Woensdag 1 November A°. N°. 1751. 'M3 c Binnenlandsch Nieuws. LEIDSOH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2,80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. i Vn'%-v\V Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regel3ƒ 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 in.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de3 Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2| u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-ïndisohe Landpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Sndisohe den 14 en voorlaatsteu van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IPet houdersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie aan Fabricage des Zatnrdags vac 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoer der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4-7 uur; der ïn- en Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uur. Z. M. de Koning met gevolg is Vrijdag weder ter jagt geweest in de Soerensche bosschen bij Apeldoorn ter wijl Z. K. H. Prins Alexander zich, onder opzigt van Hoogst- deszelfs gouverneur en Zr. Ms. geweermaker Overdijking dagelijks in het Park ter jagt begeeft. - Z. M. heeft D. J. Storm Buyaing op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van den raad van statemet ingang van 1 January 1866 alsmede eervol ontslagen den met verlof hier te lande terugkeerenden officier van gez. lste kl. bij de milit. geneesk. dienst in Ned.-Indië C. A. de Neve, wegens ongeschiktheid tot het gaan hervatten van de, werkelijke dienst ten gevolge van ligchaamsgebreken met toekenning van pensioen. Z. M. heeft den kapt.-luit. ter zee C. L. J. d'Hame- eourt eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, en dat bevel opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee H. A. Modderman. De luitenant ter zee lste kl. Jhr. A. 0. van Haeften wordt met den lsteu November a.s. geplaatst als adjudant bij den directeur en kommandant der marine te Hellevoetsluis. Dezer dagen hebben de nieuw benoemde heeren in specteurs voor het geneeskundig staatstoezigt in handen van den Minister van Binnenlandsche Zaken den bij art. 4 der wet voorgeschreven eed afgelegd. De Middelburgsche Courant meldtonder reserve, dat te 's Hage het gerucht zou loopen, dat de heer Dullert al3 Minister van Oorlog zou optreden. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage sal aanstaanden Donderdag worden ten tooneele gevoerd de opéra comique le Domino noirvoorafgegaan door de vau deville le Gamin de Paris. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben bekend gemaaktdat de Oosterbegraafplaats met 1 Januarij e. k. zal worden opengesteld en dat het begraven in de ker ken en op de kerkhoven binnen de bebouwde kom der ge» oeente gelegen op dat tijdstip zal ophouden. In de vergadering van den Delftschen Gemeenteraad j'. Vrijdag gehouden, is met 12 tegen 6 stemmen aange nomen een voorstel van den heer Schagen van Leeuwen de markt voor vet vee aldaar te heropenente beginnen op Donderdag 9 November aanstaande, wanneer vóór dien tijd door de hooge Regering geen besluit tot schorsing der markten is genomen. Uit Rotterdam wordt berigt, dat Maandag namiddag uit 's Hage aldaar het bevel ontvangen is tot dadelijke invrij heidstelling van den Woensdag avond 11. in den Rotterdamschen Schouwburg in hechtenis genomen bediende van een advocaat uit Glad bach. Het blijkt dat de arrestatie wa3 geschied door de Pruissische politie en dat de aangehoudene, ruim 2 0 jaar ouddoor een amourette met een tooneelspeelster verteringen had gemaaktdie hem in het naauw bragtenwaaruit hij zich wilde redden, door een diefstal van ruim 400 thalers uit de kas van zijn patroon. Over die arrestatie door de Pruissische politie heeft in den Gemeenteraadsvergadering een woordenwisseling plaats gehad wegens een bestaanden strijd tusschen de inlichtin gen van den hoofdcommissaris van politie aldaar en de ware toedragt der zaak, volgens de verklaringen van den aange houden persoon. De spoor-route Zutphen-Hengelo zal aanstaanden Woens dag geopend wordenen daardoor tevens een direct verkeer van Amsterdam en Rotterdam met Bremen, Hamburg en Berlijn zijn tot stand gebragt, aangezien deze weg naar Noord-Duitschland de verkieselijkste isvoorspelt men daar van gunstige resultaten. Het ongeluk, onlangs generaal van Meurs overkomen, is Donderdag gevolgd door een ongevalaan een ander lid der hoofddirectie, den heer Fijnje, overkomen, zijnde laatst genoemde langs Zutphen vervoerd met zware kneuzingen aan het gelaat en inwendige beleediging, hetgeen door het in aanraking komen met eene machine moet veroorzaakt zijn. - Zondag morgen nam de Wel-Eerw. heer Ds. West- hoff te 'sHage, in de voormiddag-godsdienstoefening in een treffende rede van zijn gemeente afscheid in welke Z.W.Eerw. een viertal jaren het Evangelie had verkondigd. Z.W.Eerw. had tot tekst gekozen de I Zendbrief van Petrus, vs. 10 en 11. De God nu aller genade die ons geroepen heeft tot zijne eeuwige heerlijkheid in Christus Jezus, nadat wij een weinig tijds zullen geleden hebbendezelve volmakebe- vestige en fondere uliedenHem zij de heerlijkheid en de kracht in alle eeuwigheid Amen. Een talrijke schare, waaronder ook leden van andere

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1