Buitenlandsch Nieuws. De veepest is op den 4den dezer te Weelde, in het gehucht Hegge, arrondissement Turnhout, officieel geconsta teerd. Er is een koe gestorvenen drie andere beestenwaar van er een ziek was, zijn den volgenden dag op bevel van den Gouverneur der provincie Antwerpen, afgemaakt. Ten gevolge der spoedige en krachtige maatregelen, die genomen zijn, hoopt men er in te zijn geslaagd, om den besmetten kring geheel en al uit te roeien. De Hamburger Correspond, bevatte onlangs het volgende ingezonden stuk: //Ik maakte kennis met een jonge weduwe, die met hare volwassene stiefdochter in hetzelfde huis woonde, en huwde haar. Mijn vader, die onze stiefdochter natuurlijk dikwijls te zien kreeg, werd verliefd op deze en maakte haar tot zijn vrouw. Daardoor werd mijn vrouw de schoonmoeder van haren schoonvader, mijn stiefdochter werd mijn stief moeder, en de stiefvader werd in een stiefzoon herschapen. Mijne stiefmoeder, de stiefdochter mijner vrouw, kreeg een zoon en ik bij gevolg een broeder, want hij is de zoon van mijn vader en mijn stiefmoeder; maar daar hij tevens de zoon van onze stiefdochter is werd mijne vrouw zijn groot moeder en ik grootvader van mijnen stiefbroeder. Mijne vrouw schonk mij insgelijks een zoon; mijne stiefmoeder, de stiefzuster van mijn jongen is tevens zijn grootmoeder, want hij is de zoon van haren stiefzoonen mijn vader is de schoonbroeder van myn zoon, daar de zuster van deze zijn vrouw is. Ik ben de broeder van mijn eigen zoon, die het kind van mijne stief-grootmoeder is. Voorts ben ik de schoon broeder van mijn vader, mijne vrouw is tante van haar ei gen zoon, myn zoon de kleinzoon van mijn vader, en ik- ben myn eigen grootvader." Een ambtenaar te Darmstadt ontving dezer dagen van een buiten'slands wonenden broeder een heerlijke cervelaat- worst ten geschenke. De teedere huisvrouw, bevreesd dat de worst trichinen mocht bevattenweigerde bepaald die voor het huisgezin te bereidenwanneer hij niet vooraf micros copisch was onderzocht. De man volgde het bevel zijner vrouw en liet de worst onderzoeken. Deze werd kort daarna teruggezonden met het schriftelijk antwoord: //vrij van tri chinen en daarbij lag een nota van dezen inhoud //voor microscopisch onderzoek van een cervelaat-worst f 1." Een gulden was de geheele worst niet waard de jonge huisvrouw wist zulksen hare zucht tot spaarzaamheid spoorde haar aan eerst nu voor goed het gebruik der worst te verbieden en te vorderendat de deskundige voor zijn moeite zou wor den betaald met hem de geheele worst terug te zenden. Ook ditmaal werd door den echtgenoot aan haar verlangen voldaan de worst werd echter niet in betaling aangenomen. Na eenige malen driftig over de kamer heen en weder te zijn geloopenriep de vertoornde huisvrouw hare dienstmeid en gaf deze last om, wanneer de deskundige de worst vol strekt niet wilde accepteerendie op een tafel of stoel by hem neder te leggen. Zoo gezegdzoo gedaan. De worst werd op een stoel gelegd waarbij de deskundige echter positief verklaarde dat hij de worst beschouwde als voor hem niet te bestaan. Zoo dacht er intusschen de jagthond, die zich in het lokaal bevond, niet over; deze maakte zich van het corpus delicti meester en at de worst met den grootsten eet lust op. De ambtenaar wil nu den gulden niet betalen en de deskundige de door zijn jachthond opgegeten worst niet in betaling aannemen. Dien tengevolge heeft hij tegen den ambtenaar een gerechtelijke klachte ingesteld. Te Londen zijn ook reeds verscheidene gevallen van trichinenziekte voorgekomen. De geneesheeren waarschuwen zeer voor het gebruik van rauw of half gekookt varkens- vleesch. Onderscheidene deelen van Noordelijk Engeland zijn in de laatste dagen herhaaldelijk bezocht geworden door on weersbuien te Oakham waren donder, weerlicht en hagel 11. Zoadag-uvond zoo geweldig, dat in de kerk aldaar verschei den vrouwen van angst in zwijm vielen. Zeer merkwaardig is de bijzonderheid die de heer Moens verhaalt ten aanzien van zijn gevangenschap on der de roovers in Italië, dat, toen de Rajah van Byjenath van diens broeder zijn gevangenschap vernam en alleen een hoog losgeld hem kon vrijkoopenhy