N°. 1812. Zaturdag 13 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. OS CM Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^0.9<i. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va), genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cl» Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 in.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 in.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.j'a namiddags te 8 u. 85 ra. s avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Land post. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraai' dagelijks van 7 u. 's tu. tot 10 u. 39 tu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vac 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op bet Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der Ia- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en bet Kadaster van 9A uur. Z. M. heeft benoemd G. Ghezzi tot consul van Neder land voor Algerië, te Algiers; T. S. Cool tot leeraar 2de kl. in het handteekenen aan de Kon. Mil. Academie; op verzoekeervol ontslag verleend aan A. Patersonals con sul te Leithen in diens plaats G. V. ïurnbullthans vice- consul benoemd tot Nederl. consul te Leith en voor de verdere havens aan de Forth; voorls op verzoek, eervol ont slag verleend aan H. Guarracino, als Nederl. consul te Canea, voor het eiland Candia, en in zijn plaats benoemd E. A. Alexis. Z. M. heeft C. C. Huysmans, op verzoek, eervol ontsla gen als leeraar 1ste kl. in het handteekenen aan de Kon. Mil. Academie. HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik hebben de plegtige opening van het gedeelte op Luxemburgsch grond gebied van de spoorweglijn van Kautenbach naar Spa met HD. tegenwoordigheid vereerd. Woensdag 11. is aan de Utrechtsche hoogeschool tot doctor in de wis- en natuurkunde bevorderd een doctor in de theologiena verdediging van een academisch proefschrift over de veranderlijkheid van het vries- en kookpunt der vochten. Te Willeskop in de provincie Utrecht hebben de land lieden een dreigende houding aangenomen bij het afmaken van het door de runderpest aangetaste vee, waartoe Gede puteerde Staten der provincie last hadden gegeven. Toen de burgemeester en de kantonrechter de woning wilden binnen treden vonden zij de deuren gesloten en versperdterwijl daarin een 60tal boeren zich bevonden, die tegenweer sche nen te willen bieden. Men achtte het, na allerlei vergeef- sche pogingen geraden om af te trekkenofschoon de sol daten gereed waren tot krachtige maatregelen. Donderdag is daarop uit Utrecht een sterkere krijgsmagt derwaarts vertrok kenbestaande uit 7 5 mineurs en 2 5 artilleristen te paard, om in de gemeente het gezag te handhaven. Dezer dagen zijn van Workum en uit den omtrek vier personen vertrokken met de bedoeling om in de Pau selijke armee de belangen van Z. H. Pius IX te bevorde ren, De eerste was nog een jonge boer, waarop twee volg den, die nog niet in de nationale militie gevallen waren, terwijl de vierde vooral om bijzondere redenen zich bui tenslands had begeven. Deze personen kunnen thans reeds te Rome gearriveerd zijn en van den eersten is reeds tijding ontvangen, dat hij bet zeer goed heeft en dat men in de heilige stad goed vleesch heeft. Ook in 's Hertogenbosch maken zich vier jongelieden ge reed om voor den tijd van vier jaren bij 't Pauselijk leger dienst te nemen. Zij worden te Rijssel gekleed in de uniform van zouaveuom voor rekening van de Pauselijke regering naar Rome te vertrekken. De stedelijke leening te Rotterdam groot 121,700 is heden gegund aan de heeren Jan van der Hoop Zoon, tot den koers van öly1^. Maandag morgen heeft er wederom een ongeval plaats gehad met den eersten trein, die van Utrecht naar Emme rik ging. Op de hoogte van Zeveuaar en Elten brak name lijk de as van de locomotief, waardoor een oponthoud van ongeveer IJ uur ontstond. Voornamelijk aan de hulp van een Franscb ingenieur, die toevallig op den trein was, had men te danken, dat de trein zijn weg kon vervolgen. Ge noemde ingenieur schreef de oorzaak er van alleen toe aan het te zuinig beheer der Rijnspoorweg-Maatschappij. Bedankt voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Giessen en Rijswijk, door Ds. J. Appel, pred. te Noor deloos; - voor Warns c. a., door Ds. J. A. Viëtor, pred. te Datumawoude. Wegens het overlijden van Mr. I). Tieboel Siegenbeek is een plaats opengevallen in de provinciale Staten van Zuid- Holland voor liet] kiesdistrict Leiden; krachtens art. 6 der provinciale wet zal ter vervulling daarvan, binnen twee maanden na het openvallen de verkiezing moeten geschieden. Ter vervulling der opengevallen betrekking van Bur gemeester eener gemeente, zendt de Commissaris des Konings in de provincie, krachtens art. 8 zijner instructie (Staatsblad 1850 n°. 62), binnen vier weken na de dagteekening van het openvallen een aanbevelingslijst van twee of meer per sonen die hij ter vervulling der betrekking geschikt acht, aan den Minister van Binnenlandsche zaken. In de zitting van den gemeenteraad van heden Vrij dag heeft de heer Stoffels, als oudste Wethouder in jaren het burgemeesterschap waarnemende, het droevig overlijden van den burgemeester Mr. D. Tieboel Siegenbeek medege-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1