N°. 1822. Donderdag 25 Januarij Binnenlandsch Nieuws. LEID80H Dene Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentién, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 'a Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te lOJu. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m. 9 u, 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 in.; 4 u. 45 in.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen5 ii.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 50 ra.j's namiddags te 3 u. 35 m. Aavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton i en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te 9preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arr.-rechtb. te Zierikzee Jhr. Mr. G. L. Schorer, thans subst.-griffier bij de arr.-rechtb. te Middelburg. Z. M. heeft benoemd tot notarissen binnen het arrondis sement Winschoten ter standplaats de gemeente Finster- wolde, Mr. J. J. Bleeker, advocaat en cand.-notaristhans burgemeester der gemeente Hoogezanden ter standplaats de gemeente Wildervank, Mr. J. G. Rengers Hora Siccama cand.-not. te 's Gravenhagethans adjunct-commies bij het Departement van Finantiën; beide benoemingen in te gaan met den lsten Februarij a. s. Z. M. heeft aan Mr. J. D. Tresling, op zyn daartoe ge daan verzoek eervol ontslag vtrleend uit ziju betrekking van notaris in de gemeente Slochterenarrondissement Gronin gen en is in zijn plaats ter gezegde standplaats benoemd Mr. J. P, A. Witgens Tresling, advocaat en candidaat no taris te Seharmer, gemeente Slochteren een en ander in te gaan met 1 Februarij a. s.j voorts aan den Oost-Indischen hoofd-ambtenaar W. Canneman, laatstelijk inspecteur dei- cultures in de tweede afdeeling op Java, thans met verlof hier te Lande, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend uit 's Lands dienst, met toekenning van pensioen. De Koning heeft heden Woensdag den Minister van Oorlog, geu.-maj. Blanken, een langdurig gehoor verleend. Het was niet de gewone dag, waarop Z. M. den Minister ten gehoore ontvangt. -Er liepen Dingsdag in de residentie geruchten, vol gens welke de heeren Thorbecke eu Olivier hunne porte feuilles ter beschikking des Konings zouden hebben gesteld. Meu gelooft nog niet dat dit reeds een feit is, hoewel ver schillen bestaan welke daartoe kunnen leiden. Deze verschil len treffen echter niet de cultuurwet, maar een ander on derdeel van het Indisch Regeringsbeleid. De geruchten Dingsdag in omloop nopens het verschil van gevoelen tusschen de HH. Ministers van Binnenl. Za ken en van Koloniënbevestigen zich. Het geschil betreft niet de cultuurwet, maar, naar men verzekertde invoering der strafwetgeving in Indië, hetgeen de Min. van Koloniën vroeger reeds verklaard had bij Kon. besluit te bewerkstel ligen terwijl de Min. van Binnenl. Zaken het beginsel is toegedaan tot vaststelling door de wetgevende magt. Dat de heeren Thorbecke en Olivier reeds hunne portefeuilles ter beschikking des Konings zoudeu hebben gesteld, of wat de overige Ministers zullen doen daarvan is tot op dit oogeu- blik nog niets met zekerheid bekend, ofschoon de oplossing van een en ander spoedig volgen kan. Het behoeft niet ge zegd te worden dat ten aanzien van verdere geruchten om- zigtigheid raadzaam is. Intusschen is de belangstelling in de wording en afloop van dit gewigtig incident uitermate groot. Maaudag hebben de Ministers van Koloniën en van Binnenl. Zaken aan het Departement van dezen laatste een conferentie gehouden die ruim 3 uren heeft geduurd. Men verneemt met leedwezendat de toestand van den Minister van Marine nog steeds dezelfde blijft. - Het dagblad la France bevat het volgende: //Men schrijft uit 's Hagedat, ten gevolge van den on- gunstigeu gezondheidstofstand van den Minister van Marine in Nederland en van eenige verdeeldheid onder de leden van het Kabinet, het Ministerie weldra een crisis zal on dergaan." Meu berigt, dat te Utrecht dit jaar vier plaatsen open zijn als kweekeling voor de militaire pharmaceutische dienst in Ned. Indië, en wel drie voor de Oost- en een voor de West-Indiën het examen van toelating zal in het begin van Junij a. s. gehouden worden. Men deelt mede, dat onderscheiden personen, die te 's Hage van het vleesch van afgemaakte dieren genuttigd hebben, ongesteld zijn geworden. Van het Nederl. schip Alma, kapt. Bowbyes van New castle naar Zierikzee was sinds Nov. niets vernomen; dezer dagen is het naambord aangespoeld en is berigt, dat de lij ken van den braven kapitein en zijn oudsten zoon op Ame land zijn aangespoeld en aldaar begraven. Het schip was eigendom van den kapt., maar schijnt even als de lading onverzekerdeen weduwe met 9 kinderen laat de ongeluk kige te Zierikzee achter. Zoo als wij verwacht hebbenwas het Schouwburg- locaal Maandag avond 1). geheel bezet. Wie durft nu nog beweren dat men in Leiden geen lust voor het tooneel ge voelt. //De oom uit Oost-Indie" is een oorspronkelijk Hollandsch

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1