N". 1801. Maandag 1 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen vau Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 ra.; 6 n. 6 ra.; 9 u. 6 ra. UHar Haar.em en Amsterdam te 8 a. 43 ra.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 ra.; 4 u. 45 in.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijtnaa Leiden 's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'* namiddags te 3 u, 35 in. javouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisobe L«uiipo»t. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van e'ke maand. West-Indisobe den 14 en voorlaatsten van elke uiaand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraat dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 80 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgen, s'tter en WethoudersMaandagen Donderdut: te 11 uut. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie oan Fabricage des Zaturdaga van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10i uur. - Thesauriedagelijks vau 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en vau 4—7 uur; der in- en Uitgaande R^oh' ju en A coi uses dagelijks van 9 1 uur en van 3 6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag öu Donderdag vm 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en be! Kadaster, van 9uur Z. M. heeft benoemd tot commies ter controle van den rijks-telegraaf W. C. P. van der Burgh, tot dusver telegra fist eerste klasse; - herbenoemd de aftredende leden der hoofdcommissie tot de zaken der Israëliten de heeren Mr. E. J, Asser, S. Mendes da Cosla en Mr. S. E. Nykerk allen te Amsterdamen tot lid van genoemde commissie benoemd den heer D. Mendes te Amsterdam en tot voorzit ter den heer Mr. E. J. Asser. Z. K. H. de Prins van Oranje is voor eenige dagen naar de provincie Overijssel vertrokken ten einde aldaar aan groote jagtpartijen deel te nemen. De Minister van Justitie brengt ter kennis van be langhebbenden dat zijne audientiën op Woensdag en Don- deidag, den 3den en 4den Januarij aanstaande, niet zullen plaats hebben. De audiëntie van den Minister van Financiën zal op Donderdag 4 Januarij niet plaats hebben. In de hooge kringen der residentie houdt men voor zeker de benoeming van den heer Mr. A. van Uyttenhoven secretaris-generaal bij het Departement van Buitenlandsche Zakentot Minister van Financiën. De Eerste Kamer heeft in hare avondzitting van Vrij dag, na veelvuldige discessiënmet 22 tegen 6 stemmen, aangenomen het ontwerp nopens de vernieuwings-fondsen der Staatsspoorwegen, zoomede met 16 tegen 10 stemmen de onteigeningswet voor den spoorweg van Goes langs Middel burg naar Vlissingen, met een kanaal van Vlissingen naar Middelburg. In de zitting van heden Zaturdag heeft de Eerste Kamer met 17 tegen 3 stemmen aangenomen het wels-ontwerp houdende nadere bepalingen omtrent den accijns op den wijn, en met 14 tegen 6 stemmen, dat betreffende den accijns op de suiker, waarop de vergadering tot nadere bijeenroepiDg wordt gescheiden. De werving en overgang van militairen van het leger hier te lande bij het leger in Ned.-Indiëzal in de volgende maand weder worden opengesteld. Een gelukkig hoogst zeldzaam voorkomend feit maakte eergisteren een onderwerp van behandeling uit bij de Cor rectionele rechtbank te Amsterdam. Zekere J. F. B., een jongen van 15 jaren, stond terecht wegens vergiftiging en diefstal. Hij had namelijk eenige vleeschpastijtjes gekocht, die met luciferkoppen voorzienen daarop aan een huis in de Kerkstraat afgegeven als een geschenk voor «Ine bij el kander wonende zusters van er\ hc .ner vriendinnen. Eenigen tijd later op den avond trachtte hij door inbraak in die wo ning te komen in de meening dat de gezusters gestorven of bewusteloos zouden zijn en hij alzoo vrij spel had. Ver mits de dames door den walgelijken smaak bijna niets van de pastijtjes hadden kunnen nuttigen, mislukte dit plan en werd ook de diefstal verhinderd. Een paar maanden te vo ren had dezelfde jongen bij een' koekbakker, waar hij in dienst was, eenige gewigten en andere voorwerpen ontvreemd, en zich niet ontzien ongevraagd niet alleen de schuld op een ander te werpen, maar zelfs zijn meester aan te zetten de zaak bij de politie aan te geven hetgeen dan ook geschiedde. Bij het proces-verbaal van aangifte compareerde de jonge deugniet. 14 getuigen werden in deze zaak gehoord, waar onder de hoogleeraar Dr. J. W. Gunning, die verklaarde dat de hoeveelheid phosphorus in de pastijtjes niet van dien aard was, dat zij den dood hadden kunnen te weeg bren gen van dengene die ze gebruikte. De substituut-officier van Justitie, Mr. C. H. Backer, liet dientengevolge de qualifi- catie van vergiftiging varen. Hij requireerde echter de schul digverklaring van den b klaagde wegens 1°. het mengen van vergiftende stof in eetwaren; 2°. het uitdeden en toedienen van die eetwaren 3°. diefstal bij nacht in een bewoond huis door middel van binnenbraak en inklimmiug; 4°. diefstal in loontrekkende dienst, met veroordeeling to». een gevan genisstraf van 4 jaren, 11 maanden en 29 dagen. De recht bank vereenigde zich gisteren met dit requiistoir. Naar men verneemt heeft de heer Dr. J. F. H. Wol- ters, conrector aan het gym; asium te's Boschbedankt voor de betrekking als leeraar bij de te Tilburg den lsten Febr. e. k. te openen Rijksschool Willem II Uit Oosterbee'i meldt men van 28 December: Heden avond hadden wij wederom het genoegen den heer J. Knep- pelhout van den Hem- Ischen berg in het lokaal /'Beihanie" te zien optreden. Hij droeg voor het gedicht van Mr. J. van 's Gravenweert, it Marco Bozaris", den held van den Griek- schen vrijheidsoorlog. De heer W. Zegers betuigde hem daarvoor aau het einda

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1