NAAIMACHINES, WHEELER EN WILSON'S Openbare Verkooping, Advertentiën. VEEL VERBETERDE uit de Fabriek van POLLACKSCHMIDT en COMP., te Hamburg. maatregel, die door al de gouvernementen, welke elkander, sedert de wetten van Germinal werden uitgevaardigdheb ben opgevolgdgeweigerd is. Derapporteur stelde voor deze petitie te verzenden aan den Minister van Eeredienst; maar op het voorstel van den heer Roulandoud-Minister van Eeredienst, zal eerst over eenige dagen aangaande deze petitie een beslissing worden genomen. Het plan tot den bouw van een tunnel onder het kanaal is nog geenszins opgegeven. Er zijn op het oogen- blik te Parijs Engelsche ingenieurs, die den Keizer verlof willen verzoeken om aan de Fransche kust opgravingen te doenten einde na te gaan hoe diep men den tunnel zou moeten leggen. De bekende ingenieur Macdonald Stephenson heeft voor eenige dagen een voorstel gedaan aan den groot-visier Fuad Pascha, strekkende om een //nationalen grooten weg," gelijk hij het noemt, aan te leggen, van Engeland over Konstantinopel-naar Indiëhij heeft tevens vergunning ge vraagd om de voorbereidende werkzaamheden tot het aan leggen van den spoorweg van Besiasch naar Konstantinopel. Besiasch" is het verste punt tot waar de spoorweg, aanvan gende te Calais in westelijk Europa, thans reikt, en van die plaats, zal waarschijnlijk in 1870 de spoorwegverbinding met Konstantinopel zijn voltooid indien de Turksche regee ring de voorstellen door dén heer Stephenson deswege ge daan goedkeurt. Onder de wonderen welketer gelegenheid der al gemeens tentoonstelling van 1867, aan het publiek worden aangeboden, trekt vooral de aandacht d,e; expositiewelke door de Keizerlijke maatschappij van tuinbouwite ïjargs wordt voorbereid. Men spreekt van een grooté en prachtige ten toonstelling van bloemen en planten iri den smaak van die welke in 185 5, bijna in het'midden der Champs .Elysées U tul '8 'i'j ,,-••• 1 T maar naar veel geringer afmetingen, gezien werd. In een 'j ,y f ;.v,f i.u.u .7 1 gedeelte dezer tentoonstelling zal een aqtiarium gehouwd wor- i .- yi i- <:,auT- j f* den, zooals vroeger nooit -aanschouwd werd. Dat alleen zal een wonder zijn. Het front zal 30 éllen brééd zijn bij 20 ellén1 diepte: Reeds is eenige malén melding g'ëmaakt van een groote plechtighéiddie men id ''het vólgende jaar te Rome te ver wachten heeft, namenlijk 'de viering'der 1800ste verjaring van den dood van den apostel Paulus. De geschiedschrijvers zijn' het niét';èens ovèr het juiste jaar; tegenover het gevoe len van sommigen dat' Paulus 'in 66 overleed, staat het be weren van anderen dat hij-in -67—aan-het aardsche leven werd ontrukt. Thans heqft bet Vatikaanna rijpe overwe ging zich met laatstgemelde meening vereenigden het feest vastgesteld op 20 Juni 1867. Alle bisschoppen der christenheid zullen ter bijwoning van 'dit jubilé worden uit- genoodigd. Uit Napels wordt gemeld dat gedurende deze maand vijf geestelijken waaronder een Franciscaner monnik in het huwelijk zullen treden. Deze huwelijken zullen zeèr toenemen. Uit het jaarverslag over de Koninklijke bibliotheek te Kopenhagen blijkt, dat het oudste Deensche boek, geti teld //Caorsin Rhodus's Beleireng" (de belegering van Rho- dus), in 1482 te Odense door een Hollander, genaamd J. Snel, gedrukt is. Men kent van dat werk nog slechts één exemplaar, dat zich bevindt in de bibliotheek te Upsala. Het oudste Zweedsche boek is door denzelfden Snel in 1483 te Stokholm gedrukt. De eerste boekdrukker was insgelijks eeu Hollander, Gotfried af Chenien genaamd, vroeger boek drukker te Gouda, die in 1489 of 1490 te Kopenhagen het werk van Donatus heeft uitgegeven. Liverpool is als het ware