Buiteniandsch Nieuws. •puit" naar de plaats des onheils; daar gekomen bleek het dat de Foóiberg van de wed. Beukelman, met het zich daarin-bevindende hooi en graan, in volle vlam stond. Aan redden, viel niet te denken, zoodat de spuit van Abbenbroek de daarbij staande bouwmanswoning nat hield welke dan ook behouden is gebleven, terwijl de spuit van Heenvliet medegewerkt heeft om de gloeijende massa hooi en graan voor de nabij gelegen gebouwen onschadelijk te maken. De brandspuit van Geervliet was ook toegesneld, maar de aan geboden hulp bleek niet noodig te zijn. De oorzaak van den brand is vooralsnog onbekend. Men zegt dat een en ander tegen brandschade is verzekerd. Beroepen bjj de Hervormde gemeente te Hoogeloon en Eersel de kandidaat A. Carlier. Aangenomen door Ds. J. G. P. Muller te Mijdrecht het beroep naar Yorden. Ds. W. Sypkens te Yeenendaal heeft voor het beroep naar Oude- en Nieuwe-Wetering bedankt. Ds. C. de Wilde Cz., pred. te 's Heer-Ambts- en Si- noutskerkewerd vóór eenige maanden te Poortvliet beroe pen waar hij volgens kerkelijke reglementen niet beroepen kon worden. De dispensatie daartoe is echter dezer dagen door de kerkelijke besturen verleend. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Donkerbroek en Haulerwijk Ds. P. Vlieg te Ureterp; te Dedemsvaart Ds. J. Nentjes te Urk en te Oldekerk Ds. E. Seeger te Marum. De Typographische Vereeniging Laurens Jansz. Coster alhier viert Maandag avond in de Stads-Gehoorzaal haar 12jarig bestaan, waarbij door eenige leden dier Vereeniging twee tooneelstukken zullen worden opgevoerd. Ter reede van Batavia is aangekomen het Engelsche oorlogschip Serpent, met verdere bestemming naar China en Japanen belast met het opnemen der nieuw ontdekte ge varen in deze zeeën ten einde de bestaande zeekaarten over eenkomstig die opname kunnen worden verbeterd. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 39°, des avonds te 8 uur 39°, le 10 uur 39°. Zaturdag morgen te 5 uur 3 9°, te 8 uur 39°, 's middags te 12 uur 42c, 's namiddags te 4 uur 42°. Bij Mw. Haghe, die te Gent een wisselkantoor houdt, is 11. Zaturdag een diefstal gepleegd onder niet gewone om standigheden. Iemand, die al het voorkomen had van een knecht uit een voornaam huisvervoegde zich des avonds in den winkel van genoemde dame om twee actiën in de Vlaamsche bank te verwisselen tegen een bankbillet van dui zend francs. Hij had de bedoelde stukken volgens zijn voor geven in een courant in de hand. Mw. H. antwoordde, dat zij op dat oogenblik geen bankbillet van 1000 frs. had, doch haar winkeljufvrouw zenden zou om er een te halen bij een wisselagent. Op de opmerking van den bewusten persoon dat hij een billet van dat bedrag in de winkelkast had zien liggen, opent Mw. H. die kast, doch bevond dat het door hem bedoelde billet een Fransche banknoot was van 1000 fr. Zij gaf het hem over om hem te overtuigen. Zoo dra bad onze vriend het billet niet in handen of hij deed eenige schreden naar de deur, de winkeljufvrouw, die in middels gegaan was om hare boodschap te verrigtenna roepende, dat het niet noodig was, omdat hij al geholpen was. Al schreeuwende kwam hij op de straat, maar zette het nu op een loopen. De toegevouwen courant had hij la ten liggen tot geruststelling van Mw. H., maar de bank-actiën waren er niet in. Men verzekert echter, dat aan den kant der courant geschreven stond: //Wees niet onge rust, Mevrouw! uw geld is in omloop (votre argent court); maar het zal spoedig terugkomen." De Kamer van koophandel te Verviers heeft op Za turdag 20 dezer, ten 3 ure, de in ontvangstname gesteld van het borstbeeld van Richard Cobdendat haar is aan geboden geworden door de Belgische Societé d'économie politique." De leden der Maatschappij van gedelegeerden der Engelsche Vereeniging tegen de korenwetten die der Belgische associatie voor de hervorming der douanendie van de Sociétè d'économie politique van Parijs, vertegen woordigers der drukpers, enz. enz., zullen uitgenoodigd wor den tot die plegtigheid, welke een natuurlijke gelegenheid zal aanbieden tot een manifestatie ter gunste