HUISHOUDSTER Het Handelsblad VOLKSVOORLEZING, SPEELWERKEN SPEELDOOZEN Advtrieniiëii. DU PLAN COMP. 2ich al onthouden van zamenschotingen en openlijke demon straties, de gehoorzalen der universiteit blijven bgkans ledig. Professor Robin wiens collegies soms door 800 jongelieden bezocht werden, heeft nu slechts 14 of 15 toehoorders; Wurtz niet meer dan 23, waaronder verscheidene vreemdelingen; Monnoret kon er niet meer dan 9 om zich verzamelen. Al de gearresteerde studenten te Parijs zgn thans weêr op vrije voeten gesteld. De heer Moens, die zoo als men zich zal herinneren, in Italië zoo langen tijd door de roovers werd gevangen gehouden, heeft zijn wedervaren te boek gesteld. Dezer da gen zag zijn//English travellers and Italian brigands" het licht. De dood heeft op het gebied der kunst weder een offer geëischt. De met roem bekende Provost, van het Theatre Francais te Parijs, die op zulk een meesterlijke wijze de groote werken van de helden der tooneelwereld wist te ver tolken is niet meer. Zijn verlies zal een groote leemte ver oorzaken want mannen als Provost zijn zeldzaam te vinden. Als een staaltje van latfe vleijerij wordt het volgende als waar gemeld. Bij de audiëntie, welke de Keizer van Oos tenrijk dezer te Pest verleende, vroeg hij den voorzitter der vereeniging van geneeskundigenhoe het met den gezond heidstoestand in de stad was. Het antwoord luidde: //De tegenwoordigheid van Uwe Majasteit maakt ons zoo geluk kig, Sire! dat allen welvarend zijn." //Ik geloof dat gij al is het niet veeltoch wel een weinig overdrijfther nam de Vorst. De Keizer van Oostenrijk heeft, ten blijk van de goede gezindheid voor de Keizerlijk Fransche dynastie, den Kei zerlijken Prins het grootkruis der Stephanus-orde geschon ken. Deze brief was vergezeld van een eigenhandig schrijven van Keizer Frans Josef aan Keizer Napoleon. Sedert elf jaren houdt Turkije zich slechts staande door middel van geldleeningen. Vóór 1860 bedroeg de schuld van dat Rijk de som van 454,500,000 francs, het papie ren geld daar niet onder begrepen. Op dit oogenblik is die schuld reeds tot 1,675,000,000 frs. gestegen, het in omloop zijnde papieren geld wederom daar niet bij gerekend. In vijf jaren tijds is de nationale schuld alzoo verdriedubbeld en klimt dus reeds, met inbegrip der 150 millioen van de jong ste leening, tot een som van 2 milliardenja zij is reeds boven dat cijfer, wanneer men al wat Turkije werkelijk schuldig is, in aanmerking neemt. De tegenwoordige leening strekt slechts, om in staat te zijn de interessen der reeds bestaande Staatsschuld te betalen. Deze omstandigheid alleen levert het voldoend bewijs op, dat het Ottomanische Rijk met rassche schreden naar den afgrond gaat. Rerigteri uit New-York van 9 Dec. melden, dat de boodschap van den President Johnson overal een zeer heil - zamen indruk had te weeg gebragt. Ook de gezindheid der congresleden zoude, ten gevolge van gemelde boodschap, in zulk een mate zijn gewijzigd dat de gematigde republikein- sche partij tot het aannemen van een meer verzoenende hou ding ten aanzien van de Zuidelijke Staten schijnt te zullen overhellen. Naar gemeld wordt is de generaal Grant van eenen togt door het Zuiden te Washinton terug gekomen met in drukken, die ongunstig voor de negers maar gunstig voor de br-volking van het Zuiden zijn. Hg zou verklaren grooten afkeer van regelmatigen en gezetten arbeid bij de negers ge vonden ie hebben en te gelooven dat de groote massa der bevolking van het Zuiden oprecht en ter goeder trouw is in h ire betuigingen van trouw aan de constitutie en de Unie. Voor de veelvuldige bewijzen van belangstelling en deel- Deming, die ik gedurende de ongesteldheid van mijnen Zoon en van mijalsmede voor het vereerend vertrouwen en de begunstiging, welke ik eene reeks van jaren in mijne be trekking als Apotheker mogt genieten, betuig ik bij deze mijnen hartelijken dank, en, terwijl ik mijn opvolger, de Heer A. P. N. FRANCHIMONT, in dat vertrouwen blij ft aanbevelen, verwittig ik tevens, dat mijne woonplaats thans is op de Mare, Wijk VI, N°. 1219. 1 Januarij 1866. H. A. REICHE. Alle degenen welke iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan nu wijlen den heer COENRVA" WIL LEM WIJSMAN, worden verzocht daarvan opgave of be taling te doen, voor of op 15 Januarij 1 866 aan den executeur testamentair H. F. SCHLETTE. Leiden Breedestraat. Eene JUFVROUW van de R. C. Godsdienst, door om standigheden zonder betrekking, zag zich gaarne geplaatst als in een stil gezin, of wel, bij een eenig Heer of Jufvrouw, zich vleijende aan het daarvoor gevorderde te kunnen vol doen. Eene fatsoenlijke behandeling zal meer dan een groot salaris in aanmerking komen. Aanvragen worden met franco brieven verzocht, onder Letters BI. V. bij den Heer J. W. VAN LEEUWENBoek- handelaarBreedestraat te Leiden. met de TWEKOE EDITIE is voor DRIE VIERDE van den gewonen prijs te verkrijgen. Het wordt geleverd des morgens ten negen uur. AdresBureau Leidsch Dagblad in het gebouw van het departement Leiden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, op Dingsdag 2 Januarij 1866. Opening der Zaal des avonds ten 8 ure, Spreekbeurt ten 9 ure, te vervullen door den Heer J. H. EICHMAN. Doorloopende Toegangkaartjes zijn a 40 Cents te bekomen bij den Heer H. W. F. BAKKER, op het Kort-Rapenburgen des avonds aan het Locaal. berigten de opening van hun magazijn in engelsche, fransche duitsche en hollandsche Amsterdam, Kalverstraathoek Wij,Ie Kapelsteeg, E. 39. Door een met de firma Cramer Comp. te Londen ge- iloten contract zijn zij in staat gesteld de scbooue instru menten dezer fabriek billijk te kunnen verkoopen. NB. Een aantal bespeelde Pianino's en Piano's zijn voor handen die zij ook gaarne tegen billijken prijs in huur stellen. met 436 stukken, waaronder prachtwerken met klokken spel, trommel en klokkenspel, met fluitenspel, met hemel stemmen, met mandolinen voorts: met 2 12 stukken, nécessaires, cigarentempelspl otogra- p'nie albums, inktkokers en zwitsersche huisjes met muziek, piles fijn gesneden of beschilderd; dansende poppen in zwit- éersche kleeding met muzieksteeds voor het nieuwste be- Teelt zich aan J. H. HELLER te Bern. Franco. Defecte werken of doozen worden gerepareerd. NB. Deze werken, die door hunne liefelijke toonen iedef gemoed vervrolijken, mogen in geen salon en aan geen ziekbed ontbreken.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3