N°. 1837. Maandag 12 Februari. A0. 1,|66. Binnenlandsch Nieuws. LEIDS(lHlil(iltHD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel m. er 12p Cts. Geboorte-, hu- welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.j 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, 's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlis-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - Burgemeesterdagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uien van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. Al. heeft aan den heer J. D. Crol, gouverneur van Cura9aoop het daartoe door hem gedaan verzoekop de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de vele en langdurig door hem bewezen diensten, ontslag verleend uit zijn gemelde betrekkingmet behoud van aanspraak op pensioen. Z. Al. heeft benoemd tot gouverneur van Cura<jao den heer A. Al. de Rouville, thans procureur-generaal in die kolonie. Z Al. heeft aan J. J. T. van Rhijn op verzoekeervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te 's-Gra- venhage, en in zijn plaats benoemd P. A. J. Stoop, cand- notaiis aldaar; een en ander in te gaan met den lsten Alaart. Z. M. heeft den officier van gezondheid 2de kl. Dr. G. van Overbeek de Aleijer, op zijn verzoek, met den laatsten Januari jl., eervol uit de zeedienst ontslagen. De Staats-Courant bevestigt de mededeeling per tele graaf, betreffende het nieuwe MinisterieVrijdag gedaan. De Ministers hebben dien dag 's namiddags te twee uren in han den des Konings de vereischte eedeu afgelegd. Heden Zaterdag hebben de heeren Thorbecke en Oli vier, laatstelijk Ministers van Binnenlandsche Zaken en Jus titie, hunne portefeuilles nedergelegd en die aan hunne op volgers, de heeren Geertsema en Pické, overgegeven en hunne betrekkingen aanvaard. Ook de heer van Bosse heeft de Alinisteriëele betrekking aanvaard. Het onderhoud tus- schen de heeren Thorbecke en Geertsema, bij de overdracht der portefeuille gevoerdmoet zeer lang hebben geduurd. De heer Pické vertrok heden middag uit de residentie naar Tholen, maar wordt spoedig te 's-Hage terug verwncht. Naar men verneemt zuilen heden avond stukken in de Staats-Courant verschijnenwelke betrekking hebben tot het gerezen verschil van gevoelentusschen de afgetreden en aanblijvende Ministers over de invoering der strafwetgeving in Oost-Indië. Alen zal zich herinneren, dat, toen reeds dadelijk bij het ontstaan der crisis dit onderwerp als de reden van het ont stane meeniugsverschil is opgegevenvan zekere zijde werd verklaard, dat dit een uit de lucht gegrepen verzinsel was, omdat men de ware reden niet wilde of durfde meêdeelen. De flauwe hoopdie zich in de afgeloopene week te Delft opdeeddat de Hoogleeraar Lobatto voor de we tenschap, voor zijn betrekkingen en talrijke vrienden nog zon worden behouden, mocht zich niet verwezenlijken. Vrijdag namiddag bezweek de waardige man aan de kortemaar hevige ziekte, welke hem nu veertien dagen geleden over viel, nadat hij nog te Amsterdam, aan de jongste zitting der Koninklijke Academie, Afdeeling voor de Wis- en Na tuurkundige Wetenschappen had deelgenomen. Hij was den 6den Juni 1797 in Amsterdam geboren en had dus om streeks 69 jaren bereikt. De raad van onderzoek in de zaak van den 2den luit. B. van het 3de reg, infanterie heeft te 's-Hertogeubosch na een vijfdaagsche zitting, hem schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde feitenzoodat hij uit de dienst zal worden ontslagen met toekenning van f 300 's jaars voor een be paalden tijd. Alen verneemt dat de heer Air. J. J. Teding v. Berk hout zijn ontslag als Wethouder van Amsterdam geuomeu en daarvan aau den Gemeenteraad bij missive kennis gege ven heeft. De Staats-Courant van den lOden Februari bevat de opgaven betreffende den veetyphus over de week, beginnende 28 Januari en eindigende 3 Februari; daaruit blijkt, voor zoo veel de provincie Zuid-Holland betreft, dat in deze week zijn aangetast 1916 runderen, waarvan er 2 88 zijn gestor ven, 179 afgemaakt en 177 hersteld, terwijl er 1272 in be handeling bleven. Sedert het uitbreken der ziekte zijn 33,025 runderen aangetast, waarvan er 10,3 71 stierven, 8149 wer den afgemaakt, 11,817 herstelden en 267 8 nog ziek zijn. Te Leiden brak de ziekte voor het eerst uit. Voor het kantongerecht te Harlingen werd onlaDgs een familieraad gehoudenom te beschikken over het verzoek eener jonge weduwe, die bij haar voorgenomen huwlijk met den broeder van haar overleden echtgenoot in de voogdij over haar kind wilde zijn bevestigd. Een andere broeder ver zette zich daartegen, op grond van Levitecus 18 vs. 16; maar die grond werd door den kantonrechter niet voldoende geacht. Dr. S. S. Kosenstein heeft het hoogleeraarambt in de geneeskunde aan de hoogeschool te Groningen Donderdag 11. aanvaard, met een redevoering in de Hoogduitsche taal

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1