der beginselen van de vrijheid des koophandels en van den vrede. Er zullen te Mechelenalsmede te Berghes en Loke renpublieke conferentiën worden gegeven over de snoeijing en aankweeking der vruchtboomen. Men beweert, dat de verschrikkelijke brand in de St. Catherine docks te Londenaan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven, 12 spuiten hebben gewerkt. Men be groot nu reeds het verlies op 6 in plaats van op 1 millioen gulden. Als een bewijs van de ontzettende uitgavendie veel tijds met de verkiezingen van Engelsche parlementsleden ge paard gaanmoge dienendat de jongste verkiezing der HH. Duncombe en Moritt hun op de verbazende som van 14,684 p. st. sh. 5 p. 9 die van den heer Milbank op 13,289 p. st. sh. 16 p. 8|, enz. is te staan gekomen. Volgens den te Dublin gevestigden correspondent van de Times heeft zich nog zelden voor Ierland een nieuwe jaarkring onder gunstiger omstandigheden en met blijder vooruitzigten geopend dan de tegenwoordige. De toestand der pachters verbetert met den dag; de armoede is merke lijk afgenomen; de handel is bloeijende; de spoorweg-aan- deelen zijn gerezen; de veeziekte heeft betrekkelijk geringe verwoestingen aangerigt; kortom, indien de Fenians er niet waren, zou er weinig stof tot klagten overblijven. Intusschen, ook wat deze laatsten betreft, is alle verdere bezorgheid over bodig. Omtrent den moordaanslag op den lord-luitenant van Ierland verneemt men nog dat op den treinwaarmede lord en lady Wodehouse van Carrick-on-Shannon terugkeerden te Mullingar gevuurd werd. De misdadiger miste, zoo als men weet, zijn doel, terwijl echter de machinist er te naau- wernood het leven afbragt. Dezer dagen overleed een aanzienlijk grondbezitter te Essex. Hij had er lang gewoond en was als een groot zon derling in het verhuren zijner vele huizen bekend. Zijn huur lingen moesten zich namelqk verbindengeen kinderen te hebbenniet te rookengeen vogels te houdengeen bloe men in de potten of iets dergelijks voor de ramen te zet ten. Was men jongman, of weduwe of oude vrijster, dan mogt men niet in het huwelijk treden zoolang men in een zijner panden woonde. Men weet, dat het Napoleontisch systeem op de mi litairen en op de policie steunt. Voor zekerheid van eigen leven heeft de Keizer thans zijn corsicaansche garde tot 60 man teruggebragt. Die garde doet ook dienst als geheime policiezij moet voor 's Keizers leven waken en heeft daar voor vrije woning, vrije kost en 3000 fr. 'sjaars. Keizerin Eugénie heeft aan de Koningin van Portu gal als een afscheids-cadeau geschonken haar portretvervat in een met diamanten omzet medaillonter waarde van 15,000 fr. De Koning van Portugal heeft een som van 12,500 fr. geschonken aan de bedienden. Bovendien wer den doozenringen, broches enz., ter waarde van 25 0 a 300,000 fr., ten geschenke gegeven en met ridderorden werd evenmin karig omgesprongen. De voornaamste dames van den edelen faubourg St. Germain, de zetelplaats van den ouden Franschen adel, hebben volgens het Journal des Débats een reform-club op- gerigt, die een kruistogt tegen de bespottelijkheden der mo des zal beginnen en voornamelijk de overdreven weelde in toiletten tegenwerken. Aan het hoofd dezer vereeniging staat een Hertogin van den oudsten adel, en de daaronder be- hoorende dames zullen door de eenvoudigheid harer klee ding den alle perken te buiten gaanden opschik der dames van de beursaristocratie tegenwerken. Deze club heeft een soort edikt voor alle dames der elegante wereld uitgegeven. In het edikt worden de diamanten, de versierselen, de kan ten en duizenderlei andere kostbare kleinigheden, waarmede men zich belaadt, niet onbepaald veroordeeld; deze nieuwe ordonnantie verbiedt alleen, dat men zich er eiken dag mede opschikke; men moet ze voor de gelegenheden bewaren, wanneer men groote toiletten moet maken. Vooral zal gelet worden op promenade- en visite-toiletten, en de leden der club hebben beloofdelke damedie tegen dit edikt zon digt, van de deur te wijzen. Pater Hyacinthe heeft in een zijner preeken de stu-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2