N°. 1853. Vrijdag 2 Maart. A°.a866. 1 Binnenlandsch Nieuws. LE1DSU DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 't Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliobtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. - Oost-lndisobe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorvveg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouder*, Maandag en Donderdagte 11 uur. Couttnitiie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - Prendeni der Commistie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thetaurie, dagelijks van 102 uien.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uien;der ln- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 nren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren Z. M. heeft aan Mr. J. H. Geertsema Cz., op zyn verzoekeervol ontslag verleend als notaris te Groningen. Naar men verneemt is thans de portefeuille van Ma rine aangeboden aan den kapt.-luit. ter zee M. H. Jansen, commandant van de korvet van Speyk, en tevens belast met bet commandement over een scheeps-divisiebestaande uit de van SpeykPrins Maurits en de Pallasthans in den Noord-Atlantischen Oceaan kruisende, tot het doen van eenen oefeningstocht. In de residentie is overleden Jhr. Jan Willem van Sypeslein, kapitein der genie, toegevoegd aan het huis archief des Konings, ridder der orde van den Nederl. Leeuw, ridder van de orde der Eikenkroonbuitengewoon kamer heer des Konings, lid van de Commissie van administratie over het burgerlijk en militair ,huis van verzekering te 's-Hage, enz. Hij was den 8sten October 1816 te Haar lem geboren en had alzoo den ouderdom van nagenoeg 50 jaren bereikt. Bij de normaal schietschool te 's-Hage is gedetacheerd de 1ste luit. H. W. de Gelder van het corps mariniers. Met 1°. Mei a. s. zullen van Breda naar 's-Hertogen- bosch vertrekken de 11de, 12de en 13de comp. van het 2de reg. vest.-art., terwijl de te 's-Bosch gestationeerde ïste, 4de en 6de comp. van gemeld reg. bij den staf aldaar in garnizoen zullen komen. De 1ste luit. der genie G. L. Kepper van het bat. mineurs en sappeurs te Utrecht, is in rang overgeplaatst naar Zutphen en de 1ste luit. der genie J. H. Boken is van Zutphen in rang overgeplaatst naar de vesting Maas tricht. In de Dinsdag gehouden vergadering van den ge meenteraad te Hijsen werd, na eenige beraadslagingen, be sloten in hel kapitaal der op te richten maatschappij tot den aanleg van spoorwegen van Amsterdam en Schevenin- gen over Deventer en Hijsen naar Almelo (concessie van de heeren Swaan en van Heijningen) voor een kapitaal van f 40,000 deel te nemen. De op Zaterdag a. s. in het paleis voor volksvlijt te houden openbare vergadering over de inrichting en het tot stand brengen van arbeiders-vereenigingen hier te lande, kan hoogst belangrijk zijndaar onze invloedrijkste autoriteiten op het gebied der volkshuishoudkunde door de directie zijn uitgenoodigd, de vergadering bij te wonen en aan de dia- cussiën deel te nemen. Er circuleert te Franeker een adves onder de Afge scheidenen en Orthodoxen in geheel Friesland, om den Ko ning te verzoeken dat het vee niet moge gedood worden indien ook in die provincie de veetyphus mocht uitbreken opdat men niet ingrijpe in de daden des Yr ij machtigen. Den 22sten Februari heeft zich te Winschoten een vereeniging geconstitueerddie op den grondslag van de vereeniging te Sneek de verbetering van ons belastingstel sel ten doel heeft. Uit de voorafgegane discussie is o. a. gebleken, dat men het over het npodzakelijke van verdere wijzigingen in ons belastingstelsel, speciaal wat betreft de belasting op zeep en zout, het patentrecht, de hypotheek belasting, alsmede over het billijke van een belasting op het vermogen in portefeuille in beginsel eens was. De studenten-sociëteit //Placet hie requiescere Musis" te Utrecht vierde Maandag gedachtenis van haar 5 0-jarig be staan. Na een vergadering in het gebouw van K. en W., waarbij de lotgevallen der sociëteit herdacht werden trok ken de leden gezamenlijk met muziek naar de inwendig smaakvol gedecoreerde sociëteit, alwaar een matinee musicale werd gegeven, die opgeluisterd werd door de tegenwoor digheid van curatoren professoren lectoren afgevaardigden der studenten-societeiten van Leiden en Amsterdam, alsmede door de commissiën der sociëteiten Sic Semper, de Vriend schap en van het corps kweekelingen daar ter stede, waarbij zich vele oud-commissarissen en oud-ledenallen ter feest viering uitgenoodigdvoegden. Te 6 uren vereenigde men zich ten huize van de wed. Esselink, alwaar een open tafel van cira 140 couverts gehouden werd, bij welk diner de muziek van het 7de reg. inf. zich deed hooren. Des avonds werd het feest in de societeits-localen voortgezet. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Giesen en Rijswijk (cl. Heusden) Ds. J. C. K. Nonhe bei, pred. te 's-Gravenland die echter onmiddellijk heeft bedankt; te Reitsum c. a. (Friesland) Ds. C. H. ten Harm- sen van der Beek, thans te Hantum en Hantumhuizen. Ds. J. A. van Tricht, te Woubrugge, heeft het be roep naar de Hervormde gemeente te Lochem aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1