N°. 1825. Maandag 29 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 ii. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 26 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30 in. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IFet houdenMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- drehiteei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusea, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den 2dea luit. P. G. Bode, van het 2de reg. inf., in zijn rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië. De Gron. Cour. noemt reeds als leden voor het nieuwe Kabinet, de HH. Geertsema als Minister van Binnenl. Za ken, v. Bosse van Financiën en Godefroi van Justitie. De overige leden van het Kabinet zouden dan hunne portefeuil les behouden. Nu nog meer dau in het eerste berigt, dat nog eenig zins onbestemd waskan met de meeste zekerheid gezegd wordendat de reden van de ministeriële crisis gelegen is in het verschil over de invoering der strafwetgeving iu In- dië, bij de wet of bij besluit. De tegenspraak daarvan is ten eenemale ongegrond. De heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Za ken, is heden Zaturdag morgen met den spoortrein uit de residentie vertrokken. Uit Steenwijk schrijft men: De heer P. Jennes, no taris te Vollenhoven, door de rechtbank in staat van kennelijk onvermogen verklaard, heeft dien tengevolge naar aanleiding der provinciale wet zijn ontslag genomen als lid der Staten. Nadat in de diergaarde te Botterdam sinds de ver schijning der veetyphus in het laatst van December 7 herten en de 2 anoas aan de ziekte waren gestorvenhebben zich geene gevallen meer voorgedaan. In de maand October dezes jaars zal te Lobith fees telijk worden herdacht de 5 0ste verjaring der inlijving van Lobith bij Nederland; terwijl die gemeente vroeger bij Pruis- sen behoorde. Uit Utrecht wordt medegedeeld: Wij hadden niets te veel gezegd, toen wij voorspelden, dat een ongekend kunst genot Utrecht verbeidde, zoodra Ds. ten Kate zijn voorne men had aangekondigd om ook hier ter stede zijn jongste dichtstuk; //De Schepping" ten gehoore te brengen. Woens dag avond 11., trad de zoo rijk begaafde dichter in ons mid den op en droeg met zijn schier onnavolgbaar zangers-ta lent het eerste gedeelte van zijn nieuwe geestvrucht voor. Onze vrees dat Utrecht welligt in belangstelling bij andere steden in ons vaderlandwaar men hetzelfde kunstgenot reeds gesmaakt hadachter zoude staanis in geen opzigt bewaarheid. Wij gelooven niet, dat de groote spreekzaal in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen nog ooit zoo schier tot stikkens toe gevuld is geweest, als bij deze ge legenheid. Met zigtbare bewondering en aandachtige stilte hoorde het overtalrijke publiek naar de schoone als muziek ruischende toonen. Eenig verslag van het voorgedragene te geven is ons plan althaDS nu nog niet. Met gespannen ver wachting zien wij iu de twee volgende weken het vervolg der voordragt van het kolossale product te gemoet. Op den huize de Kanueoburg te Vaassen vau wylen den baron F. A. C. F. d'Isendoorn a Blois, te Apeldoorn, alwaar dezer dagen de ontzegeling van den inboedel plaats vond, heeft men o. a. gevonden een waarde van ruim f 102,000 aan gouden tienguldenstukken. Bovendien vele oude wapenen, op perkament geschreven boeken, een ver zameling teekeningen en etsen en eindelijk het hoofd van Marten van Rossemden beruchten krijgsoverste, die vroe ger de Kannenburg bewoonde en in 1538 het oude Loo stichtte. De Asser Cour. zegt wederom Al de gevederde land verhuizers komen de een na de andere weder binnen onze landpalen. Hier en daar staat een ooijevaar op één been en bekgkt met wellust het kikvorschenlandde ekster» nestelen reeds eu zijn zoo druk, alsof zij tweemaal kraamvisite wil len houden en de spreeuwen houden hare van ouds bekende maduées vocales in de boomen der Drentsche hoofdstad. In het dorp K. in de gemeente Schoterland had de zer dagen het volgende curieuse geval plaats. Een huisva der des avonds zich uaar zekere plaats begevendezag daar tot zijn schrik een wit voorwerp, naar het scheen, in zit tende houding. De man, van den schrik spoedig bekomen, sprak het spook dus aan //Sprekas 't goed is." Het spook antwoordde niet, maar zweeg, zelfs op het drie malen her haalde komtuindo van den man. Deze ging nu iu huis en kwam spoedig met een scherpe bijl gewapend terug. Hij zeide nu tot het spook//sprek divelen oars slaen ik ta." Maar het spook zweeg weder, eu nu volbracht de man ziju be dreiging; hij trof het spook zoo goed, dat het inwendige er van hem om de ooren vloog. En wat was nu het spook Niets anders dan.... een zak met meel, dien de conduc teur van den aldaar dagelyks voorbijkomenden wagen er had neêrgezet, omdat de deur gesloten en er niemand te huis

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1