A". 18(5 Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels^.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 41 m.; 3 u. 3? m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 ti. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige da^enuitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 8 u. eu ts 10 u. 50 m.;'s uaraiddags te 3 u. S5 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Xelegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av.8poor*veg-Telegraaf dagelijks van 7 u. s ra. tot 10 u. 30 ui. a?. Zittiogeu van bat Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgemeester en WethoudersMaandagen Douderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur -Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11-1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur, der In- eu Uitgaande Rechten eu Acoijuseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag. Diugsdag, Wosnsdag en Donderdag van S8 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 unr. Z. M. heeft den adelborst 2de kl. bij het Kon. In stituut voor de Marine te WillemsoordR. C. van der Meu- lenmet ingang van 1 Sept. jl., benoemd tot adelborst 1ste kl. bij de Ned. zeemagt, met bepaling dat hij zal worden gerangschikt tusschen de adelborsten 1ste kl. W. J. Struick en L. Haremaker; aan den lsten luitenant-kwartiermeester J. Proetskie, op verzoek een pensioen verleend van f600 'sjaars; - benoemd: tot officier van gez. 1ste kl. (naar ouderdom van rang) den offic. van gez. 2de kl. H. Cales, ihans dienstdoende bij de garnizoens-infirm. te Brielletot offic. van gez. 2de kl. (u. o. v. r.) de officieren van gez. 3de kl. G. A. J. Baumvan het 2de reg. vesting-art., T. W. Beukema van het 8ste reg. inf. en J. K. Stakman Bossevan het 2de reg. dragonders. In de memorie van beantwoording der Regering van het verslag der Tweede Kamer betreffende het onderzoek der begrooting voor bet Departement van Binnenlandsche Zaken voor 186(5, komt het volgende voor: De concessie, onder dagteekening van den 9den Mei 1865 aan de heeren Swaan en van Heyningen verleend voor den aanleg eener haven te Scheveningen met daaraan verbonden spoorweglijnenwordt, volgens art. 42 der voorwaarden, als definitief aanvaard beschouwd, zoodra de concessionarissen vóór of op den 3lsten Julij 1865 hebben doen blijken: 1°. dat zij het voorloopig waarborgkapitaal door bijstor ting hebben gebragt tot de som van f 700,000; en 2°. ten genoegen van den Minister, dat het kapitaal, "oor den aanleg en het in exploitatie brengen van de haven fcu wegen benoodigdgenoegzaam verzekerd is. Aan die tweeledige voorwaarden werd niet voldaan. Omtrent de concessie-aanvraag der Nederlandsche Rhijn- spoorweg-maatschappij voor eene spoorweglijn Gouda - 's Gra- venhage-Scheveningen kon nog niet worden beschikt. Voor afsnijding Hannelen-Breukelen had overlegd met de maatschappij over de voorwaarden van concessie plaats, en staat concessie verleend te worden. Hoofdvoorwaarde dier concessieverleening is, dat geen verlof tot uitvoering, en aBoo ook niet tot den aanvang van voorbereidende werk zaamheden zal worden verleendvóór dat met den aanleg van de verbinding bij Rotterdam, volgens een door den Minister van Binnenlandsche Zaken vastgesteld planeau begin zij gemaakt. De wederindiening der wetsontwerpen tot regeling van het toezigt op het gebruik van stoomtoestelleu ea omtrent het oprigten van fabrieken kan in deze zitting te gemoet worden gezien. Een wetsontwerp tot regeling van den ijk der maten en gewigten, waarin tevens bepalingen omtrent de balanzen en gasmeters zijn opgenomen is voorbereid en zal denkelijk nog in deze zitting inkomen. De Minister had voorlang reeds het rapport van de com missie tot onderzoek naar den toestand der in fabrieken ar beidende kinderen gewenscht te ontvangen. De commissie heeft een aantal statistieke opgaven verlangd en het verza melen daarvan heeft zoo veel tijd gevorderd dat de laatste tabellen eerst zeer onlangs zijn ingekomen. De commissie houdt zich thans ijverig bezig met het opmakan van het verlangde rapport. De najaarsvergadering der Provinciale Staten van Zuid- Holland is heden Diugsdag geopend. In handen »an verschil lende commissiën zijn onderscheidene ingekomen stukken gesteld. De vergadering is gescheiden tot Woensdag, waarin de ontwerp-reglementen van de hoogheemraadschappen Voorne en Putten zijn aan de orde gesteld. Naar men mededeelt, zijn thans bij den Raad van State voorstellen van wet aanhangig in verband staande tot een betere regeling van de grondbelasting door het ge- heele rijk, Maandag 11. mogt den heer I. P. Hofstede, hoofd directeur van de posterijenhet voorrecht teo deel vallen zijn 2 5jarige dienst, als ambtenaar by het Departement van Finantiënbij het vak der posterijen te herdenken. Het personeel zoo bij bet Departement als bij de posteryen in het land lieten dezen dag niet onopgemerkt voorbijgaan. In den vroegen morgen werd den jubilaris door hen een prachtig photographisch album ten fijnen huize toegezonden. Dit album is van groen fluweel met zilveren slotenrijk versierd en met opschriften voorziendie op het vak der posterijen betrekking hebben. Dit keurig album is vervaar digd in de Koninklijke fabriek van zilveren werken van deu heer van Kempen te Voorschoten. De krijgsraad in de 1ste militaire afd. te 's Bosch heeft den 2den luit, B. vrijgesproken van de tegen h«m ia-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1