ARROWROOTH. Bruiloftversj es Puik Surinaamsche Belangrijke Verkooping, Advertentiën. Hoogheemraadschap van Rijnland. Heden overleed, tot diepe droefheid van mijmijne kin deren en kleinkinderenmijn geliefde Echtgenoot CHRIS- TIAAN ANDERSEN SPIN, in den ouderdom van ruim 73 jaren. Eene hevigê ongesteldheid maakte een einde aan zijn werkzaam leven. Wed. C. A. SPIN, A. SIJFFERS. Amsterdam, 30 October 1865. Leyden, 27 October 1865. verkocht worden. Arme Londensche slagterszij zijn te be ogen als dit prospectus, bij uitzondering, eens de waar heid sprak. De liquidatie der nalatenschap van den Hertog de Jlorny is op veel gunstiger wijze afgeloopen dan men had verwacht. De Hertogin heeft nog, naar men verzekert, 450,000 frcs. rente. Een Duitscher, de heer Vieweg, die te Parijs rijk ge worden isheeft het voorbeeld van den heer Peabody ge- polgden bij de kerk St. Lukas een gesticht opgerigt voor /'B00,000 dat, 5 verdiepingen hoogdient tot baden voor rrouwen en mannen; warme en koude baden kosten van 30 lot 10 cents; verder is er een waschinrigting met 57 droog- kamertjesde bovenverdiepingen worden goedkoop verhuurd; ten groote zaal zal voor school en Zondags voor godsdienstig gebruik dienen. De heer Vieweg is de voorname ondersteu ner van 5 scholen. Dezer dageu heeft er te Parijs een belangrijke rijzing plaats gehad van de prijzen der geraffineerde suiker. Op 26 October waren de goede soorten op 135 a 13 6 fr. de 100 kilo genoteerd, en den volgenden dag eveneens. Volgens de raarktberigten is de voorraad gering en vermeerdert de vraag dagelijkszoodat er een onbepaalde rijzing te voor tien is. Op de ongezuiverde buitenlandsche en koloniale sui ker heeft de verhooging van prijs der geraffineerde soorten jatuurlijk invloedmaar native ongezuiverde is te Parijs niet zoo zeer gestegen als verwacht werd. Er is sprake van om te Parijs in 1867 een interna tionaal humanitair congres bijeen te roepenhoofdzakelijk ten doel hebbende den wereld-vrede te bevorderen. Het plan zou uitgaan van de vereeniging der vrienden van den vrede en men zou het voornemen hebbenom alle voorstanders van de humaniteitsleer tot deelneming aan het congres uit te noodigen. Dat kinderen uit een raam vallengebeurt wel meer, maar zelden onder zulke buitengewone omstandigheden als waarvan nu de Parijsche bladen gewag maken. In een der voorsteden van Parijs was een kind naar een open raam van le derde verdieping geklommen en wenkte van daar zijne moeder, die zich in de tuin bevond. Deze bevend van schrik, riep het kind toe om achteruit te gaan, doch te laat; het liet de stijlen los en sloeg naar beneden. De moeder, door ontzetting getroffen3tortte ter aardedoch kwam weldra weder tot bezinning, toen zij duidelijk de heldere stem van het kind haar hoorde toespreken. Wat was er gebeurd? In den tuindigt bij den muur, stond een groot vatwaar met een pijp het water uit de dakgoten heen werd geleid. In dit vat, dat gelukkig vol water stond, was het kind neder gekomen zonder zich te bezeeren. Na daarin vrij diep kopje onder gemaakt te hebben, was het weder aan de op pervlakte gekomen had toen met beide handjes den rand van het vat gegrepen en riep nu zijn hoofdje er boven uit stekende, tot zijn moeder: «mama, mama, ik zal het nooit weêr doen." In Volhynie zijn sedert eenige dagen cholera-gevallen waargenomen in het district Shitomir. Op den 20sten Oct. jl. overleden aldaar 70 personen aan de gevolgen dier ziekte; wee dagen later had de ziekte veel van hare vroegere he vigheid verloren, want