N°. 1767. Maandag 20 November. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën1-6 rege!s/0.75. Iedere regel meer 12^. Cts. Geboorte-, hu- welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen v' genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 C 1RG. ijk Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.j 3 u, 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 in.; 11 u. 43 m 2 u. 42 m.; 4 u. 45 ui.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'3 namiddags te 3 u. 35 in. savonds te 7 u. 55 m, en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Iudisohe Laodpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maaud. - West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - B uryemi"^ter en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie pan Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uurDe Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der ïn- en Uitgaande Rechten en Acoijnsem dagelijks van 91 nar en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 unr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 unr. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het postkantoor te Driebergen, den heer J. L. van Eek, wonende te Brummen. Z. M. heeft den 2den luit. P. L. Andriessenvan liet wapen der art. van de landmagt in West-Indië, bevor derd tot lsten luit. bij dat wapen. Donderdag avond heeft te 's Hage een bijeenkomst plaats 'gehad van leden der vereeniging: het Zilveren Kruis, onder het voorzitterschap van den heer Scheffer van Bleys- wijk. De secretaris Mioulet gaf een verslag van den staat der vereeniging, waaruit bleek, dat zij 75 leden telde, rlat te Amsterdam ook een vereeniging werd gesticht, en dat Z. K. H. Prins Frederik het Beschermheerschap had aange nomen. Een driewerf hoera liet zich daarop hooren en een commissie benoemd om de hulde der vereeniging aan Z. K. H. overtebrengen. 1 Het maakt een punt van overweging bij het Minis terie van oorlog uit, om de berlijner zilveren sabelscheden van de onbereden officieren der infanterie te vervangen door lederen. Door den Min. van Binnenl. Zaken is het dagelijks toezigt op de dienst der sectie Maastricht-Venlo van de Staatsspoorwegen opgedragen aan den spoorwegopziener J. H. van Banning, ter standplaats Roermond, en het dagelijks toezigt op die van Arnhem-Deventer aan den spoorweg-op ziener J, C. Estor, ter standplaats Zutphen. Meermalen is, zonder het gehouden gedrag van den lieer Stieltjes uit het oogpunt van de Staatsdienst te verde digen op zijn goede trouw, op zijne eerljjke bedoelingen e" zijne uitstekende talenten gewezen. In de Tijdspiegel van November 1865 komt een artikel voor, waarin de heer Stieltjes op nieuw verdedigd wordt en op het slot van dat artikel de mededeeling isdat het Koninklijk Instituut van Ingenieurs in Junij 1865 met 87 van de 42 stemmen op den heer Stieltjes tot lid van den raad van bestuur geko- zen heeft. Het is inderdaad een schitterend bewijs, dat de Sfoote bekwaamheden van den heer Stieltjes door deskun digen gewaardeerd worden. Uit een door het Departement van Financiën openbaar Smaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom e& opcenten) over de tien eerste maanden van 1865 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 52,731,639,39 tegen f 51,774,572,80 in hetzelfde tijdvak van 1864. Door de commissie uit het prov. gerechtshof in Zuid- Holland belast met het houden van het examen voor hen, die als candidaat-notarissen wenschen toegelaten te worden zijn Vrijdag als zoodanig aangenomen de heeren van Burg, Huikes, Stoop, Cannegieter en Brooshooff, terwijl een aspi rant is afgewezen. De Staats-Cour. deelt het besluit mede, waarbij ver andering wordt gebragt in den loop der lijnen van afslui ting tot wering der veeziekte. Die lijn zal nu loopen van de Noordzee af langs de sluis te Katwijk den linker oever volgende van het kanaal en van den Rijn tot de stad Lei den, van daar langs de zuidelijke grens dier gemeente (de cingels) tot den nieuwen Rijn voorts steeds den linker oever dier rivier volgende tot het punt waar de Does zich met den Rijn vereenigt langs het noorderboord van de Does tot aan de zuidervaart; die vaart langs tot de ach terwetering, deze wetering volgende tot de Oude Aa, ver der langs het oosterboord der Oude Aa, dat water in de noordzijde van de wijde Aa volgende, tot aan het veer over het Poldergat; van daar den kunstweg in de zuidelyke rig- ting volgende tot aan den Rijn voorts steeds den regter oever dier rivier volgende tot Zwammerdam van daar den Rijn verlatende, den linker oever van de Meije volgende langs de Kaaiwetering tot Slikkendam. Verder langs de zuidzyde der Hollandsche kade tot bet Woerdsche Verlaat; van daar in zuidelijke rigting langs de kade ten oosten van de Grecht tot aan den Hoogenboomvan daar in oostelijke rigting den kunstweg volgende, tot aan den Rijn, verder in zuidelijke rigting, langs den kunstweg die den regter oever vau den Rijn volgt, tot aan Woerden; van daar in zuidoostelijke rigting langs het westerboord der lange Lin- schoten tot aan Linschotenverder langs de westzijde van den kunstweg, van Linschoten over deD Lindeboom naar Montfoort, tot aan den regter oever vau den Holland- schen IJssel en dien oever volgende tot aan Oudewater; van daar enz. (eooals vroeger bepaald is). Nog wordt bekend gemaakt: r/Vee, bestemd voor Enge land kan in spoortreinen de lijnen van afsluiting overgaan mits voorzien van een bewijs van dispensatie en met inacht neming van het volgende: Het bewijs van dispensatie wordt

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1