N°. 1851. Woensdag 28 Februari. A0.186oxJ; Binnenlandsch Nieuws. LEIBSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels^.75. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regels^.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m, 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.j's namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpoat. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagte 11 uur Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 oren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren.-D« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uren en van 47 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren, Z. M. heeft aaa Mr. J. Messchert van Vollenhoven op verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester van Amsterdam, met ingang van 1°. Mei aanstaandeonder dank betuiging voor de vele diensten in die betrekking bewezen en als zoodanig benoemd Mr. C. Fockonder toekenning van eervol ontslag met dat tijdstip als burgemeester van Haarlem. Z. M. heeft tot commandeur der orde van den Neder- landschen Leeuw benoemd Mr. J. Messchert van Vollenho ven burgemeester van Amsterdam. Z. M. heeft aan A. de Rooy eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Strijenen als zoodanig benoemd C. F. H. Eogelen. Z. M. heeft aan den heer H. J. Beckerop zijn ver zoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van hoofd commies der poster., behoudens aanspraak op pensioen voorts zijn benoemd tot commiezen der poster, van de 1ste kl., de heer B. A. J. W. baron van der Borchthans commies 2de kl., van de 2de kl. de heeren D. D. van der Voort Maarschalk en A. Simons, thans commiezen 3de kl., van de 3de kl. de heer L. A. A. de Salengre, thans sum. der posterijen; alsmede tot directeurs van het postk. te Delfshaven de heer G. J. C. Bodde, thans te Noordwijk; te Noordwijk de heer T. de Winter, thans te Delfshaven, Door Z. M. is op verzoek voor één jaar op non-acti viteit gesteld de 1ste luit. L. D. Borel, van het reg. grenad. en jagers te 's-Hage. Particuliere correspondentién uit 's-Hage berichten dat de cultuurwet na Paschen in de Tweede Kamer in behan deling kan komen, en het wetsontwerp op de schutterijen, na kleine wijzigingen te hebben ondergaan weer zal worden ingediend. Naar men verneemt zullen de schouder-bedekkingen thans bij de infanterie in gebruik wederom door epauletten worden vervangen. In den loop van dit jaar zullen van Harderwijk naar West-Indië worden uitgezonden 120 manschappen, waarvan 100 naar Suriname en 20 naar Curacjao. Door den raad der gemeente Voorschoten is een adres aan den Koning ingediend ten verzoeke dat het Z. M. moge behagen zoo spoedig mogelijk aan de Staten-Generaal een wets-voorstel te doen, waarbij bepaald moge wordendat aan hem, die door de ziekte runderen verliest, een matige schadevergoeding uit 's rijks kas zal gegeven worden; en dat de daardoor ontstaande uitgaven weder aan die kas ver goed moeten wordendoor een belasting te heffenhetzy op de runderen alleen, hetzij voor één zeker deel op de runderen, voor één ander door het heffen van opcenten wat het ongebouwde eigendom betreften voor nog één deel door opcenten op de personeele of op andere daarvoor ge schikte, door het algemeen gedragen wordende belastingen, en dat die belastingen zoo lang geheven moeten wordentot dat het geheele kapitaal, dat door het Rijk te dezer zake wordt uitgegevendes noods met de renteweder aan 's rijks kas zal zijn teruggegeven." Woensdag 11. ontstond er brand in de fabriek van de heeren Lilly Domken en Comp., te Ginnekenwelke geluk kig spoedig gebluscht was. Het spoedig meester zijn van dien brand kanbehalve aan de onmiddellijk aangevoerde en goed werkende brandblusmiddelenhoofdzakelijk worden toegeschreven aan den ijver en de goede orde welke daarbij, in de eerste plaats door Burgemeester en Wethouders der gemeente, werden aan den dag gelegd, benevens aan de tegenwoordigheid vaD geest der eigenaars van de fabriek, die, ondanks den hevigsten damp, door het dak heenbra- ken en binnen het gebouw zelf de waterslang bestuurden. - Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Wolsum en Westhem Ds. N. J. Lankhorst, thans te Boorn- bergum. Maandag woonden wij de opvoering bij van het drama: //De wandelende Jood" door het Haagsche tooneelgezelschap. De roman van dien naam heeft indertijd een sensatie ge maakt, zooals maar zelden het geval is. De levendige, vu rige stijl van Eugene Sue boeide aller aandacht in de hoogste mate. Het was bijna onmogelijk om het boek uit de handen te leggen. Telkens nam men het weder opom toch zoo spoedig mogelijk iets meer te weten van die ongelukkige erfgenamen de slachtoffers van den listigen Rodin. Met ze nuwachtige spanning en gejaagdheid sloeg men hunne lot gevallen gade, en menige schoone lezeres heeft er zelfs tra nen bij gestort! - En het drama nu? Geeft het een idee, ook maar een flauw idee, van dien indrvk tj 1<1 lmn

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1