N°. 1823. Vrijdag 26 Januarij A°{ \0^x ile buitengewone verkiezing van een lid voor de provinciale Staten van Zuid-Rolland. Dir. PAULUS MU RIEU. Binnenlandscli Nieuws. LEIDS6H Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76, Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. 1 edere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 in.; 11 u. 43 m.; 2 u. 43 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen5 van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Poslbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de N^euwstraat's morgeus te 8 u. eu te 10 u. 50 rn.j's namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Iodisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijL«-Telegrauf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegranf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur, Gemeenteraad op oubepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudertMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10i uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Arehiteei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur, Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en vau 4'7 uur; der iu- eu Uitgaande RecLieu eu Acoljnsen dagelijks van 21 uur en van 3—8 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van S4; van de Hypotheken eu bot Kadaster, van 94 uur. Wie had gedacht dat de kiezers, die iu de maand Mei des vorigen jaars zich Daar de stembus begavenom mede te werken tot de herkiezing van Mr. D. Tieboel Siegenbeek die dit jaar als lid der provinciale Staten moest aftreden zoo spoedig zouden worden opgeroepen om te voorzien in de plaats, die door zijn overlijden open viel? Wel had reeds de ziekte, die hem aantastte, bij de najaarsvergadering reeds zulk een onrustbarend karakter verkregendat zij hem ver hinderde die bij te wonen - maar de hoop op beterschap bleef leven waarin men zoo jammerlijk en plotselings werd te leurgesteld. De plaats, die de overledene zoo waardiglijk vervulde, is thans open en de kiezers van Leiden zullen door hunne keuze die weder doen innemen door een even waar dig lid. Wie dat zijn zal? De verkiezing van het vorige jaar kan daarop een voldoend antwoord geven. De kandidaat, die behalve liet benoemde lid Mr. C. Cock, de meeste stemmen verkreeg, was Mr. Paulus du EieuVoorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, lid van den Gemeente raad en in verschillende andere betrekkingen werkzaam alle vereischten bezittende voor een goede keuze, boven en be halve de aanbeveling, waartoe ook bij vele kiezers de naam dien hij draagtzal strekken. Het is bovendien van zeer veel belang, dat de gewigtige tak van handel en nijverheid, die zoo weinig vertegenwoordigd wordt in de vergadering der provinciale Staten daardoor versterking erlange. Eu moge al de belangstelling der kiezers voor de provinciale Staten in het algemeen zich niet in groote mate bij ile stembus openbaren, het heeft toch zijn eigenaardige beteekenis, wan neer de belangen van het gewest door rechtstreeks gekozen vertegenwoordigers worden behartigd, terwijl zij ook als kies- collegie invloed uitoefenen op de zamenstelling van de Eerste Kamer der Staten-Generaalen door de keuze in het collegie van Gedeputeerde Staten op het grondwettig toezigtdat dit collegie uitoefent op de Gemeentebesturen waar besluiten in zo'1 menig opzigt zijn goedkeuring behoeven. Op die gronden noodigen wij de kiezers uit om getrouw hunne stembriefjes in te leverenen daarop te stellen den naam van Z. M. heeft tot HD. adjudant in buitengewone dienst benoemd den Minister van Oorlog, luitenant-generaal J. W. Blanken. Z. M. heeft benoemd tot betaalmeester te Sa3 van Gent den heer P. Graaf van Hogendorp, thans ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. aldaar, uit welke laatst- gemelde betrekking hem tevens een eervol ontslag is ver leend; voorts benoemd tot ontv. der in- en uitg. rechten en ace. te Schiedam den heer G. Meinesz, thans ontv. der dir. bel. te Groningenen tot commies bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdamden heer J. W. Blaauwthans adjunct-commies. De Ministers Thorbecke en Olivier hebben hun ont slag aan Z. M. den Kouing aangeboden. De Ministers Fran sen van de Putte, Cremers, Blanken en Iiuijssen van Kat- tendijke hebben hunne portefeuilles ter beschikking van den Koning gesteld. Het verdieDt opmerking dat in het stedelijk zieken huis te Arnhem nog nimmer zooveel personen wegens krank zinnigheid ter voorloopige verpleging zijn opgenomen gewor den als in het afgeloopen jaar. Ook nu nog verneemt men telkens van nieuwe gevallen, o. a. ook van delirium tre mens. -Een treffend zamenvallen van twee sterfgevallen heeft te 's Hage plaats gehad. De hulp van de gemeente-vroed vrouw Heijmen werd ingeroepen bij de vrouw van den tim merman M. aldaar. Toen zij voor het kraambed kwam, werd zij plotseling door een slijmberoerde getroffen. Kortom, het gevolg was, dat de kraamvrouw door den schrik en de vroedvrouw aan de gevolgen der beroerte, beiden thans over leden zyn.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1