N°. 1828. Donderdag 1 Februari. A0. l$6i Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 q. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.j'a namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m, en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 36 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouder», Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, dagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. Thesaurie, dagelijks van 102 uren. Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8-2 uren en van 4—-7 uren der In- en Uitgaande Rechten en A co ij men dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 «ren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. i Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Goes, ter standplaats de gemeente Hontenisse, A. L. A. Rouscher, cand.-notaris te Vugbt; tot notaris binnen het ar rondissement Goes, ter standplaats de gemeente Goes, Mr. J. L. H. Liebert, eand.-notarisprocureur bij en rechter- plaatsvervanger in de arrondissements-rechtbank aldaar, zijnde hij voorts uit de betrekking van procureur eervol ontsla gen - tot adj.-inspecteur voor het geneeskundig staatstoe zicht in Noord-Brabant en Limburg Dr. J. J. Willems, te Schimmert, met intrekking, op zijn verzoek, der benoeming van Dr. H. H. Batta te Maastricht tot evengenoemde be trekking; - toegekend het ingesteld eereteeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterijen aan J. Dorrenboom Pzn., muzikant bij de dd. schutterij te Dordrecht; - aan J. Staats Boonenonder dankbetuiging voor de door hem bewezen langdurige en goede diensten op zijn verzoekeervol ontslag verleend als kolonel-comman dant der dd. schutterij te Amsterdamen zulks onder toe kenning van den rang van generaal-majoor en met vergun ning om de uniform met de onderscheidingsteekenen, aan dien rang verbonden, voortdurend te dragen. i De Commissaris des Konings in de prov. Drenthe, baron De Vos van Steenwijkis op zyn verzoek als zooda nig eervol ontslagen. Maandag 22 dezer, heeft de Nederl. hoofdkommissie voor de wereld-tentoonstelling te Parijs in 1867 wederom een vergadering gehouden aan het Ministerie van Binnenl. Zaken. Daarbij weren o. a. tegenwoordig de drie leden der commissie, die in Parijs wonen, de heeren Van den Broek, Coster en Wittering. Bij de commissie waren reeds 500 in- schrijvingsbilletten ingekomen. Zij heeftvoldoende aan art. 6 van het reglement, benoemd tot haren gedelegeerde te Pa rijs, voor het jaar 1866 den heer V. d. Broek, Neder- landsch consul gen., lid van de hoofdcommissie, wonende te Parijs. Verder zijn nog benoemd: de hh. v. Eyk, von Baumbauer en de Heus om uit te maken een subcommissie tot indeeling, klassificatie en groepeering der voorwerpende hh. Wolfson en Groll als subcommissie voor de Nederlandsche Koloniën; de heer Coster te Parijs, als subcommissie voor de edelge steenten en preciosade heer Wittering als subcommissie voor de schoone kunsten; de overige leden, de HH. Ent- hoven, EigemanLedeboer en Blijdestein, met den voor zitter, zullen de verdere werkzaamheden regelen en behandelen. t In het Weekblad //de Heraut" wordt de volgende ministeriëele combinatie medegedeeld Buitenlandsche Zaken, Graaf Van Zuyleu van Nijevelt. Binnenlandsche Zaken Baron Mackay. KoloniënJhr. Elout van Soeterwoude. FinantiënMr. P. P. van Bosse. Marine, Huyssen van Kattendyke. Oorlog, Blanken. Justitie De audiëntie van den Minister van Marine zal den 2den Februari niet plaats hebben. Den lsten Mei a. s. vertrekt van 's Hage naar Lei den de 6de kompagnie van het reg. veld-art. onder bevel van den kapt. J. C. van Gheel Roell. Naar men verneemt is het wetsontwerp tot afschaffing van de doodstraf in gereedheid ea zal eerstdaags aan de Staten-Generaal worden aangeboden. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond de 9de voorstelling van de opera l'Africaine gegeven worden. Uit de gemeente Voorhout zijn ook twee vrijwilligers voor het Pauselijk leger naar Rome vertrokkenterwijl eerstdaags nog drie jongelingen dat voorbeeld zullen volgen. Vrijdag 11. had te Elsloo een treffend ongeluk plaats. De dienstmeid van T. S. Van der Burg, druk bezig zijn.de met haar Zaterdagswerkgaat water halen uit een kuil heeft het ongeluk daarin te storten en eenige oogenblikken later werd zij er levenloos uitgehaald. Van een vaartuig, liggende aan het linker landhoofd der spoorwegbrug te Zalt-Bommelwordt sedert Vrijdag een knecht vermist; daar zijn kleederen aan boord zyn gevon den, veronderstelt men, dat hij zich des nachts tot het ver richten van een of ander naar het dek heeft begeven en ver dronken is. Een onder Ambt-Vollenhove wonende dienstmeid, die Zondag 11. het huis haars meesters verlietom hare te Stad-Vollenhove wonende ouders te bezoeken, keerde, on danks hare belofte, des avonds niet terug. Den volgenden

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1