N°. '1834. Donderdag 8 Februari. A°\l 806. j Binnenlandsch Nieuws. LE1DSEB DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 3 u. 35 m. '3avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-felegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. - Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - Burgemeesterdagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uren en van 47 uren der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 men. Tan Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. De nieuw benoemde Burgemeester van Leidende heer Dr. van den Brandeler heeft in handen van den Com missaris des Konings dezer provincie den gevorderden eed afgelegd. Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage hebben aau den Gemeenteraad voorgesteld, om de in de gemeente kas berustende gelden, voor zooveel de dienst dit gedoogt, uiterlijk tot een bedrag van f 100,000 op der soliede on derpand op beleening of prolongatie te zetten. Men verneemt uit 's-Hagedat den Staatsraad Jolles de betrekking van Minister van Justitie is aangeboden. Bij de aanbesteding voor de levering van 25000 ponden witte zeep, ten dienste van het Departement van Marine, Dinsdag 11. te 's-Hage plaats gehad, was de firma Sanders en Comp. van Leiden de minste inschrijver. Bij 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen zijn geplaatst de apoth. 3de kl. A. J. C. Geerts en J. J. Loriët-Feisserrespectievelijk van het garnizoens-hospitaal te Bergen-op-Zoom en 'sRijks Magazijn van geneesmiddelen te 's-Hage. Eerstgenoemde als assistent in de Scheikunde, de laatste als assistent in de Plantenkunde en Pharmacie. Aan den heer Jb. Boeke is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onder-directeur van de landhuishoud kundige school te Groningen. Naar men verneemt is hij be noemd tot directeur van de afdeeling Groningen der inter nationale bank van landbouw-crediet. Het prov. gerechtshof van Utrecht heeft een aanbe velingslijst van zes kandidaten opgemaakt voor de nog open slaande betrekking van raadsheer in voormeld hof; genoemde lijst bestaat uit de Mrs. 1°. P. Brantsma, officier van justitie bij de arr. rechtbank te Utrecht; 2°. C. Th. baron van Lyn- den van Sandenburg, Rijks-advocaat en rechter plaatsver vanger in de rechtbank te Utrecht; 3°. N. F. van Nooten rechter in de arr. rechtbank te Utrecht; 4°. A. N. J. van de Poll, pres. der arr. rechtbank te Amersfoort; 5°. C. J. N. Nieuwenhuis, rechter in de arr. rechtbank te Utrecht; en 6°. F. A. R. A. baron van Ittersum substituut-griffier bij het hof te Utrecht. Men verneemt dat het smalle spoor op den Holland- schen IJzeren Spoorweg op de lijn Rotterdam-Amsterdam eerlang volkomen gereed zal zijn en dat ook daarvan door de maatschappij van dien spoorwegvoor zoo verre waggons en machines tegen Mei a. s. zulks toelaten van laatstge noemd tijdstip af gebruik zal worden gemaakt. Sedert eenigen tijd is men bezig het Koninklijk pa leis te Leeuwarden te restaureeren. Onderscheidene vertrek ken worden geverfd en behangen. Ook uitwendig zal aan het gebouw een beter aanzien worden gegeven. Te Middelburg is in den ouderdom van 6 2 jaar over leden de pred. A. Slotemaker, die 2 8 jaren bij de Herv. gem. aldaar nuttig werkzaam wa3. -Uit Groningen schrijft men: Naar wij vernemen zal Prof. Rosenstein Donderdag zijn inaugureele redevoering houdenom na de paasch-vacantie zijn functiën als hoogleeraar te aanvaarden. In de vorige week had in het scheikundig laboratorium van Prof. van Kerkhof! alhier een schromelijk ongeluk plaats. By het behandelen van phosphorus ontglipte de retort aan de handen van den assistent den heer Boeke en stortte een deel der brandende vloeistof zich over de handen en voeten van dien heer uit. De brandwonden zijn vooral aan de lin ker-hand en rechter-voet zeer belangrijk en men is bevreesd, dat die deelen blijvend verminkt zullen zijn. Uit Tilburg wordt bericht: Volgens aanstelling waren al onze professoren der nieuwe Rijksschool voor den lsten dezer te Tilburg aangekomenop een na zijn allen naar hunne haardsteden wedergekeerd. Niets was in gereedheid; zelfs spreekt men van aanmerkelijke veranderingen die in de gebouwen nog moeten plaats hebben - ook, zoo als ik reeds vroeger heb voorzien en te kennen gegeven, zijn tot dus verre geene leerlingen ingeschreven. Het een en ander doet vermoeden dat onze nieuwe school nog in langen tijd niet zal geopend worden. Het bedrag der giften voor den Paus is geklommen tot bijna f 144,000. Eenvoudige behandeling der runderpest, voorkomende in een Geneeskundig Tijdschrift van het jaar 1852 N°. 19, door H. Jason in Rusland: //Oogenblikkelijke afzondering bij het ontstaan der ziekte de huid eenige malen daags met stroo gewrevenom de uitwaseming te bevorderen, water met azijn tot drank en voor verstopping of hardlijvigheid 3 maal daags J pond

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1