N°. 1756. Dingsdag 7 November. A«. 18as Binnenlaudsch Nieuws. 9 Deze Couraut verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Gents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Tedere regel meer 12J. Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 n. 37 ra.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dasren, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2\ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Posthusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeu9 te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 3 u. 85 m. javonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke inaand.West-Indische den 14 sn voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraof dagelijks vaD 7 u. 's ra. tot 10 ti. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen üouderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11I uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kentoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4-7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en vau 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men verneemt dat nog voor liet einde van dit jaar ook de uniform bij de kavallerie en artillerie zal worden gewijzigd, even als dit reeds bij de infanterie het geval is. Ook bij die wapenen zullen de epauletten vervallen. Zaturdag mogt de heer W. Kemnakamerbewaarder bij het Departement van Justitie, het voorrecht genieten zijn aOjarigen onafgebroken diensttijd bij gemeld Departement te herdenken. De Minister van Justitie liet dezen heugelijken dag voor den jnbilaris niet onopgemerkt voorby gaan en vereerde hem bij een hartelijke toespraak met een prachtigen zilveren inktkoker op ebbenhouten voetstuk met een daarbij behoorende zilveren penhouder. Hoogere en mindere ambte naren boden hem hunne gelukwenschen aan met den wensch dat zijne krachten hem zullen vergunnen nog lang zijn be trekking te mogen bekleeden. De gezondheidstoestand van den generaal van Meurs verbetert, daar de koortsen hebben opgehouden, zoodat de krachten toenemen. De najaarsvergadering van de Staten der verschillende provinciën vangt Dingsdag in de hoofdplaatsen der pro vinciën aan. Gedeputeerde Staten van Groningen hebben tot Chef van het provinciaal bureau van statistiek benoemd den heer Cr. A. Venema, burgemeester van Winschoten, in plaats van Dr. L. Ali Cohen die benoemd is tot Inspecteur van bet geneeskundig staatstoezigt. Te Amsterdam heeft zich onder directie van eenige aanzieidijke ingezetenen een vereeniging gevormd tot werk verschaffing aan personen die door omstandigheden van hen onafhankelijk, zonder arbeid zijn. Vooral het vervaardigen vau spijkers zal als werk in aanmerking komen. Te Beuningen in Gelderland is aangehouden een vi- gelant met twee paarden, waarin waren verborgen 15 vaat jes en 5 2 blazen spiritus, te zamen bevattende 718 kan, voornamelijk afkomstig uit Pruissen. Uit het verslag van den Staat der binnen Leiden ge- vestigde Rijks-instelling van onderwijs in taal-, land- en volken kunde van Nederlandsch-Indiëover het studiejaar 1864/65 door den Raad van bestuur aan den Minister van Binnen- landsche Zaken ingediend, blijkt dat in September 1864 zich 4 3 leerlingen hebben laten inschrijven, waarvan 3 7 voor den geheelen cursus en 6 voor eenige afzonderlijke colle- giën. De verwachting, dat ook studenten aan de hoogeschool niet rechtstreeks het plan koesterende om zich aan de bur gerlijke dienst in Nederlandsch-Indië te wijden, een deel der lessen aau de Rijks-instelling bezoeken zouden heeft zich gedurende het eerste jaar van het bestaan dier instelling niet verwezenlijkt. De opening der lessen van de instelling had plaats den 14den September 1864, terwijl zonder eenige interruptie de lessen plaats hadden tot in den aanvang vau Junij 1865 toen de accademische feesten te Leiden gevierd tot de sluiting noopten. Het gedrag en de vlijt der leer lingen leverde in het algemeen stof tot tevredenheid op. Wel verre dat de vrees van sommigen zou gerechtvaardigd wor den, dat hun verblijf te Leiden tot grootere verwaarloozing der studie of tot uitspattingen aanleiding zou geven, heb ben zij zich daar veelal voordeelig onderscheiden. Lof ver dient ook de goede harmonie, waarin de studenten der Rijks instelling met die der hoogeschool hebben verkeerd. De hoog- leeraren werden namens den Academischen Senaat uitgenoodigd om bij Academische plegtigheden nevens de hoogleeraren der hoogeschool plaats te nemen en om deel te nemen aan de vriendschappelijke bijeenkomsten waarop zich die hoogleera ren maandelijks vereenigen. H. M. de Koningin heeft bij een beleefd schrijven van Hoogstdeszelfs Secretaris aan onzen stadgenoot, de heer H. Witte, Hortulanus aan 's Rijks academietuin, Hoogstderzel- ver welmeenenden dank doen betuigen voor de toezending van een exemplaar der herinneringen aan de Algemeene tentoon stelling van voortbrengselen van tuinbouw, in de maand April dezes jaavs in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam ge houden. De tentoonstelling van voorwerpen voor de loterij der Arereeniging van de H. Vincentius a Paulo is nog voor eenige dagen te bezigtigen voor ieder, die daarin belangstelt, met vrijen toegang. Zij is een bezoek zeer waardig, om de talrijke fraaije voorwerpen die zij bevat en om het loffelijk doel, waar voor zij wordt gehouden. Verguld» pendulessmaak volle de jeuners, fraai bewerkte stoelen, enz. luisteren die tentoonstel ling op waardoor de bijzondere liefdadigheid voor onze arme stadgenooten zich onderscheidt. Bij de heden Maandag aan de stedelijke gasfabriek

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1