A0. 18 N°. 1785. Maandag 11 December. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels0.76. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u, 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 in.; 11 u. 43 m.; 2 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen ,J5 u.; van Amsterdam (Baerabijt) naar Leiden'i namiddags ten 2 ure. De3 Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-'Indisobe Landpost. Over Southampton, l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlcg-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorrveg-Telegraaf dagelijks v*d 7 u. 's iu. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en fPetkouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smoigens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur; der In- en Uitgaande Reohteu en Acoijnsen dagelijks van 91 nur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. - 'Z. M. heeft bij het wapen der inf. van de land- magt in West-Indië benoemd tot 2den luit. den kadet D. Charlouis, herkomstig van de Kon. Milit. Akademie, - en tot 2den luit. by het wapen der inf. hier te lande bij het 6den reg., den kadet E. A. Prager, mede van de Kon. Milit. Akademie. Z. M. heeft aan T. K. Landburgemeester en secre taris der gemeenten Vlagtwedde en Onstweddeop zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als burgemeenter der gemeente Vlagtwedde, en tot burgemeester der gemeente Vlagtwedde benoemd Mr. A. H. Koning. Naar men verneemt, heeft de Minister van Binnenl. Zaken den heer Dr. P. Rienderhoff, geneesheer-directeur van het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdambenoemd tot lector in depraktische geneeskunst aan de klinische school te dier stede, tot vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Dr. J. B. Molewater. Op last van den Comissaris des Konings in de pro vincie Noord-Brabant, zijn al de 30 runderen, zoowel ge zonde als besmette, van A. Vermeulen te Klundert afge maakt en begraven. Hoewel het velen trof, 21 gezonde beesten te zien opofferenis men algemeen met die kracht dadige handelwyze ingenomen. De Commissaris des Konings bezocht reeds vroegtijdig de besmette gemeenteom in loco onderzoek te gaan doen. Tot nu toe wist men geen reden voor die besmetting te geven. De hoeve van A. Vermeulen staat geheel afgezonderd. Het provinciaal gerechtshof te Arnhem heeft Dingsdag uitspraak gedaan in een zaak, die voor velen en vooral voor den landbouwenden stand in den tegenwoordigen tijd niet zonder belang is te achten. De koopman D. C. de J. had per stoomboot van Gorin- chem te Tiel aangevoerd een aantal kalveren waarvan één gedurende de reis werd aangetast door het zoogenaamde kwartiervuur. Bij aankomst te Tiel moest dit kalf op een wagen worden geladen en werd alzoo vervoerd naar Ophe- mert, doch op het grondgebied dier gemeente aangekomen door den eigenaar verkocht en onmiddelijk naar Tiel terug gevoerd. Gemelde de J. werd daarop voor de rechtbank te Tiel vervolgdwegens het niet doen van aangifte van de ziekte van dat kalf aan het hoofd van het plaatselyk bestuur zijner woonplaats. Bij vonnis van 5 October 11. werd hg door die rechtbank ontslagen van alle rechtsvervolging, welk vonnis op het hooger beroep van den officier van jus titie door het hof is bevestigd. Het hof overwoog, dat by de wetten van 30 Mei 1840 en 9 Julij 1842 gemaakt en uitgevaardigd tijdens het be staan der destijds heerschende longziekte, niet anders is be doeld dan dat aangifte zoude worden gedaan van zulk vee, het welk verdacht werd met de longziekte te zijn besmetmaar geenszins van alle ziek vee. Naar wij vernemen heeft het Openbaar Ministerie zicb tegen dit arrest in cassatie voorzien. Ds. C. P. van Tooien, pred. te Katwijk aan Zee, heeft een beroep naar Losdorp in Groningen ontvangen. Woensdag 11. droeg de aftredende rector der Theolo gische school te Kampen Ds. H. de Cock het rectoraat over aan Ds. S. van Velzen met het houden eener rederoering over den feitelijken toestand van Christendom en kerk in Ne derland. Het aantal studenten bedraagt thans 5 0. In het af- geloopen jaar werden 18 tot het leeraarsambt toegelaten en voor den nieuwen cursus 15 ingeschreven. Van die 50 wij den zich 2 8 aan de voorbereidende studiën, terwyl de ove rige 22 de theologische lessen bijwonen. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Leek de kandidaat G. Hemkes- te Gouda Ds. J. Greven te Dinteloord. Donderdag avond trad Ds. J. Brummelkamp, pred, bij de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeente te Tiel, in een openbare bijeenkomst van het alhier gevestigd Hulp-Zendelingsgenootschap op in de Zaal in het Noordeinde voor een talrijk gehoor en wekte de belangstelling op in de Zendingszaak met het houden eener doorwrochte en treffende leerrede, ten grondslag hebbende Luc. 24 vers 47. De ge- kuischte en welsprekende taal zoowel als de bevallige voor- dragt van den spreker deed de belangrijkheid zijner rede te meer uitkomendie aan het gezag der H. Schrift alle recht deed wedervaren en de ondubbelzinnigste blijken droeg van grondige studie en uitnemend talent, die den jeugdigen spreker bevoegd maaktom voor een beschaafd gehoor op te treden. - De arrond.-rechtbank alhier heeft uitspraak gedaan -

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1