SIMON DE DIEF. Molenroeden BROODBAKKERIJ, SCHOUWBURG TE LEIDEN. IJZEREN GEBRs. B. POT, Marseille-Batavia-Shanghai. Advertentiên. Gekoesterd als een Schoothondje. met zes jaar garantie OVERLAINDMAIL der MESSAG^RIES IMPÉRIALES. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. wasstortte door den hevigen stormwind om kwam op andere woningen neder en deed deze bezwijken, waardoor verscheiden personen gedood of zwaar gekwetst werden. Men zegt, dat op den jaardag van den Keizerlijken Prins van Frankrijk een amnestie verleend zal worden aan de studentengetroffen door de uitspraak van den Senaat der Parijssche academie en van den raad van onderwijs. Aaü de algemeene tentoonstelling te Parijs in 186 7 zal worden vastgeknoopt een tentoonstelling van werken die de groote tijdvakken uit de geschiedenis van den arbeid kenschetsen, van de vroegste tijden tot het einde der 18e eeuw, en dat wel wat elke natie betreft. Om dit plan te verwezenlijken heeft zich aldaar een commissie gevormd, be staande uit de heeren de Laborde, directeur-generaal der archieven van het Keizerrijk, de Longpérier, conservator der oudheden op het Louvre, du Sommerard directeur van het museum van Runy, Rothschild en Lortel. Eerstdaags zal mej. Marie Colombier te Parijs een gemaskerd bal geven; naar men zegt, hebben 20 fatsoen lijke dames verzocht, dit gemaskerd te mogen bijwonen, De Koningin van Spanje heeft den generaal Prim van zijn titels en waardigheden vervallen verklaard. De Senaat en de Kamer van Afgevaardigden hebben den opstand op nadrukkelijke wijze gebrandmerkt. Met eenparige stemmen is een motie van den liberaal- en progressististgezinden Se nator Corradi aangenomen, om de Koningin de trouwe ge hechtheid van den Senaat over te brengen. Den 3den Januarij 11. had er te Stuttgart een bijeen komst plaats van ruim 100 leeraren en leden der Prote- stantische kerkwaarin de wenschelykheid werd besproken van het bijeenroepen eener Synode door de toepassing van het stelsel van vrije gemeente-verkiezingen in het leven te roepen. Als die Synode eenmaal bestaat schijnt men zich van den Staatsinvloed langs zoo meer te willen bevrijden. Men achtte dit denkbeeld alleszins prijzenswaardig, omdat, zoodra in de Protestantsche kerk de leervryheid onbeperkt wordt gehuldigd althaus aan iedere gemeente het recht moet worden verzekerd van zich leeraars en bestuurders naar hun keuze en behoefte te kiezen. Te Arnaout-Keuï (in de nabijheid van Konstantinopel) werd onlangs in een particulier huis een bruiloft gevierd. De geestelijkheid zou het huwelijk in huis inzegenen en was daartoe op de bruiloft verschenen. De plegtigheid nam een aanvang. Op het oogenblik, waarop het jonge paar den trouw ring wisseldedeed zich plotseling een vreeselijk gekraak hoorenen eer iemand er aan kon denkeu de vlucht te ne men, stortte het geheele huis in: al de aanwezigen, vijftig in getal, onder de puinhoopen bedelvende. Van alle kanten snelde hulp toe; met yver werd de hand aan het werk geslagenom het puin weg te ruimen. Na verloop van anderhalf uur was men daarin geslaagd maar de uitkomst mogt niet verblijdend heeten. Naast een der tigtal meerendeels zwaar gekwetsten had men zeventien ly- keu gevonden. Geene pen is in staat, om het yzingwek- kende van dit schouwspel te beschrijven. Onder de lijken bevonden zich de jonggehuwdenelkan der krampachtig bij de hand vasthoudende, de Grieksche priester Siméon, zijn diaken Matsavinos, vijf vrouwen en acht kinderen. De 'begrafenisplegtigheid had den volgenden dag plaats. De geheele bevolking van Arnaout-Keuï nam er aan deel. De geestelijkheid van al de omliggende dorpen plaatste zich aan het hoofd van den onafzienbaren stoet en vierde een plegtige lijkdienst in de kerk van de Heilige Maagd. Outniildelijk daarna werden de zeventien lijken naar de be graafplaats vervoerd en aan het graf toevertrouwd. De lijkstoet maakte een diepen indruk; de kisten die het stoffelijk overschot van den priester en den jonggehuwden man omsloten, werden vooraangedragen; daarna kwam de kist met het lijk der jonggehuwde vrouw, vervolgens vijf kis ten met het stoffelijk overschot der vrouwen, en eindelijk, in acht kleine kistjes, de lijken der kinderen. De geheele stad zag er dien dag doodsch en uitgestor ven uit. Ieder bleef na afloop der plegtigheid in zijn wo ning; alle winkels bleven gesloten, zelfs die der Israëliten voegt het Journal de Constantinopel er bij, 't geen al- zoo een bewijs schijnt te zijn van de buitengewoon groote deelneming, die dit vreeselijk ongeluk heeft gevonden. Men verlangt zoo spoedig mogelijk te huren eene gelegen binnen Leiden. Opgave van huurprijs, ligging, voorbanden gereedschappen en conditiën worden franco in gewacht onder Letters B. B. aan het Bureau van dit Dagblad. DE KONINKLIJKE HOLLANDSCHE TOONEELISTEN, Directie; J. C. Valois. WOENSDAG 17 JANUARIJ 1§66, Drama in 3 Bedrijven en een Voorspel, naar het Fransch van Laürencin door C. R. H. Spoor. (Nooit alhier vertoond.) DAARNA Vaudeville in één Bedrijf, Daar het Fransch van den Heer Lambert Thiboust. Aanvang ten 7 ure. Pry zen der Plaatsen Loges ƒ1.60. Baignoires 1.20. Parterre ƒ1.00. Gallerij ƒ0.50. Achter-gallerij 0.30. De plaatsen zijn te bespreken voor Aandeelhouders op Dingsdag 16 Januari'j, en voor Niet- 7 7/ 7 7 <~v 77 I VCL72/ 1- v lOU i. UUT aandeel houder op den Speeldag BIJ te Elshout a/d Kinderdijk waar meer dan 100 Adressen van HH. eigenaren van Mo lens en Polderbesturen te bekomen zijn. Vaste Doorvrachten en Directe Connossementen van Rot terdam tot Singapore, Batavia, Hongkong, Shanghai, Ma dras en Calcutta. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Collis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voor waarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het ver krijgen van alle inlichtingen adres bij SMITH C0., te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3