overstroomd met vermoede lijke Feniansdie in allerijl uit Ierland zijn overgekomen om naar Amerika scheep te gaan of zich in de omstreken dezer stad te vestigen. Deze plotselinge verschijning van vluchtende Ieren veroorzaakt te Liverpool niet weinig op schudding, te meer doordien een gerucht' wilde, dat te Du blin wanordelijkheden hadden plaats gegrepen. Een zekere Miss Martha Baldwin, die op de hoogeschool in den ataat Ohio het diploma van doctor in de letteren had verworvenis ten vorigen jare tot professor in het Grieksch en Latijn aan de hoogeschool te Baker (Kansas) benoemd. Sedert neemt zij het professoraat met veel ijver waar en haar cursus wordt door talrijke studenten van bei der kunnebijgewoond. Heden ontsliep, na een langdurig lijden, tot diepe smart van mg en mijne wederzijdsche betrekkingen, mijn dierbare echtgenoot, de WelEd.Gestrenge Heer WARNARDUS ZAHN, Kapitein bij het 5de regiment Infanterie, mij nalatende nog drie zeer jeugdige kinderen. Wed. W. ZAHN, geb. Tieleman. 's Hektogenbosch 21 Februari 1866. De ondergeteekende heeft de eer te berichten dat zij bo vengenoemde NAAIMACHINES, die boven alle andere de voorkeur verdienen in depót heeften vooral zijn aan te be velen voor huiselijk gebruik omdat zij het minste gedruisch maken uitmuntend stikken zoomen boren koord in- en op leggensoutacheeren rimpelen en de vlechtsteek maken. Zij worden geleverd met 2 jaar guarantie. Bij haar zijn ook alle benoodigdheden voor Naaimachines te verkrijgen. Leiden, Nieuwstraat. W. M. HOEFMAN. Uit een exploit, gedaan door mij Ondergeteekende JO HANNES GREEVE, Deurwaarder bij de Arrondissements- Rechtbank te Leidenwonende aldaar, in dato den negen tienden Februari 1800 zes en zestig, blijkt dat KRIJNTJE VAN BEELEN, wonende te Katwijk aan Zeehuisvrouw van CORNELIS DE JONG, aan denzelven haren echtge noot, wiens tegenwoordige woonplaats is onbekendheeft doen beteekenen een afschrift Van een request aan de voor noemde Rechtbank ingediend, met het daarop verleende appointement dd. 6 Februai 1866 bevelende de oproeping van voornoemden CORNELIS DE JONG, in Raadkamer van gemelde Rechtbank, op Maandag den twaalfden Maart 1866, des voormiddags te half elf uren ten einde in zijne belangen te worden gehoordop het verzoek door haar aan de Rechtbank gericht om kosteloos te procedeeren tot ver klaring van het bestaan van rechtsvermoeden van overlijden van genoemden CORNELIS DE JONG en tot het verkrij gen van vergunning om een ander huwelijk aan te gaan. Geschiedende deze aankondiging ter voldoening aan artikel 4, N°. 7, 3de lid van het Wetboek van Burgerlijke Rechts vordering. J. GREEVE, Deurwaarder. van eene aanzienlijke partij, zware, gave en rechtstammige hoog opgaande Eiken en Beuken BOOMED, op Woensdag 28 Februari 1866 des morgens te 10 uren, aan het Buitenverblijf van wijlen den Heer Mr. J. C. BUCAILLEte Sassenheimbestaande in: 486 Eiken Boomen, 15 7 Beuken Boomen 70 Wilgen Boomeneenige IJpen Boomen en ander Boschhout, alles gewassen op den grond achter gemeld Buitenverblijf, en nog: 50 zware Eiken Boomen, 50 dito Beuken Boomen en 19 IJpen Boomen, alles gewassen op den grond, ter wederzijde van den Straatwegeven buiten het Dorp Sas senheim. Te bezichtigen op aanvraag bij den Tuinman G. van LEEUWENte Sassenheim. Alles zal moeten worden gerooidvervoerd en betaald vóór 1 Mei 1866 doch voor het geval dat de Boomen door den Kooper van den grond waarop die staan worden overgenomenzal de Kooper dier Boomen 5 pCt. premie van den door hem geboden prijs genieten. Nadere informatiën te bekomen bij den Notaris Mr. H. OBREEN, te Leydenen bij gemelden Tuinman.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3