Binnenlandsch Nieuws. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te IQ u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 3 u. 35 m. «avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 w. 'sin. tot 10 u. 39 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemsetter en WethouderiMaandagen Donderdag te 11 uur. Cottmitiie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Pretident der Commissie van Fabricage des Zaturdaga van il1 uur. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thetauriedagelyks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur;der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Zonnemaire benoemd Mr. J. Moolenburgh, met ingang van den dag, waarop de vereeniging der gemeenten Zonnemaire en Bom- menede tot stand komt. Z. M. heeft aan P. F. Henneguin op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Heille en St. Anna ter Muiden; en benoemd: tot burgemeester der gemeeDte Heille J. Sanders, en tot burgemeester der gemeente St. Anna ter Muiden P. de Bruyne. Z. M. heeft aan den luitenant ter zee van de lste kl. J. H. A. de Ruuk, op zijn verzoek, ter zake van langdu rige dienst, met 1 Februarij a. s. een eervol ontslag verleend on der toekennning van een jaarlijksch pensioen van 1100. Z. M. heeft aan den heer A. C. van Maarseveenlaat stelijk predikant by de Evangelische gemeente te Batavia, thans met verlof hier te lande, op zyn verzoek, met ingang van 1 Februarij a. s., een eervol ontslag verleend uit 's lands dienstonder toekenning van pensioen. Z. M. heeft benoemd tot controleur van het buiten gewoon zegel te Amsterdam den heer J. C. G. Moltzer, te Middelburg. Betrekkelijk de ministeriële crisis kan gemeld worden dat Z. M. de Koning heden Dingsdag den Minister van Koloniën in een gehoor heeft ontvangen en dat het onder houd met Zyne Majesteit nagenoeg twee uren heeft geduurd. Heden Dingsdag had te 's Hage de verloting plaats van de Kunstkronijk 1865. Het zilveren Thee- en Koffie- servies is ten deel gevallen aan het lot N°. 2703 by de Boekhandelaren Gebr. van der Hoek alhier, de Pianino aan het lot N°. 72, bij den Boekhandelaar J. van Egmond Jr., te Arnhem, en de Schilderij, voorstellende: //Ada van Hol land" aan het lot N°. 535, bij den Boekhandelaar W. P. van Stockum te 's Hage. Morgen deelen wij den uitslag van de Verloting in zijn geheel mede. Naar men verzekert, zou de heer Thorbecke zich met der woon te Dresden gaan vestigenwaar hij bereids ten vorigen jare een woning moet hebben aangekocht. Uit de opgaven, in de Staats-Courant vermeld, be treffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland, over de week beginnende den 14den en eindigende den 20sten Januarij 1866 blijkt, dat er in die week zyn aangetast 2034 aan de ziekte gestorven 280 afgemaakt 226, her steld 218 aan het einde der week nog ziek 1310 runde ren terwyl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 29,031, aan de ziekte gestorven 8966, af gemaakt 7410, hersteld 9896 nog ziek 2759 runderen. De Gemeenteraad van Botterdam heeft aan den pach ter van den tol op den straatweg tusschen Rotterdam en de Doenkade schadevergoeding verleend voor den tijd, dat de Rotterdamsche veemarkt niet wordt gehouden. Binnen enkele dagen wordt de bekende Deensche dichter Andersen te Amsterdam bij een zijner landgenooten verwacht, om er een paar weken te vertoeven. De weldra 60jarige talentvolle schrijver, die als fabriekarbeider zijn eerste brood moest verdienenmaar door welwillende hulp en eigen ijver zich een Europeschen roem verwierf, die ge heel Europa bereisde, en zijn werken in vele talen zag over gezet, heeft ook hier te veel vrienden en vereerders, dan dat deze zijn komst niet met belangstelling zouden vernemen. Uit Deventer en Zwolle berigt men dat in den loop dezer maand aldaar door een onbekend persoon verschillende opligterijen zijn gepleegdnu eens in herbergendan bij horologiemakers en anderen en dat deze onbekendedie nu te Zwolle gearresteerd is, zich daardoor van verschillende voorwerpen en gelden op een bedriegelijke wijze heeft mees ter gemaakt. De sluwe eigenaardige wijze waarop hij te werk ging, in verband met zijn verzinselen, eenig in zijn soort, hadden een öjarige terugwerkende gedachte. Volgens inge wonnen berigten is deze opligter dezelfde persoondie in Februarij 1861 door de rechtbank te 's Hertogenbosch we gens zoodanige feiten tot 5 jaren gevangenisstraf is veroor deeld doch wegens goed gedrag in de gevangenis hiervan een gedeeltelijke kwijtschelding heeft gekregen. Daar toch werd hij schuldig verklaard aan opligterijen gepleegd te 's Bosch Grave, St. Oedenrode, Leende enz.; o.a. te'sBosch had hij zich bij een geacht ingezeten vervoegd en gezegd een neef te zijn en de familie te komen opzoeken, met aanha ling van eenige bijzondere aangelegenheden die niet anders deden denken of hij was een lid van de familie. - Na een paar dagen logies gaf hij zijn verwondering te kennen dat zijn koffer niet was aangekomente meer omdat hij daar door in verlegenheid raakte, doch men was zoo in verruk*

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1