CONCERT Sempre Crescendo. Een vlugge Jongen Evangelie-Prediking ZOiERZÖRG, Advertentiên. Büiteniandsch Nieuws. OFFICIEEL 1VIEIIW». Vereeniging voor Christelijke Belangen. Ds. J. 11. GUNNING, Jr., ten voordeele van de Kweekschool voor Zeevaart, MANDAG 11 December 1865, op Aanvang ten 7 ure. 4, 42- en 5 pCts. Hypolheek-Obligatien. RENTEBETALING. Ds. H. Renting, pred. te Middelburg, heeft het be roep naar de Chr. Afgesch. Gereformeerde gemeente te Gro ningen aaugenomen. In de zitting van den Gemeenteraad van heden Don derdag, is bij een nieuwe stemming met 12 tegen 8 stem men afwijzend beschikt op het adres van de belanghebben den, tot verlenging van de billetten van inslag van wijn; voorts de gaarder J. A. van Niel wegens ziekte met 1°. Januarij 1866 eervol ontstagen en pensioen toegekend; het personeel der ambtenaren bij de plaatselijke accijnsen, op nieuw benoemd tot 1°. Mei 186 6, waarbij tijdelijk bevor derd zijn tot gaarder H. Huntelman; tot commies-portier I, L. van der Noordaa en tot commiezen I. J. Brouwer en A. Oudshoorn- alsmede besloten het toezicht op de tooneel- voorstellingen in den Schouwburg en op het gebruik van het subsidie uit de gemeentekas op te dragen aan een lid van het collegie van dagelijks bestuur. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 6 uur 3 8°, des avonds te 8 uur 3 8°, te 10 uur 37°. Donderdag morgen te 5 uur 36°, te 8 uur 38°, 's middags te 1 2 uur 43°, 's namiddags te 4 uur 40°. Uit Brussel wordt berigt, dat Koning Leopold bij zijn naderend einde kalm en bedaard is, beschikkende over het volle gebruik zijner geestvermogens, men zou bijna kun nen zeggen levenslustig eu troost zoekende vooral in de toon kunst. Hij heeft een bekwaam pianist doen ontbieden die hem thans op zijn verlangen de ouverture van de Tannhau- ser voorspeelt. De medailles, die aan de bekroonden op de interna tionale tentoonstelling te Dublin zullen worden uitgereikt, zijn nog niet allen geslagen, zoodat zij eerst tegen het einde dezer maand kunnen worden verzonden. De te Parijs bestaande vrijmetselaarsloge der Broeders en Vrienden heeft op eeue zeer eigenaardige wijze gepro testeerd tegen de jongste veroordeeling van de orde door den Paus. Zij heeft namelijk besloten, de 35 weezen, die door de 40 leden, waaruit de werkplaats bestaat, wordea onderhouden, met drie behoeftige kinderen te vermeerderen. -Naar men weetbenoemde de onlangs te Rome over leden Prins Jozef Bonaparte, die weinig vriendschappelijke betrekkingen met zijn bloedverwanten onderhieldden heer E. Renazzi tot universeel erfgenaam. Die heer heeft thans ten behoeve der broeders en zusters van den overledene van die erfenis afstand gedaan. Het paleis der moeder van Napoleon I heeft hij aan den Prins Napoleon en Lucien Bonaparte, broeders van den overledene, ten geschenke aangeboden. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 30sten Nov. tot en met den 6den December 1 865. bevallen: J. G. Hanselaar, geb. Duk D. - E. Zierikzee geb. LoeberD. - M. Bekooijgeb. Sardijn, D. - S. M. Me- let, geb. Vavier, D. - J. C. Voerraans, geb. Godijn, D. - M. van Strien geb. Heems, Z. - M. Riebeek, geb. MontieD. - M. Harteveld geb. Derogee, Z. - J. Starrenburg, geb. Schuyn Z, - M. van Steenbergen geb. Doorneveld Z. - E. van Steen bergen geb. van der Burg, Z. - J. P. Martens, geb. Blader groen, Z. - C. D. Nap, geb. Bourse Wils, Z. - J. W. Feit- kamp, geb. Meijer, Z. - J. Geenjaar, geb. Berg, Z. M. de Bruin geb. Meijer, D. - W. E. Kooien geb. Berkhout, D. - C. de Koning, geb. Verwer, D - C. Wakka, geb. van Zon- üenveld Z. Gehuwd: Geene. Overleden: P. C. Tegelaar Z. 5 w. A. E. Turenhout 1). 13 j. 5 m. - T. Werter Z. 7 w. - E. C. Kraneveld geb. Ernst 54 j. - F. Bosman D. 2 j. bijna 8 m. - P. van Duuren H j. - J. van Sonsbeek geb. van der Wilk 45 j. - G. Sirach Z. ruim 3 m. - J. Huisraad geb. Post 90 j. - G. van der Hert Z. 11 j. - P. Waasdorp D. 3 j, 4 m. - J. Delmeer 59 j. - M. S. Betgem geb. Hanselaar 5 7 j. - M. E. Buis D. 9 m. - C. W. Wijsman 82 j. - A. Verhoog 7 8 j. - C. J. Hakkaart Z. 2 m. - G. Meijer D. ruim 4 j. - B, Vonk 74 j. - F. H. T. Feitkamp Z. 2 d. niet beneden de dertien jaren die aanleg en begeerte heeft wat te leeren kan dadelijk geplaatst worden. Adres in per soon of franco brieven bij H. J. T. MATVELDPapier en Boekhandelaar, Hoogewoerd. op Zondag 10 December 1865, des avonds ten zes ure, door Pred. te 's Hage. ZAAL, Noordeinde. te geven met welwillende medewerking van den Heer J. JOACHIM uit Hannover. Plaatsen zijn te bespreken bij de Boekhandelaars SCHREUDER VAN BAAK, waar tevens Kaarten te bekomen zijn. W. K. S. v. d. MANDELE. Het Bestuur van de Nederlandsche Hypotheekbank he- rigt, dat de Coupons van hare Schuldbrieven, vervallende 1 December 1865 betaald zullen worden op Vrijdag 1 De cember aanstaande Amsterdam Alkmaar Arnhem Assen Breda Dordrecht 's Gravenhage Groningen Haarlem 's Hertogenbosch Leeuwarden Leiden Middelburg Rotterdam Tiel Utrecht Zwolle volgende werkdagen te ten kantore van de Ontvang- en Betaalkas. den Heer Corns. Johs.. de Lange. u u E. C. Engelberts en C°. u den Héér E. A. Smidt. u J. Reijnders. de Heeren Stoop Rens. Scheurleer Zonen. Mesdag Zonen. den Heer G. W. Bannier. ii n F. van Lanschot. n A. Gratama. ii de Heeren A,L,Reimeringer&Zonen. den Heer B. A. Fokker. u de Heeren H. C. Voorhoeve C°. ii den Heer Z. de Jongh. de Heeren v. Schermbeek&v. Hall. n n A. van Deventer Zonen. Amsterdam, November 1865. De publieke Verkooping van 36 UUIXËN, aangekondigd door de Notarissen J. VAN DER HOEVEN te Rotterdam en J. M. E. DERCK- SEN te Leidenuit kracht der onherroepelijke volmagt, blijft bepaald op den 9den en 16den December 1865 ten verzoeke van de erfgenamen der nalatenschap van wijlea P. VAN DUUREN Senior, ten overstaan van den Notaris P. MULLER, te Leidenten wiens kantore inlichtingen te bekomen zijn.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3