N\ 1837. Woensdag 7 Maart. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, ^Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s uamidd. te 8 u. 35 te savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddag9. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 ursn's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeefter en Wethouder tMaandagen Donderdag te 11 ut en. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commistie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12l uien. Kantoor der Plaatselijke Aocijnaen, dagelijks van 82 uren en van 47 uren;der ln- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Rad ader van 9 4 uren. Z. M. heeft goedgevonden aan Mr. C. J. Pické op diens verzoek eervol ontslag te verleeuen uit de betrekking van schoolopziener in het derde schooldistrict der provincie Zeeland. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der kavaleriebij het 2de reg. drag., tot majoor den ritm. 1ste kl. J. C. van Bassen Jongbloed, van het 4de reg. drag.; tot lsten luit. (naar ouderdom van rang), den 2den luit. J. P. Wijnstroom van het corps; bij het 4de reg. drag., tot ritm. 3de kl. (naar ouderdom van rang), den lsten luit.-adjud. J. N. Kohn van het corpsen op het daartoe te kennen gegeven verlangen op non-activiteit gesteld den majoor Jhr. J. P. Junius van Hemert, van het 2de reg. drag. Z. M. heeft aan den kapt. G. van Vollenhoven van het 3de reg. vesting-art., op het daartoe door hem gedaan ver zoek een eervol ontslag uit de militaire dienst verleend. In de zitting der Tweede Kamer van heden Dinsdag is voor het lidmaatschap van de Algemeene Rekenkamer een lijst van drie candidaten opgemaaktwaarop geplaatst zijn: 1°. de heer E. A. A. J. de Roy van Zuidewyn, militair-ouderintendant der 1ste klasse bij het Dept. van Oor log. 2°. Mr. N. P. J. Kienlid der Tweede Kamer te Utrecht. 3°. Jhr. W. Six tot Oterleek, referendaris bij het Dept. van Binnenlandsche Zaken. Het Departement Arnhem der Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijverheid heeft het plan op gevat, om, op een in ons land nog te weinig bekende wijze, tot ontwikkeling der Nijverheid bij te dragen. Het wenscht een //Doorloopende Tentoonstelling" in het leven te roepen, en heeft tot dat doel het vroegere Schouwburg-ge bouw gehuurd. Aan een Commissie heeft genoemd Departement de ex ploitatie van deze //Doorloopende Tentoonstelling" opge dragen. De Commissie meent hare taak niet beter te kunnen be ginnen dan met een beroep te doen op de medewerking en krachtige ondersteuning van Fabrikanten Trafikanten van alle Industriëelen en Nijveren in den ruimsten zin des woords. Het Departement wenscht op deze Tentoonstelling een ver zameling van voorwerpen van allerlei aard bijeen te zien deze gedurende zekeren tijd te exposeeren, met duidelijke op gaaf van prijsplaats van herkomst enz., hen gedurig door andere te vervangen en aan te vullen, en op die wijze tot stand te brengen een Tentoonstelling, die, telkens een ver nieuwd karakter verkrijgende, aan elkeen de gelegenheid geeft, zijn fabrikaten aan een groot publiek bekend te ma ken, en alle verbeteringen, wijzigingen en uitbreidingen te doen kennen die hij gaande weg daaraan heeft aangebracht. Bovendien zal men op deze Tentoonstelling behalve kennis der fabrikaten zelve, ook die kunnen bekomen van de adressen der verschilleude fabrikanten en de door hen ge stelde prijzenen bovendien verschillende fabrikaten van dezelfde soort kunnen vergelijkentot rechtstreeksch voor deel van belanghebbenden en belangstellenden. Tevens zal daardoor elkeendie zelf wellicht of in 't geheel geeneóf een ongeschikte plaats tot expositie heelt, die misschien door slechts weinigen wordt bezochthet middel aan de hand gegeven wordende door hem vervaardigde voorwer pen op een uiterst voordeelige en gemakkelijke wijze aan zeer velendagelijksonder behoorlijk opzicht ter bezichti ging te stellen. De Tentoonstelling zal bestaan uit allerlei voorwerpen, behoorende tot bet gebied der Nijverheid in den ruimsten zin, dus ook uit monsters, stalen, modellen, teekeningen ter opheldering, enz. Van een eventuëele begeerte tot inzending, waartoe zij zich dringend aanbeveelt, wenscht de Commissie kennisgave te ontvangen vóór den lBden Maart a. s. De Tentoonstelling zal, bij voldoende opgave van voor genomen inzendinggeopend worden in de eerste dagen van Mei a. s. Daarvan zal den inzenders van opgaven tijdig worden verwittigd, onder uitnoodiging de toegezegde voor werpen ongeveer half April in te zenden aan het locaal der Doorloopende Tentoonstelling, in de Bakkersstraat te Arnhem. De opgaven van inzendingen en de inzendingen zelve be- hooren vrachtvrij te geschieden. De terugzending zal plaats hebben met de middelen van ver voer, door de inzenders zelf aan te geven ten hunnen koste. Voor uit- en inpakken wordt in den regel niets gerekend. Alleen omtrent voorwerpendie uit den aard der zaak bij-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1