N°. 1836. Zaterdag 10 Februari. A0. sbfi/A 4 Binnenlandsch Nieuws. l I v -Vj '1 V v, J LEIDSfiH BAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per p09t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 3ó Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, 's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de NieuW9traat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 8 u. 35 m. savonds te 7 u- 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisoha Landpost. Over Southampton, l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. -Burgemeesterdagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren, - De Gemeente- Srchiteei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uren. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uren en van 47 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 nren en van 36 uten; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 men van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft tot arrondissementsijker der maten en gewichten benoemd D. van der Pauwert Dzn., kweekeling der Polytechnische school te Delft; voorts bij het wapen der iüfantene bij het 6de reg., tot kapt. 3de kl. den lsten luit. J. G. Mulder, van het 7de reg., tot lsten luit. deu 2den luit. P. H. A. A. Wagner, van het corps; en met ingang van den lsten Februari li., bevorderd tot luit. t./z. 1ste kl., den luit. t./z. 2de kl. W. L. A. Gericke. De officieren van gezondheid der 2de klasse W. Croll en H. J. Wilson hebben het examen voor officier der 1ste klasse afgelegdzoodat zij daarvoor benoembaar zijn ge worden. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft het verzoek der kerkbesturen afgewezen, om schadevergoeding te erlan gen voor het ophouden van het begraven in de kerken. In de vorige week voerde men te 's-Hage in den Koninklijken Franschen Schouwburg voor de eerste maal ten tooneele: nde comedie le Meurtrier de Theodore". Bij een der tooneelen, waarin kieschheid, goede smaak en zedelijk heid door den schrijver ten eenenmale schenen uit het oog verloren te zijn, stond H. M. de Koningin, die tegenwoor dig was, op en verliet onmiddelijk het gebouw. De heer Boeke, assistent bij het scheikundig labora torium te Groningen, zal gelukkig geen blijvende vermin king houden van het hem overkomen ongeluk. Prof. van Oosterzee te Utrecht ondervond dezer dagen een verrassend blijk van belangstelling, daar eenige stu denten hem een prachtige pendule met een album aanboden tot herinnering aan zijn 25jarige huwlijk en evangelie-be diening bij de Ned. Herv. kerk. De hoofdonderwijzer H. M. Kamphuyzen vierde Woens dag 11. feest van zijn 5 0jarige dienst als onderwyzer bij de K. C. armenschool te Utrecht. De bestuurders dier school met den bisschop Schaepman aau het hoofd, de inspecteur vau het lager onderwijs, de schoolopziener en de plaatselijke schoolcommissie woonden die feestviering bij. In naam des Konings werd hem de zil veren medaille van verdiensten uitgereikt; namens bestuur ders een gouden snuifdoos; van de Utrechtsche hoofdonder wijzers ontving hij een geschenk in zilver, van zijn oud- kweekelingen een marmeren pendule en van zijn leerlingen een fraai kristallen schenkblad met zilver gemonteerd en wijnglazen en karaf met gouden knop-, alles met treffende toespraken den jubilaris aangebodeu. Men verneemt dat de heer Dr. B.. Lobattohonorair hoogleeraar aan de Polytechnische school te Delft, Neder lands meest beroemde beoefenaar der wiskundezeer ernstig ongesteld is, zoodat zijn toestand groote bezorgdheid in boezemt. Woensdag is W. van Ommen, timmerman te Baarn wegens poging tot moord op den onbezoldigden Kijks-veld- wachter Jansen, door het provinciaal gerechtshof te Utrecht tot de straffe des doods veroordeeld, welke straf op een der pleinen van Utrecht moet worden uitgevoerd. Men veron derstelt, dat de veroordeelde cassatie van dit vonnis zal vragen. Donderdag morgen ongeveer te zes urenis boven Arnhem en omstreken een zwaar onweder uitgebarsten. Een jeugdig onder-officier der infanterie had Maandag de onvoorzichtigheid bet palenhoofd te Vlissingen bij hoogen en sterken vloed op te loopenmaar halverwege gekomen sloeg een golfslag hem in de diepte en niettegenstaande hij een goed zwemmer was en spoedig hulp werd aangebracht, heeft meu hem niet kunnen redden. Te Deventer is weder een treurig eu afschrikwekkend voorbeeld van de gevolgen der dronkenschap gegeven. Zon dag morgen ging de ongelukkige naar Apeldoorn en keerde 'savonds te zes uren terug, waar hij een bruiloft had bij gewoond. Op zyn terugreis geraakte hij iu een vechtpartij, werd verwond en nam jenever om het bloed te stelpen. Hij is dood in een droge sloot gevonden en bij de lijkschou* wing is gebleken dat hij gestorven is aau vergiftiging van het bloed door overmatig gebruik van jeuever. Hij moetbehalve eenig maagsap, alleen jenever in zijn maag hebben gehad. Beroepen tot pred. bij de Herv. gemeente te IJlat (Friesland) Ds. P. S. van Konkelth. dr., thans te Maas land; - te Losdorp (Groningen) Ds. J. van der Meulen, pred. te Lnllum- te Heemse (cl. Zwolle) Ds. T. J. Jan sen Schoonhoven, pred. te Woerden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uren 43°, des avonds te 8 uren 43°, te 10 uren 43°. Vrijdag morgen te 6 uren 43°, te 8 uren 43°, 's middags te 12 uren 43°, 's namiddags te 4 uren 45°,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1