N°. 1830. Zaterdag 3 Februari. A0. 1 66; Binnenlandsch Nieuws. <*v LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 in.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u.f de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 rn.j'a namiddags te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur, Conmittie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - Burgemeesterdagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uren en van 4>7 aren der In- en Uitgaande Reohten en Aeoijnsen dagelijks van 91 nren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderde? van 92 uren van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren Z. M. heeft benoemd tot attaché bij het Nederlandsch Corps Diplomatique, Jhr. Mr. A. L. E. de Steur3voorts is aan J. J. E. Pilgrim, op zijn daartoe gedaan verzoek, eer vol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris ter stand plaats Huisenarrond. Nijmegen, en is voorts in zijn plaats benoemd A. R. Pilgrim, candidaat-notaris aldaar; een en ander in te gaan met den 15den Februari 1866. Z. M. heeft aan den heer W. H. J. Mertz, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ont vanger der registratie voor de burgerlijke akten en der succes sierechten te Maastrichtbehoudens aanspraak op pensioen met bepaling dat, te rekenen van den 16den Februari e. k. de uitgifte van het gezegeld papierniet meer aan het kan toor der registratie voor de burgerlijke akten en der succes sierechten te Maastricht, maar aan het kantoor der regis tratie voor de gerechtelijke en administratieve akten en der domeinen aldaar zal verbonden zijn; voorts benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Hilligers- berg c. a. den heer A. van Capellen Dz., thans ontvanger der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijn sen te Hellevoetsluistot ontvanger der accijnsen en entre» poseur te Haarlem c. a. den heer F. A. des Tombe, thans controleur der directe belastingen in het derde arrondis sement te Amsterdam; en tot ontvanger der directe belas tingen te Zwolle, den heer A. Hoogeveen thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Nieuwer Amstel. De Pruisische Hoofd-officieren van het 5 5ste rege- ment Westphaalsche huzaren die in de residentie waren aangekomen hebben Donderdag aan het gala-diner ten Hove deelgenomen. Naar men verneemt, zijn de Pruisische Hoofd-officieren overbrengers van de benoeming van H K. H. Prinses Fre- derik tot den titulairen rang van commandante van het 5 5ste regement Westphaalsche huzaren. Donderdag avond hebben de Pruisische Hoofd-officieren de voorstelling in den Franschen Schouwburg bijgewoond alwaar de opéra l'Africaine wederom met groot succes werd opgevoerd. Heden Vrijdag heeft door het Bestuur der Veree- niging //Licht, Liefde, Leven" in het Hotel Tuinenburg te 's-Hage de aanbesteding plaats gehad van het bouwen van scholen directricewoningenz. ten behoeve van boven genoemde Vereeniging. Daarvoor waren acht inschrijvings biljetten ingekomen. De minste inschrijver was de heer C. W. van de Capelle te Vlaardiugenvoor de som van f 26790. Er wordt bericht, dat het zeer goed staal met de spoorweg-coucessie Swaan en V. Heyningen voor den weg Scheveningen-Utrecht-Amersfoort-Almelomet zijtakken naar Leiden en van Amersfoort naar Amsterdamterwijl de ha ven van Scheveningen bij de plannen behoort. Er zou reeds in deze maandte Amsterdam waarschijnlijkeen bijeen komst van belangstellenden plaats hebben. Ofschoon men ze ker hopen magdat de bedoelde plannen worden verwe zenlijkt, schijnt men te 's-Hage nog te vreezen voor moei lijkheden, die tot op dit oogenblik niet zijn uit den weg geruimd. De industrieschool voor de vrouwelijke jeugd in de gemeente Dodewaard, waar uitsluitend in het vlechten van stroo onderwijs gegeven zal wordenen die met de eerste Nederlandsche stroovlechterijonder directie van den heer M. Dieudonné te Amsterdam, in verband staat, zal den 6den Februari a. s. geopend worden. Reeds een twintigtal meisjes heeft zich aangemeld, om als leerlingen opgenomen te worden. Uit de opgaven betreffende de veeziekte in de pro vincie Utrecht blijkt, dat er meer runderen hersteld'dan ge storven zijn van het aantal dat aangetast is. Naar men berichtheeft zich in een gemeente nabij Dordrecht dezer dagen het zonderlinge voorval opgedaan, dat de burgemeester der gemeente, en dus het hoofd der policiewegens overtreding der policiewet door den ge meente-veldwachter in verzekerde bewaring is genomen. Te Breda heeft Maandag nacht een vrij belangrijke brand gewoed; ontstaan bij den bakker Ballintijn in de Ginnekenstraatis de bakkerij met bovenwoning van de wed. Hamers afgebrandde woningen van den kostschoolhouder Tüleman en den slager Rythoven hebben veel geleden en een huisje achter het perceel is vernield. In de Nederlandsche Spectator wordt ook een strijd gevoerd over het gewichtige vraagstuk van den dagafscheid aan de kerk of blijven De redactie beeft intussehen beslo ten de opname van stukken in den regel te moeten weige-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1