hem een som van dui zend ponden sterling overhandigde, om den hem geheel on bekenden christen vrij te koopen. Italië mocht zich wel aan het voorbeeld van dien niet-christen spiegelen. Prins Napoleon vertrekt naar Italië, waar hij drie maanden zal doorbrengen. Zijn hotel (style Pompéi) in de Champs-Elysées is in publieke veiling aangeslagen tegen een inzet van 600,000 francs. Men houdt zich in de aanzienlijke kringen te Parijs zeer druk bezig met een voorval, dat eenige dagen geleden op den spoortrein tusschen Parijs en Fontainebleau plaats had. De heer X., voormalig voorzitter van het hof van appèl en sedert eenigen tijd lid van het hof van cassatie, betrapte namelijk zijn vrouw in laatstgenoemde plaats in ongeoor loofde gemeenschap met een zijner vrienden. De beide ech telingen begaven zich naar de hoofdstad terug. Onderweg hoorde de conducteur plotseling den heer X. uit een der rijtuigen roepen dat zijn vrouw stervende was. De machinist deed den trein zoo spoedig mooglijk stil staan. Men opende het rijtuig. Mw. X. scheen bezwijmd te wezen, maar een toegesnelde geneesheer ontdekte weldra, dat zij tengevolge van verworgiug overleden was. De politie heeft zich de zaak aangetrokken. In de Times leest men het volgende nopens den pas overleden W. F. Windham. Eenige jaren geleden erfde hij een groot vermogen, hetwelk hij geheel verkwistte; vooraf had bij een dame getrouwd uit den demi-monde, Agnes ge- heeten. Al zyn bezittingen verbraste hij en moest eindelijk van 30 shillings per week leven. Op zes en twintigjarigen ouderdom is hij in de grootste ellende gestorven terwijl hem over eenige jaren een nieuwe erfenis wachtte van 5000 rente. Hij laat een kind na, maar zijn familie is voornemens de wettigheid van dat kind te betwisten. Men herinnert zich wellicht, dat mevrouw Windham haar echtgenoot verlaten had en verscheidene jaren met den tenor Giuglini leefde. De eisch der familie zal echter niet licht ontvankelijk worden gesteld, daar Windham het kind erkend heeft, en zulks ge lijk staat met wettigheid. Mevrouw Windham heeft van haar zelve een vrij aanzien lijk vermogen. Haar man heeft tijdens zijn leven meer dan 15,000 verpleiten waarschijnlijk zullen zijn erfgenamen er wel even veel aan moeten wagenom zijn toekomstige erfenis te bekomen. Maandag morgen heeft er op den Hippodrome van Longchamp tusschen iwee aan Amerikanen toebehoorende paarden een wedren plaats gehad. Den eersten keer door liepen de beide paarden een ruimte van 176 0 ellen, de tweede maal 3520 ellen, en ieder hunner werd beurtelings overwinnaar. Op dienzelfden dag moest beslist worden wie be paaldelijk de palm der overwinning behaald had. De Hzet be droeg 40,000 francs, en de afstand, welke doorloopr moest worden, driemaal 1760 ellen. Het paard van den heer Shep- pard-Knapp is dat van den heer King vooruit gestreefd. Talrijke weddingschappen werden aangegaanen aanzienlijke sommen verloren en gewonnen. Een te Parijs welbekend joDg mensch heeft 2Ü"0,OOÖ francs, en de leeuwentemmer Batty die mede gewed had, 20 napoleons, dat is 400 francs, verloren. Het Bijbelgenootschap van Edinburgh en Leith heeft aan Garibaldi een Italiaanschen Bijbel toegezonden, gebon den in rood marokijnen met de volgende inscriptie in het Engelsch en het Italiaansch Aange.boden aan generaal Garibaldi door het Britsch Bijbelgenootschap, ten blijke van bewondering zijner persoonlijke verdiensten, zijner heldhaf tige en vaderlandslievende daden ter verdediging der vrij heid van Italië, ter dankbare herinnering aan zijn zelfop offering en verloochening, waaraan, onder den zegen Gods, het bevrijd Italië het vrije gebruik van Gods woord ver schuldigd is, hetwelk alleen in staat is een volk waarlyk vrij te maken." Garibaldi heeft, uithoofde van ongesteldheid, het schrijven doen beantwoorden door zijn secretaris. Op last der Oostenrijksche regeering worden door de bekwaamste schilders groote aquarellen vervaardigdvoor stellende de voornaamste fabrieken des lands; zij zijn bestemd om als geschenk aan de beide Keizers van Japan te worden aangeboden door den schout-bij-nacht van Tegesthoff, die

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2