N°. 1859. Vrijdag 9 Maart. Verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad. ILEüDSCH IMlilS Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kos£ voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regelsƒ0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, 'Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m,; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Ams&ïjjam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen të 3»uren, Des Zondags buiten dienst. Postbusiichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s uainidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. 'Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren.-Dtf Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uien; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uien. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9uren. I. Het jaar I860 stelde zich rampspoedig in want het ken merkt zich reeds door menig droevig sterfgeval. Treffende verliezen werden in menig gezin geleden en ook in den Gemeenteraad vielen twee plaatsen opentot welker ver vulling de kiezers zijn opgeroepen, 't Belang der gemeente eischt dat zulks op een waardige wijze geschiedt en de kiesgerechtigden hebben dal in hun hand. Veel hangt even wel af van de aanbeveling der bestaande kiesvereenigingen waaraan velen zich houdensommigen omdat zij leden daar van zijn, anderen die zich daardoor niet binden willen in hunue keuze, niet weinigen omdat zij vertrouwen stellen in de Vereeniging die voor hen kiest. Wij behooren tot de weinigendie zelfstandig kiezen en tot de enkelen, die er voor uit komen wien zij kiezen. Het strookt geheel met de bestemming van een dagbladdat die openbaarmaking zij beredeneerd en gemotiveerd. En daar om schromen we niet er al dadelijk voor uit te komendat de verkiezing van den heer J. van Heukelom in plaats van zijn geachten zwager Mr. D. Tieboel Siegenbeek de meeste aanbeveling verdient. Vroeger was hij ook raadslid en legde die betrekking neder toen hy van woonplaats veranderde. Vroeger, 't is meer dan 15 jaren geleden, was hij een ijve rig en bekwaam raadslidofschoon dat niet zoo algemeen blijken konomdat de raadsvergaderingen niet openbaar waren. Sedert hij binnen Leiden, zijn geboorteplaats, terug keerde, was hij in verschillende betrekkingen werkzaamen die daarin met hem arbeidden zullen getuigen dat hij in allen uitmuntte door rijkdom van kennis, schrander oordeelaau- genamen omgang en zelfstandige kracht. Als lid der kamer van koophandel en fabrieken, van de vereeniging voor fa briek- en handwerksnijverheidvan de plaatselijke school- commissiënals bestuurder van het genootschap M. S. G., commissaris der Leidsche spaarbank, oprichter en bestuurder der hulpbank enz., toonde hij den meesten ijver en belange loosheid voor de taak, die hem was aanbevolen. Als indus- triëel was hij met zeldzame wetenschappelijke kennis op de hoogte van zijn tijd. Geen smet kleeft op zijn huiselyk en maatschappelijk leven. Hij is een achtenswaardig en ver dienstelijk, een gemoedelijk en hulpvaardig man; die lof komt hem toe al wijst hij zelf die af; nam die onpartijdig oordeelt en hem kent erkent gaarue dat hij eenvoudig en nederig over zich zelf denkt, de ernst des levens ken nende en waardeerende. Zulk een getuigenis, zulk een gunstige aanbeveling schamen wij ons niet, want zij strookt met onze innige overtuiging die wij tegen iedere bestrijding ons sterk gevoelen te ver dedigen. Zal dan slechts één kiesvereeniging den heer van Heukelom tot candidaat stellen? waarom niet allen? Omdat partyzucht, maar geen onbevangen oordeel in het spel is, waardoor men niet vrij is. Zou men een lid van het bestuur der kiesvereeniging Grondwet en Koning tot candidaat stel len Neen, als men een afwijkend programma heeft; ja, als men dat mist of zich er niet aan hield. Genoegwy zullen op het wit stembriefje den naam stellen van den heer JAN VAN HEUKELOM, oud-lid van den Leidschen Raad. En nu denkeu wij over een tweeden candidaat, dien we op het oog hebben, maar willen eerst de aanbevelingen der kiesvereenigingen afwachten. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft goedgevonden bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmacht te benoemen tot apo theker 3de kl. den heer H. Romeyngeboren te Arnhem den 22sten Mei 1839. Z. M. heeft benoemd tot inspecteur der registratie eu domeinen van de derde klasse, den heer Mr. J. Reijnvaan, thans ontvanger der registratie en domeinen te Zalt-Ëommel. Heden Donderdag morgen werd door Z. K. H. den Prins vau Oranje als inspecteur-generaal der cavalerie voor het front der eskadrons van liet 2de reg. dragonders te 's-Hage, het officierskruis der orden van de Eikenkroon aan

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1