Tentoonstelling Evangelie-Prediking Nederland en Oranje. Grondwet en Koning. Mr. P. DU R1EU. VAN DE De Heer Mr. L. D. SURINGAR, den lieer flTTO BARON VAN WASSENAER CATWUk Advertentiëu. 1ste Dualiteit PETROLEUM, Maatschappij voor Toonkunst te Leiden. Soirees Muslcales. Vereeniging voor Christelijke Belangen. KIESVEREENIGING De Voorwerpen, bestemd voor de op oö Januari te houden VERLOIÜNG, zijn en loon gesteld bij de OER HOEK, Boekhandelaren op de Ireêstraat. Leiden, 17 Januari 1866. A. W. SIJTHOFF. dooden en een aantal gekwetsten gemaakt. De patrouille had slechts 4 gewonden. Morosi, de aanvoerder der vijanden, heeft ten gevolge van die nederlaag om vrede gevraagd. Men heeft, tegen een vergoeding van eenige honderden ossen, een wapenschorsing van 12 dagen toegestaan, gedurende welken tijd de vredes-preliminairen in gereedheid zullen wor den gebracht. - Men eischt van hem verscheiden duizenden stuks veeen den gronddien hij ten Noorden van de Oranje-rivier in gebruik heeft. Men begint te twijfelen dat de Meixcaansehe regering in staat zal wezen het aanstaande dividend harer belangrijke buitenlandsche schulden te voldoen. Al hare gelden in Europa zijn uitgeput en de hooge stand van het disconto maakt het onmogelijk een nieuwe leening aan de markt te brengen of gelden op te nemen van'de concessionarissen der ontworpen Keizerlijke Mexicaansche Bank. De uitgaven van het Mexi- caansche rijk over 1865 hebben ruim 9 millioen bedragen en de inkomsten omstreeks 41 millioen. Het deficit voor IS65 is dus 4^ millioen in 1 864 was het 6 millioen. Aan Frankrijk is men 9 millioen schuldig voor oorlogskosten, zoodat 9 J millioen worden vereischt om de rekening van verle den jaar te doen sluiten. Blijkens berigt uit Bombay van 28 Dec., had op den Great Indian Peninsular spoorweg een groot ongeluk plaats gegrependoordien een trein van een dijk ter hoogte van 70 voet was gestort, waarbij zes personen het leven hadden verloren en de wagens werden vernield. Op den 18den was die weg verder opengesteld tot Budmaire. Uit New-York wordt gemeld, dat in de noordelijke gedeelten der Unie zulk een strenge koude heerscht als men sedert het jaar 1806 zich niet herinnert; de St. Laurens was geheel toegevroren en voor Montreal gingen reeds eenige personen over het ijs. OFFICIE Si L IIËUWü. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 18den toten met den 24sten Januarij 1 866. Bevallen: G. Frankhuizen, geb. van der Kwaak, Z. - E. Kloots, geb. Piket, D. - M. J. Laterveer, geb. BlansjaarZ. - J. |M. Susan, geb. Meijer, Z. - M. Blansjee, geb. Leemans, D.ii- M. Limversgeb. Oudshoorn D. - C. van der Huizen geb. Groenendijk, Z. - A. van Leeuwen, geb. Duiverman, D. - W. J. van Dam, geb. Breedeveld, Z. - S. Noijen, geb. van Egmond D. - S. Suringar, geb. Yalckenier D. - J. Ver- wergeb Heuzen D. - S. van Zijpgeb. Loftier, Z. - J. Over- duin geb. Moene, D. - I). Thielgeb. van Leeuwen D. - j. M. Betgem geb. Segaar Z. j. Leemans geb. SpekZ. C. Tefijgeb. Verlind, Z. tweel. - M. S. de Kier, geb. Batist, Z. - A. van der Voorden geb. van Beek D. J. E. de Wa ter, geb. Trouw, Z. - M. Dreef, geb. Frankhuizen, D. - R. Siraa, geb. KorswagenD. - A. Dikshoorn, geb. Verstraten, D. - H. W. de Keijzer geb. van ZomerveldZ. - C. C. Mul ders, geb. Laken, D. - P. Selier, geb. Fleur, D. - A. Be- kenest, geb. van der Werf, Z. - I. Blanohard, geb. de Bol ster. D. Cehmvd: J. H. Lever wedr. met A. Cassier jd. ©verleden: M. Zandvliet D. 2 j. bijna 9 m. - M. S. Wijs man D. 10 w. - J. Guley Z. 5 m. - D. Laman 5 5 j. - S. E. van der Heyden geb. Lambinon 39 j. - A. Walle 7 8 j. - W. Groothols geb. Karis 79 j. N. van Dorsten Z. 2 0 d. - J. E. Brakel D. 14 d. a 3S ets. per kan; bij de 5© kan 3? ets. bij J. L. CREYGHTON, Vischbrug. De derde Quartet-uitvoering met welwillende me dewerking van den Heer A. J. WETRENS (Viool), zal plaats hebben op Woensdag 31 Januarij 1866 des avonds ten half acht ure, in het gebouw tot Nut van't Algemeen. De Commissaris-Secretaris, Entree 1.49. P. C. LEZWIJN. op Zondag 28 Januarij 1866, des avonds ten zes ure DOOR Ms. A. II. W. BRANDT, Pred. te Amsterdam. ZAAL. Noordeinde. De Kiezers-vereeniging beveelt bij de aanstaande Verkie zing van een lid voor de Provinciale Staten, op Dingsdag 30 Januarij e. k. aan: Heer der beide Katwijken en het Zand, in hare Vergadering van 23 Januarij 1865 met algemeene stemmen tot Caudidaat gesteld. A. TIELEMANVoorzitter. Door de Kiesvereeniging voornoemd wordt bij de verkie zing van 30 Januarij a.s. als lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland aanbevolen de Heer Namens de Kiesvereeniging: J. LUZAC, Secretaris. Aan de kiezers wordt tot lid van de Pro vinciale Staten aanbevolen Procureur enz. te Leiden. lUMsmeiiiJL

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3