destijds was de sterfte tot op 39 verminderd. De aartshertog Karei Lodewijk is benoemd tot bescherm heer van Oostenrijks belangen bij de aanstaande Parijsche en alle volgende wereld-tentoonstellingen. De Graaf Wieken - burg is benoemd tot president van de centrale-commissie voor de Parijsche wereldtentoonstelling. Brieven uit Borne meldendat de cholera in den pan- selijken staat is uitgebroken. In Spanje is na een tijdelijke vermindering het aantal cholera-gevallen zeer toegenomen. In drie dagen van 21 tot 23 dezer, hebben 30,000 personen Sevilla verlaten, om den gevreesden vijand te ontvlugten. - Rechtstreeksche berigten uit Shanghae van 21 Sept. belden, dat het geschil tusschen den Taikoen en den Vorst Nakato is vereffend. Een complot, dat ten doel had het vermoorden van den Taikoenis ontdekt. De onderhande lingen van den heer Parker met de Japansche regering zijn goed opgenomen. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen bij deze ter kennisse van belanghebbenden 1°. dat de begrooting voor het dienstjaar 1866van af den 4den tot en met den 18den November aanstaande, van des morgens tien tot des namiddags twee ure, op de Secretarie van het Hoogheemraadschap ter inzage zal lig gen van het algemeen, en aldaar verkrijgbaar zal wor den gesteld tegen betaling van 50 cents voor elk exemplaar; 3°. dat de ingelanden, volgens Artikel 165 van het Regle ment van 6 Julij 185 7 (Staatsblad n°. 90) hunne be zwaren tegen deze begrooting binnen acht dagen nadat die ter visie heeft gelegen, en dus vóór 26 November, aan de Vereenigde Vergadering moeten inzenden; 3°. dat de Vereenigde Vergadering op Dingsdag den 28sten November, des morgens ten elf ure, in eene openbare zitting zal overgaan tot behandeling van de bovenbe doelde begrooting. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland H. C. J. HOOGDijkgraaf. W. G. DE BRUYN KOPS, Secretaris. Per 5 Ned. oneen a 70 cents en bij de blikken bus, waarin 4^ Nederl. pond voor f 4,75. Brieven francobij M. CLÉBAN, Huiden3traat, 27 8 te Amsterdam. zijn in 100 soorten tot zeer geringe prijs voorhanden in het Magazijn van Papier- en Bureau-Artikelen Steendruk kerij Boekbinderij en Liniëerfabriek van H. J. T. MATVELD op de Hoogewoerd. Alwaar alle Boek- en Steendrukwerk met den meesten spoed tot de laagste prijzen wordt geleverd. bij W. P. VAN STOCKUM,te 's Gravenhageop Maandag den 13den November en volgende dagen, van het uitge breid assortiment BOEKEN, nagelalen door den Boekhan delaar J. L. C. JACOB aldaar. Het eerste gedeelte bevat eene aanzienlijke verzameling van zeldzame en belangrijke werken over GodgeleerdheidGeschiedenis en Regtsgeleerd- heid. Vooral de beide eerste vakken bevatten veel schaarsch voorkomende, curieuse werken en kleine geschriftenwaarin door t(jdgenooten de belangrijkste kwestien en aangelegen heden worden behandeld die gedurende vele vroegere eeuwen de Christelijke Kerk en bijzonder ons Vaderland hebben be zig gehoudenbovenal tijdens de Reformatie en den str(jd tegen Spanje, de Herroeping van het Edict van Nantes, de Wederdoopersde Jezuiten en de Jansenisten de Remon stranten en Contra-Remonstranten enz., alsmede werken, be treffende de geschiedenis en de beschrijving van het buiten land zoowel van het Oosten als van Oost- en West-Indië. De inzage van den Catalogus wordt aanbevolen, omdat daarin een groot aantal curiosa de aandacht der liefhebbers waar dig z(jn. De Catalogus is, op franco aanvrage verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3