Zaturdag 30 December Binnenlandsch Nieuws. Deze CouraDt verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct» Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u, 5 m. naar Haariem eu Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Bberebiit) oaa Leiden 's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'s namiddags te 3 u. 35 m. javouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 3D m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maaudageu üonderdagte 11 utir. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie o<tn Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijmeu, dagel^ks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Hechten en Acoiinsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag eu Donderdag vem 99 u.ir. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. De Minister van Binneulandsche Zaken heeft aan de commissie uit den Amsterdamschen raad te kennen gegeven geen Rijks-subsidie te kunnen verleenen voor het ontworpen plan ter organisatie van het geneeskundig onderwijs. Werd het plan gewijzigd dan was de Minister niet ongeneigd het subsidie voor de klinische school te verhoogen. De stukken zijn dien ten gevolge tot het indienen van een nieuw plan weder in handen gesteld der commissie uit den raad. Het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland heeft he den uitspraak gedaan in zake Cornelis Hoogkamer en Lam mert Pluim. Het hof heeft beiden schuldig verklaard aan de hen ten laste gelegde feiten en veroordeeld den lsten besch. tot een confinement in een tuchthuis voor den tijd van 7 jaren, en den 2den besch. tot een correctionele gevangenis straf voor den tijd van 5 maandente ondergaan in een zame opsluiting en in een geldboete van f 8, met bevel dat het melkblok zal worden vernietigd, en een extract-ar rest zal worden aangeplakt te 'sHage, Leiden en Oegstgeest. Daarna voegde de heer president Mr. Baelaerts van Blok land de beschuldigden het volgende toe; Hoogkamer en Pluim, gij hebt uwe veroordeeling verno men; het is te hopen, en het hof vertrouwt ook dat wan neer gijlieden eens in vrijheid zijt gekomen voortaan de indruk zult gevoelen en herdenken tot welke uitersten het misbruik van sterken drank den mensch kan brengen; en u Lammert Pluim, gij die jonger zijt dan de andere besch. om u te herinneren dat gij door het misbruik van sterken drank reeds op het punt hebt gestaan, een doodslager te worden. Hoogkamer gebruikt gij den tijd, die gij in het tuchthuis zult doorbrengen, goed, en laat met oprecht be rouw door u vergiffenis worden gezocht, daar waar ge dit kunt vinden. Ik heb u beiden alleen dit nog te zeggen dat gijlieden drie vrije dagen ter uwer beschikking hebt, om Lgen dit arrestzoo beiden dit noodig oordeelen te komen in cassatie. Men schrijft uit 's Gravenhage//Wat het berigt be treft, door een Duitsch blad medegedeeld en daaruit door eenige Nederlandsche bladen overgenomen, als zouden huwe lijksplannen bestaan tusscheu een daarbq genoemden Pruisi- schen Prins en een Nederlandsche Prinses, kan met zeker heid gezegd wordendat hier te lande niets daarvan be kend is." Het bijvoegsel van de Landb. Ct. zegt: //In de week van 10-16 December 11. zijn in Zuid-Hol land aangetast 2464, gestorven 306, afgemaakt 394 her steld 142 runderen, terwijl er nog 1622 in behandeling waren. De week daarvóór werden 1439 stuks runderen op nieuw aangetast het hoogste tot dien tijd bereikte aantal. In de week van 10—16 Dec. heeft de ziekte du8 hoogst veront rustende vorderingen gemaakt; 2464 nieuwe gevallen in eene week in een deel van één enkele provincie is toch geen kleinigheid In het geheel sints het uitbreken der ziekte zijn nu in Zuid-Holland aangetast 16,251, ge.-torven 4167, afgemaakt 4231 en hersteld 4141 runderen. Verloren zijn er dus door sterven en afmaken alleen in een deel der prov. Zuid-Hol land 83 8 8 runderen. Hierbij moeten nog geteld worden de gevallen in Noord-Braband en Zeeland, en de 445 stuks in de prov. Utrecht, in welke prov. tot 16 Dec. 17 2 run deren stierven en afgemaakt werden." De Marina Adriana kapt. van 't Hotf, komende van Suriname is Maandag avond bij de zware mist op de Haaks geraakt de bemanning is in de booten te Nieuwediep aan gekomen en den volgenden dag de redding van de lading begonnen. Het schip denkt men niet te kunnen behouden, daar het op slechts 2 voet water zit. De politie te Maastricht heeft de hand gelegd op een bende van 15 jonge dieven van 9 tot 16 jaar. Het waren hoofdzakelijk de sigaren-, galanterie- en banketbakkerswin kels, die het exploitatie-veld dezer jeugdige booswichten uit maakten. Woensdag morgen heeft een detachement infanterie, dat ging schijf schieten, in het duin onder Helder, het lijk eener vrouw gevonden. Later herkende men die onge lukkige voor de echtgenoote van iemand, die hier bekend staat als zich aan verregaand misbruik van sterken drank schuldig te maken. Zaturdag avond, zegt men, heeft hij zijn vrouw mishandeld en moet zij weggeloopen zijn; ver moedelijk is de ongelukkige naar de duinen gevlugt, heeft zich daar te slapen gelegd en is van koude omgekomen, Zij had zich het voorschot over het gezigt getiokken.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1