W inkelbediende GRANDE SOIREE AETISTIQÜE BRU NNET, HUIS of BOVENHUIS. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. STADS-GEHOORZAAL. Expériences a la Davenport. Delft, 5 Maart 1866. Leiden, 7 Maart 1866. //de Tijd" aan op het geven van geldelijke bijdragen voor de stichting van een catholiek seminarie te Bornewaar jeugdige Maronieten hunne godgeleerde studiën kunnen ver richten. De hoogwaardige pater Darauniabt en procureur- generaal van de maronistische St. Antonius monniken, die te Amsterdam is aangekomendoet voor bovengemeld doel een beroep op de onuitputtelijke liefdadigheid der Neder- landsche catholieken. Dr. A. Seville heeft met een voorwoord uitgegeven een fransche vertaling van de toespraken van Dr. Zaalberg over de godsdienst van Jezus en de moderne richting, die te Parijs verkrijgbaar is. Tot honorair-lid van het historisch genootschap te Utrecht is o. a. benoemd Dr. W. N. du Bieu alhier. Heden Woensdag heeft Dr. A. Heynsius, laatstelijk hoogleeraar aan het Athenaeum te Amsterdamhet hoog leraarsambt in de geneeskunde aan de Leidsche Hoogeschool aanvaard met het houden eener zeer belangrijke redevoering in het groot auditorium der Academieover het tegenwoor dig standpunt der Pbyscologie en haar verband roet de Ge neeskunde. Het contingent voor de dienst der nationale militie uit de gemeente Leidendit jaar te leveren], is bepaald op 111 man. Maandag aanstaande wordt weder een algemeene ver- dering gehouden van de leden der Vereeniging het Ne- derlandsch Opvoedingshuisten einde te beslissen over twee voorstellen tot ontbinding der Vereeniging, of tot ge deeltelijke wijziging der Statuten- het eerste van Dr. M. J. de Goejehet tweede van Mevr. van Calcar. De aangekondigde soiree van Mr. E. Brunnet onder scheidt zich in menig opzicht van de bekende kunstverrich tingen op bet gebied der goochelary. Behalve de behen digheid, die hij op ongelooflijke wijze ten toon spreidt, boeidt hij door een aangename voordracht en blijft den welopgevoeden man. Wat hij met een spel kaarten verricht grenst aan tooverij. Ge neemt een spel kaarten in de hand, trekt er één uit en geeft die aan den heer Brunnet. De overigen steekt ge in den zak, en nu houdt de heer B. de hem gegeven kaart in de hoogte en zonder dat hij zich beweegt, verandert de kaart 32 maal voor uwe oogen. In die kunst heeft nog niemand hem geëvenaard. Het programma der kunstverrichtingen is rijk aan afwis selende voorstellingenwant behalve de genoemde verras singen behandelt hij het spiritisme in openbaringen van klopgeesten het gebruik van electrische stroomen en van het magnetismehet smelten van metalen voorwerpen enz. Te 's-Gravenhage gaf de heer Brunnet meer dan ééne voor stelling, ook bij Z. K. H. den Prins van Oranje, met uit- bundigen lof. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dins dag des namiddags te 5 uren 37°, des avonds te 8 uren 33°, te 10 uren 2 7°. Woensdag morgen te 6 uren 33°, te 8 uren 36°, 's middags te 12 uren 44c, 's namiddags te 4 uren 44°. Uit Praag wordt gemeld dat er in Yseradic, Prasko- lesCerhovicMaut, Bokitsan en Jinec buitensporigheden tegen de Joden zijn gepleegd. Te Beraun dwong men de Jodinnen te roepen: Geloofd zij Jezus Christus. De burge meester aldaar vond bij de burgerij geen genoegzame on dersteuning tot onderdrukking van het tumult. Te Suchomort en Luzce werden den Joden de vensters ingeslagen, te Be raun vreesde men voor de aanstaande jaarmarkt; er waren