N°. 1798. Donderdag 28 December. A0.1865. Binnenlandsch Nieuws. A m Mr E1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Ct» Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. '6 m.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends4 u., de overige dagen ,J5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naa Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op da Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 8 u. 35 m. 's namiddags. Oo«t-Indijohe Landpo»t. O ver Southampton I en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisobe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'ara. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 nar. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 nur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederl. Leeuw A. J. Kennconsul-generaal te Bucharest; 3. des Amorie van der Hoeven, consul in China; J. T. von Scbröderconsul te RigaC. Framsen consul te Flensburg 'F. Rieschvice-consul te Venetië en T. Weber, consul van Pruissen te Beyruth. Z. M. heeft 1°. Dr. H. van Capelleop zijn ver zoek eervol ontslagen als schoolopziener in het tweede school district van Noord-Holland; 2°. tot schoolopziener in dat district benoemd Mr. A. van Eyk Bij level drechter in de arrondissements-rechtbank te Amsterdam. Bij Koninklijk besluit is aan Mr. F. A. van Hall, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger der registratie en domeinen te Druten. De Minister van Binuenlandsche Zaken heeft goedge vonden te benoemen tot secretaris bij den geneeskundigen raad: in Zuid-Holland Dr. W. M. H. Sanger; Noord-Hol land Dr. I. Teixeira de Mattos; Friesland en Groningen Dr. A. Drielsma; Noord-Brabant en Limburg Dr. E. A. P. van den Bogaert; Gelderland en Utrecht Dr. J. G. de Voogt; Zeeland Dr. C. P. Pous Coolhaas; Overyssel en Drenthe Dr. J. E. T. Schaepman. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opera l'Africaine. De Gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft besloten tot de heffing van een hoofdelijken omslag naar de ver- pligte eigen aangifte der belastingschuldigen. Het getal der studenten aan de hoogeschool te Utrecht was volgens den Studenten-Almanak op 1 December: in de rechten 194, in de letteren 10, in de geneeekunde 63, in de wis- en natuurkunde 46, in de godgeleerdheid 174; totaal 477. Te Utrecht ingeschreven, doch elders stude rende in de rechten 8 in de letteren 1in de genees kunde 1 in de wis- en natuurkunde 1in de godgeleerd heid 12, totaal 23; te zamen 600. In de week van 10 tot 16 December zijn volgens officiële opgaven 2464 runderen door de runderpest aange tast, waarvan 306 zijn gestorven en 394 afgemaakt. Sedert het begin der ziekte zyn 4157 gestorven, 4231 afgemaakt en 4141 hersteld. In de gemeenten tusschen Delft en Schie dam en Rotterdam en in de omstreken van Woerden breidt de ziekten zich steeds uit; - te Vlaardingen en te Berkel in hevige mate. Te Somrnelsdijk is het karakter kwaadaar diger dan vroegerdaar alle aangetasten stierven. Uit de officieële berigten blijkt, dat de vrees voor een belangrijke uitbreiding der runderpest bij het op stal bren gen niet ongegrond is geweest. De ziekte blijft voortdurend op sommige plaatsen met toenemende hevigheid. Bij die snelle uitbreiding schijnt aan geen stuiten door afzondering of door afmaking meer te denken. Zondag morgen te 7 ure zijn op den Rijn-Spoorweg twee goederentreinen bij Maarsbergen tegen elkander geloo- penten gevolge van de hevige mist, geen personen heb ben letsel bekomenmaar de locomotief van deo achtersten treiu liep op de voorafgaande en verbrijzelde een drietal wa gens. Een vertraging in de dienst der passagierstreinen was daarvan het gevolg. Door wijlen Jhr. E. Huydecoper van Zeist is gelega teerd aan de Hervormde diaconie ƒ2000; aan de Hervormde kerk ƒ700 en aan de Protestantsche bewaarschool aldaar ƒ2000. Beroepen tot pred. bij de Hervormde gemeente te Heemse (cl. Zwolle) Ds. H. T. Westerouen van Meeteren pred. te Aalburg en Heesbeente Koudekerke Ds. T. H. Nahuijs te Buselingen. Bedankt voor het beroep naar Genemuidendoor Ds. J. H. Geselschap pred. te Rhenenvoor Makkum en Corn- werd (Friesland) door Ds. Chr. Knap, pred. te Oldebroek. - Naar men verneemt, is de hoogleeraar in de Oos- tersche taal- en letterkunde aan het Athenaeum te Deven ter, de heer I. J. Metzlar, voornemens, eerstdaags zija emeritaat te verzoeken als predikant der Hervormde gemeente aldaar. De commissie tot de zaken der Waalsche kerk, heeft na afgelegd examen tot de Evangelie-bediening toegelaten, den heer T. A. Secretan. In een veel gelezen tijdschrift wordt gezegd: het tooneel ten onzent is zoozeer vervallen, dat het, hoewel een uitvloeisel der moderne besehaving, door deze schier ver loochend en met de koudste onverschilligheid als een geheel vreemde, en nog wel een zeer onfatsoenlijken vreemde,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1