N°. 1762. Dingsdag 14 November. Aa. 18 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 r«gels/0.7i. Iedere regel meer 12 J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelreeht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.j 3 u. 37 m.; 6 u. 6 ra.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te S u. 43 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstra at: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s uamiddags te 8 u, 35 m. savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u, 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's in. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van bot Gemeentebestuur. Gemeenteraad o p ou bepaalde tijden. - Burgeme-ster en WetkoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de» Zaturdags vars 111 unr. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. De Gemeente- Arehiteei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aecijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsem dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag «n Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgem. der gemeente Be- helen K. C. I. M. A. Cramer van Brienentevens burgem. mn Amby, en tot burgem. der gem. Wormerveer J. Kou- wer, secr. dier gemeente. Met leedwezen verneemt mendat Z. K. H. Prins Frederik ligt ongesteld is, zoodat HD. zyne kamer houdt. Waarschijnlijk is die ongesteldheid ontstaan ten gevolge der reis van Berlyn herwaarts. H. K. H Prinses Marianne der Nederlanden heeft een som van 100,000 bestemd tot stichting eener nieuwe kerk en pastorie te Erbach aan den linker Rijnoeverwaar tij in 1855 een aanzienlijk landverblijf kocht en nu bewoont. Die som is geklommen tot 136,000; de nieuwe kerk is 2 Augustus 11. ingewijdwaarbij H. K. H. tegenwoordig was. Die gemeente telde in 1846 ongeveer 600 zielen, thans bet dubbele. Een nieuwe reaalschool werd ook voor hare rekening gesticht en onderhouden. De audientiën van den Minister van Justitie op Woens dag en Donderdag 15 en 16 November zullen niet plaats bebben. De 1ste luitenant J. M. C. Sanger van het 2de reg. drag, te 's Hage zal met 1°. January a. s. bij de rijschool te Venlo worden gedetacheerd. Aan den lsten luit. A. E. van der Heijden van het 6de reg. inf. te Vlissingenis de functie opgedragen van adjucnt-chef van den staf en waarnemend adjudant van den bevelhebber in de 5de militaire afdeeling. Eerstdaags zullen van het instructiebat. te Kampen een groot aantal korporaals-titulair naar de verschillende Ieg. inf. worden afgezondenom daarby als effectief-korpo raal op te treden. De goneraal van Meurs neemt steeds in beterschap t°ej de koorts heeft den lyder verlaten. Uit de berekeningen van hetgeen de 's Gravenhaag- sche ontwerpverordening tot heffing eener directe belasting aangaande het bedrag van de opbrengst doet verwachten blijkt, dat in 19 klassen de huurwaarde der huizen, volgens de schatting in de Rijkspersonele belasting, zijn verdeeld, terwijl voor elke klasse een factor van vermenigvuldiging is genomen die van 2 tot 10 klimt; het daardoor verkregen bedrag van het vermoedelijk inkomen per persoon is vaa 148 tot [4/2,000 en het cijfer van het vermoedelijk in komen vau alle belastingschuldigen f 12,807,253. Daarbj wordt gevoegd 1/15 van het mobilair, zooals dat geschat is of aangeslagen bij de Rijkspersonele belasiing en op f 566,666 wordt berekend; alsmede f 400,000 voor het houden van paarden van weelde; zoo iat men in het gehe 1 verkrijgt een belastbaar inkomen van f 14,183,934. En waa neer daarvan 1 pet. geheven wordt, zal hijdie te's Hage een huis van f 120 huurwaarde bewoont en 5 kindereu heeft betalen ƒ4,46, dien een huis van ƒ250 bewoont en geen kinderen heeft ƒ11,12, de bewouer van een huis van 550 huurwaarde zonder kiuderen ƒ29,16 en met 3 kin deren 26,81, die van een huis van ƒ900 huurwaaide, met 4 paarden, 90. Aan de Utrechtsche hoogeschool is 11. Vrijdag een lste luitenant der artilleriede heer A. L. Boeckna het verdedigeu van een academisch proefschrift, bevorderd lot doctor in de wis- en natuurkunde. - Donderdag avond is te Arnhem de nieuwgebouwde schouwburg geopend en gebleken aan de regelen der acout- tiek te voldoendaar geen plaats in den geheelen schouw burg werd gevonden, waar de stem der acteurs niet duide lijk doordringt, terwyl ook de muziek van het orchesi een goed effect maakt. De opvoering van het tooneelstuk Emma Berthold van onzen gevierden novellen schrijver J. J Cremer scheen niet gelukkig geslaagd te zijn; men wyt dit aan verschillende nevenomstandigheden, omdat het drama onte genzeggelijke verdiensten heeft. Zaturdag avond te 6 uur is nabij Overschie de schroef stoomboot van Rotterdam op Delft op een ander vaartuig geloopen dat daarop is gezonken; de schipper en zijn tal rijk gezin is met levensgevaar gered. In de Schie komende liep de boot op een houtvlot, waarvan zij met groote moeite is afgekomen. De persoon die zyn vader met een vlegel dood sloeg, is te Borculo gevangen genomen en geboeid naar het huis van arrest te Zutphen overgebragt. Naar men zegtmoet het misdryf aan drift worden toegeschrevenen zou de rampzalige zoon vau den verslagenen zijne schuld reeds vol ledig en berouwvol bekend hebben. Uit Noordwijk wordt berigt, dat in drie dagen op

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1