N°. 1820. Dingsdag 23 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. LEIIhSlllI Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meerl5Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te lO^u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 tt. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; s uatniddags te 3 u. 35 m. 3»vonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Iodisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-lndisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's tn. tot 10 u. 30 tn. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en JTetkoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van LI1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aecijusen, dagelijks van 82 uur en vaa 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijLs Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, AToeuadag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Bypotheben en het Kadaster van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot hoogl. in de med. fac. aan de hoogeschool alhier, Dr. A. Heyusiushoogleeraar aan het athenaeum te Amsterdam; tot buitengewoon hoogl. in die fac. en tevens tot directeur, der anatom. verzameling Dr. J. A. Boogaard, hoogl.-titulair en conservator; tot buit. hoogl. in dezelfde fac. Dr. T. Zaayer, prosector by het anat. ouder wijs; tot not. binnen het arr. Breda, ter standpl. Wouw, W. van Gastel, cand.-Dot. te Breda; bij het pers. van de gen. dienst der laDdmagt tot apoth. 3de kl. W. K. Voskuil; aan G. S. G. baron van Fridaghop zijn verzoekeervol ontslag verleend als lid van de alg. rekenk., behoudens aan spraak op pensioen. De Gemeenteraad van Botterdam heeft bij het vaststel- tien eener verordening, regelende de pensioenen der ambtenaren van de gemeente in art. 1 aan dezen een recht op pensioen toegekend. Ook de genees- eo heelkundigen bij het burger lijk armbestuur zijn daaronder begrepen. Omtrent de Amstel-hotel-maatschappij leest men in de Amst. Ct. het volgende: //Hetgeen de gunstige vooruitzigten dezer maatschappij bo venal verhoogt, is het veel geringer kapitaal, dat zij in verhouding tot andere soortgelijke, welke steeds ruime divi denden afwerpenvoor terrein en opbouw noodig heeft. Alleen voor den grond van het Louvre-hotel te Parijs, ter grootte van 7911 vierk. el, is 3,439,782 fr., of circa 200 per el betaald. Voor dat van het Grand hotel, groot 8300 vierk. el, 6,955,400 fr. of circa f 400 de el. De grond van het Amstel-hötelinsgelijks circa 8000 vierk. el, zal daarentegen met de geheele aanplemping en funde ring, minder dan f 90 de vierk. el kosten. Het Louvre-hotel met grond mobilair enz. bevattende circa 700 kamers, kostte 20,000,000 fr., dat is circa 14,000 per kamer, en het Grand-hótel met 800 kamers, 30,000,000 fr. of circa f 13,000. Het Amstel-hotel daarentegen zal, berekend per kamer, op naauwelijks 5 000 t,e staan komen. De zalen en logeerkamers zullen hier voorzeker niet door zoo veel verguldsels, kroonenspiegels, damast en fluweel schitterenmaar aan gepaste versieringen en komfort niets te wenschen overlaten." Uit de opgavemedegedeeld door de Staats-Courant betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland, over de week beginnende den 7den en eindigende den 13den Ja nuarij 1866, blijktdat er in die week zijn aangetast 272 1 aan de ziekte gestorven 447 afgemaakt 302, hersteld 202, aan het eind der week nog ziek 1770 runderen; terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 27,027 aan de ziekte gestorven 8133, afgemaakt 6899 hersteld 8763 nog ziek 3204 runderen. Uit Engelen meldt men dat de policie sedert eeni- gen tijd verdenking schijnt gehad te hebben dat met de stoomboot, van Botterdam komende, geslacht vleesch werd ingevoerd; althans twee maréechaussées hebben zich aan boord der Bossche boot begeven en een partij geslacht vleesch komende uit Zuid-Holland, in beslag genomen, en van het feit proces-verbaal opgemaakt. Uit Pijnacker meldt men, dat in de vorige week in een naburige stad een zonderling middel is gebezigd om vleesch - afkomstig van runderen, die te Pijnacker aan de heerschende ziekte waren gestorven - zonder dat daar van aangifte werd gedaanin te voeren. Men zou daartoe namelijk gebruik hebben gemaakt van een lijkwagen gevolgd door drie andere koetsen, alles schijnbaar of er een begra- nisplegtigheid plaats had. Intusschen was dit het geval niet, maar waren al de wagens gevuld met min of meer ziek rundvleeschdatter bestemder plaatse aangekomen werd afgeladenom vervolgens door de goê gemeente te worden verorberd. Te Amsterdam in het Park zal op Zaturdag 3 Fe bruary aanstaaude door den heer Ullmann een concert wor den gegevenwaarop zich mademoiselle Carlotte Patti en de heeren Gustave Boijer en Henri Vieuxtemps zullen laten hooren. Ook te Leiden zal zulk een concert worden gegeven. Te St. Blaire bij Neufchatel in Zwitserland is Vry- dag 11. overleden de heer H. van Bijckevorseloud-lid van den Gemeenteraad van Botterdam en van verschillende nut tige instellingen. Hij was een bekwaam en ijverig man, die op 5 2jarigen leeftijd reeds weggenomen werd. Naar men verneemt, zal te Noord wijk een Tentoon stelling van HyacinthenTulpen en alle soorten van Bolge wassen worden gehouden en wel den 7, 8, 9, 10 en 11 Fe bruary aanst,, onder het motto 8ste Tentoonstelling van Flora,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1