28sten Augustus 1851 {Staatsblad N°. 125). Hebben besloten 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenenen na inkerving der huid, met bijvoeging van een ge noegzame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begravenen 2°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Ge deputeerde Staten der Provincie Zuid-Hollandaf te kondigen binnen de Gemeente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. VAN DER VLIES. De Secretaris, D. VAN DEN AKKER l. s. Hazerswoudeden 20 Maart 1866.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3