Vrijdag 15 December. N°. 1789. Binnenlandsch Nieuws. - Beroepen bij de Hervormde gemeente ta Culemborg Ds. A. P. C. Jorissen, van ter Aar (Zuid-Holland.) m i'-VI x LE1D8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel mrer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en dooJfcerigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 Ju, 41 m.; 3 u. 37 in.; 3 u. 6 m.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 43 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oohtsnds4 u., de overige dagen ,^5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusl.igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s uamiddags te 8 u. 35 ra. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 60 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpoat. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indiiohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 'a ra. tot 10 u. 30 m. av„ Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemsexter en IVethoudertMaandag eu Donderdag te 11 uur, Comtnistte van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur. - Prexident der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - TAeiaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente- Archiieel is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Miandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uur. Z, M. heeft benoemd tot burg. der gem. Ruinen D. F. Notten; tot ridders der orde van den Ned. Leeuw R. C. Burlage, consul-gen. te New-York; H. C. Hulsenbos, con sul-gen. te Lissabon: H. W. Alma, consul te Marseille; P. Romijn, vice-consul voor Stockton en Hartlepool; J. B. La- bouchère, laatst consul te Havre; tot comm. der loodsen te Brieile, de opperstuurm. in het vaste corps dek- en on- deroff. der mar. B. Snoek, en tot adj.-comm. der loodsen te Hellevoetsluis de 2de stuurman in dat corps J. van der Burgt, beiden thans tjjdelijk met die betrekk. belast. Voorts Mr. S. E. Banck te 's Gravenhage op zijn verzoek eervol ontslagen als lid van den raad van bestuur der Kon. Akademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, en tot lid van genoemden raad benoemd Dr. J. C. Hacke van Mijnden. Men verneemt, dat de volgende overplaatsingen zul len plaats hebben De off. v. gez. 1ste ki. Dr. Willems van Maastricht naar Breda; de off. v. gez. 1ste kl. Vorstman van Haarlem naar Maastricht; de off. v. gez. 2de kl. Dilg van Delft naar 's Bosch; de off. v. gez. 3de ki. van Walsem van 's Bosch naar 'sHage; de off. v. gez. 3de kl. Rovers van Bergen op Zoom naar Delft; de off. v. gez. 2de kl. van Duyl van 'sRijks kweekschool-'enz. naar het bat. mineurs en sappeurs; de off. van gez. 2de kl. v. Koetsveld van An keren van het depot 7de reg. inf. te Utrecht, naar 's Rijks kweekschool voor mil. geneeskunde. -= Men zegt, dat graaf Louis van Bylandt Z. M. den Koning zal vertegenwoordigen bij de plegtige ter aarde be stelling van wijlen Z. M. Leopold I, Koning der Belgen. De beroemde violist Joachim heeft zich Dingsdag avond te Utrecht op het studenten-concert doen hoorenwaar hem een lauwerkrans met zilveren plaat werd toegeworpen en door eenige studenten een fraai zilveren milieu de table aangeboden. Zondag morgen 11. ontdekte men even buiten de Ar- keipoort te Gorinchem in het water drijvende het lijk van een manspersoon die bij onderzoek bleek te zijn Franciscus Dupainmuzikant, oud 45 jaren, geboren te Nijmegen, laatst woonachtig te Dordrecht. Hij had op de laatste ker mis te Qprinchem gespeeld en was sedert vermist. Volgens den thans verschenen almanak vaa het Leid- sche studenten-corps voor het jaar 1 866 zijn aan de hooge- school alhier ingeschreven 558 studenten, waarvan 511 hier en 47 elders studeren; van de hier studerenden behooren 292 tot de juridische, 79 tot de theologische, 27 tol de philosopliiscne42 tot de literaiische en 7 8 tot de medi sche faculteit; van de elders studerenden lü tot de juridi sche, 21 tot de theologische, 2 tot de pliilosophisclie4 tot de litterarische en lü tot de medische faculteit. Wij laien hier volgen den hoofdzakelijken inhoud der acte van beschuldiging, opgemaakt tegen 1°. Cornells Hoog kamer, oud 35 jaar, van beroep arbeider, geboren en laatst woonachtig te Leiden, en 2°. L. P...., oud 26 jaar, van beroep soldaat bij de 5e komp., 4e bat., 4e reg.. in garnizoen te Leiden, beschuldigd: de eeeste van moedwiL- ligen doodslag, voorafgegaan door het wanbedrijf vau het moedwillig toebrengen van slagen, waardoor geen ziekte of beletsel van werken van meer dan twintig dagen is ont staan; en de tweede; van het moedwillig toebrengen van slagenwaardoor geen ziekte of beletsel van werken vau meer dan twintig dagen is ontslaan. Zijnde de wanbedrij ven gepleegd door de beide beschuldigden gelijktijdig en ia vereeniging: dat, op Maandag den 25sten September des nanvd lags omt'reeks vier uur, deze beide beschuldigden, zich in dronken toestand be vin dende, van uit de stad Leiden kwamen en buiten de Itijnsburgsche poort liepen, dragende de eerste beschuldigde alstoen een juk met emmers er aan op de schouders, als wanneer de neef van dien eer sten besch., genaamd Willem Isaac Petiet, gewoonlijk -de Stomp" ge noemd, omdat hij den geheelen linkerarm miste, naar hen toe is ge komen; dat deze insgelijks zwaar beschonken was; dat weldra tusschen genoemden persoon en de beschuldigden twist is ontstaanbij welke gelegenheid de eerste besch. herhaaldelijk met het juk naar zijn neef Petiet heeft geslagen, ook aan de zijde waar hem de arm ontbrak dat Petiet inmiddels op den grond was geraakt en op de knieën naar den eersten besch., kroop, om hem met zijn eenen arm bij de beenen te grijpen, waarop deze met de hand hem een klap voor de borst gaf, waardoor hij van den wegkant in de met water gevulde sloot is gesmeten; dat de beschuldigden zonder naar den drenkeling om tezien hunnen weg vervolgden; dat Petiet, uit de sloot op den straatweg zijnde gekropen, de beschuldigden heeft nageloopen en ingehaald, hen uitscheldende; dat toen de tweede besch. met de platte hand hein een klap om het hoofd en op den schouder heeft toegebragt, waarop hij viel of zich liet vallen op de knieën, en zich slingerde om de beenen vaii zijn oom den eersten besch. die hem in de zijde een slag gaf, terwyl de tweede besch., toen Petiet nog niet los liet, hem tegen d

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1