daar troepen binnengerukt. Het scheldwoord //Stribro" is ook in Praag algemeen. Een koopman in spijkers behield niets dan het levenal zijn spijkers en ijzervoorraad werd gestolenweggesleept en gedeeltelijk in 't water geworpen zijn meubels werden vernield, linnen- en beddegoed, geld, kostbaarheden gestolenzijn boeken en correspondentie ten deele verscheurd en verbrand. Verschillende dagbladschrijvers, advocaten, genees- heerenenz. richten te Parijs een vereeniging op tot het inrichten van kostelooze Zondagscholen voor volwassen werk lieden. Het te geven onderwijs zal zich niet alleen tot lezen schrij ven en rekenen bepalenmaar ook het rechtlijnig teekenen de beginselen der meetkunde, de hygiène, aardrijkskunde, geschiedenis en letterkunde omvatten. De heer Louis Abraham is voornemens bij gelegenheid der algemeene tentoonstelling een schouwburg van geheel nieuwe samenstelling te openen, die den naam van Alham- bra zal dragen. Het tooneel zal gedurende de pauseering door geen gordijn voor het oog der toeschouwers verborgen zijn. Daarentegen zal bij een verandering van decoratiën de grond van het tooneel wegzinken en dadelijk door een ander met de nieuwe decoratiën worden vervangen. Eenmaal per week zullen er groote bals in deze schouwburgzaalgevolgd door een groot souper, plaats hebben. De zaal zal 8000 en het orkest 120 personen kunnen bevatten. Het personeel zal uit 100 kunstenaars bestaan. Bij de bals zal de prijs van het souper in den entréeprys zijn begrepen. Gedurende de voor stellingen zullen al de plaatsen zonder onderscheid 2 francs per persoon kosten. Heden overleed ons geliefd jongste Dochtertje MABIA HENDBIKAin den aanvalligen leeftijd van bijna 3 jaar. C. A. DBOS. M. S. DBOS - Tinholt. Gevoelig voor de vele bewijzen van deelneming bij den dood van ons geliefd Kind ondervondenbetuigen wij daar voor onzen hartelijken dank. S. H. MOLENBBOEK C. MOLENBBOEKde ridder. Meu vraagt ten spoedigste een in een Magazyn van Heeren Modes. Men adresseere zich schriftelijkmet opgave van ouderdomaan het Bureau van het Leidsch Dagblad onder de letters H. A. Wordt gevraagd tegen 1°. Mei aanstaande of vroeger, een net HUISJEof wel een BOVENHUIS met minstens 3 Kamers, Keuken, Zolder en verdere gemakken, tegen matigen prijs. Adres onder Letter A bij Gebroeders VAN DEB HOEK, Boekhandelaren alhier. Yendredi 9 Mars 1866. donnée par le Professeur du Thé&tre Kobert-Houdin de Paris. Mr. BRUNNET ne donnera qu'une seule representation, PROGRAMME. PREMIÈRE PARTIE. r 1. utat de la Magie avant mol Trois experiences du XVIIIe siècle. 2. Les scpt COuleurs du prisme Les sensations, le goüt, les mouvements de l'ame. 3. Maximes de Liaroclielbu- Cault Ou il est parlé du don d'ubiquité. 4. Ues Atonies Uro- ellUS Prénomènes de la penetration; les afiinités. DEUXIÈME PARTIE. La Chaise. La Main invisible. La Momie. L'Envoüteraent. Plusieurs TKUCS explicatifs et dévoiiés. TROISIÈME PARTIE. 1. Curiosités de la Science, Experiences nouvelles. 2. Pho- tOgraphie-BrunnetA l'aide de fils conducteurs, M. Brunnet fera plusieurs portraits sur des cartes blanches. 3. Anneaux fus! bles, L'acier devenant fusible entre les mains du professeur. 4. line Scène de Mnémonique Hisioire. Hommes illustres. Voyages. Les bureaux seront ouverts h 7£ heures. On commence a 8 heures pre'eises. Prix des places 4.—. On peut se procurer des cartes a l'arance a la stads-GEHOOEZAAL.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3