LKAARTE Puike grove Gaz-Coke. Advertentiên. zitplaatsen begeven. Ook Prins Eduard van Saksen Weimar en Prins Johann v. Glücksburg namen in de belendende ban ken plaats. De stoet was in de abdij aldus zamengesteld Eerst traden door den westelijken ingaDg de Lord Mayor naar binnen, gevolgd door vier aldermen en acht leden van jen Raad. Daarna de provinciale corporatie en vervolgens Je Koninklijke ckoristen in hunne witte gewaden; de leden van het kapittelgevolgd door den Dekenmet de Prins van Wallis ter rechter en den Hertog van Cambridge ter linkerhand. Dan volgde de lijkkist. De slippen van het lijk kleed werden gedragen door vijf Miuisters, ter wederzijde, begeleid door den heer H. Sulivan een gevolg van 150 rouwdragers. Een afzonderlijk gedeelte der kerk was in ge reedheid gebragt voor de stedelijke corporatie en tevens een bank voor de vreemde gezanten, die, ten getale van veer tien, van hun voornemen hadden doen blijken om by de plegtigheid tegenwoordig te zijn. De lijkdienst duurde een vol uur. Zoodra het lijk onder het luiden der klokken aangebragt en door de geestelijkheid ontvangen was, werd het naar de daarvoor bestemde plaats gedragenterwijl de koorzangers het lied: //Ik ben het leven en de opstanding," aanhieven, gevolgd door het bekende gezang: //Ik weet dat mijn Ver losser leeft", enz. De kist overtrokken met karmozijn fluweel, prachtig bewerkt met vergulde randen en gedekt door het met wapenschilden bewerkt rouwkleedwerd eerst in front van het altaar nedergezet en de burggrafelijke kroon op eon fluweelen kussen er boven geplaatst. Alstoen werd de 90ste Psalm gezongen, waarna de dienst door den deken der abdij werd voortgezet met de lezing van 1 Cor. XV. Na afloop der gebruikelijke formaliteiten ontstond er een diepe plegtige stiltewaarna op eens het orgel den aandoenlijken treur- marsch van Beethoven deed hooren. Onmiddelijk stonden de Prin9 van Wallis, de Hertog van Cambridge, de chief- mourner en andere bij de plegtigheid handelende aanwezi gen, - waaronder twee vertegenwoordigers der Koningin,- op, om het lijk naar de grafstede over te brengen, in het bovengenoemd transept, by het monument ter eere van Bayne, Blair en Manners, in de onmiddelijke nabijheid van de gra ven der beroemde staatsmannen Pitt en Canning. Gedurende deze treurige handeling werden weder toepasselijke liederen aangeheven. Zoodra het lijk aldaar ten grave was gedaald wsrd de godsdienstige plegtigheid door de deken voortgezet en door het koor besloten met het indrukwekkend lied "Zijn ligcbaam is in vrede begravendoch zijn naam zal blijven leven." Nadat de deken vervolgens den gewonen zegen had uitgesproken verlieten de Prins van Wallis en de leden van de stoet het kerkgebouw. Een ontzettende menigte was op de been. In het West-end en de City waren de meeste winkels gesloten en evenzoo in de straten waar de trein langs trok. De algemeene stilstand van zaken, het klokgelui, alles bragt er toe bij om den indruk der plegtigheid te verhoogen. De ceremoniën waren even na 2 ure afgeloopen toen juist een hevige regenvlaag voor een oogenblik het vertrek der vergaderden belette. De verdere byaonderheden komen ast de gebruikelijk» plegtigheden overeen. -Men meldt uit Parya dat aldaar aangekomen is een Pool, genaamd Schinkel, die zegt, dat hy een middel heeft oru de cholera te genezenen verzoekt door de regering daartoe in de gelegenheid te worden gesteld. Hy voegt daarbij elders met het beste gevolg de ziekte te hebben bestreden. Hij vordert geen geld maar zal integendeel on derstand verleenen aan de familie der cholera-lijdersin welker genezing hij niet slaagt. Hij past op de lydersnaar men zegt, een zeer krachtig zweetmiddel toe. De heer Schin kel is, naar men meldt, bemiddeld, en heeft zyn vermogen in den handel verworven. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leideu brengen ter kennis van handelaars en neringdoenden, dat na 31 Decem ber e. k. geene teruggave wordt verleend van de belasting op den wyn fruitwijn en kunstwijn. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 29 October 1885. Dirk van Wijk jm. 24 j. en Cornelia Jasperse jd. 27 j. Franciscus Hermanus Franken jm. 26 j. en Geertrui Nieu» woldt jd. 19 j. - Jacob van den Berg jm. 28 j. en Maria Smit jd. 16 j, - Samuel Willem van Leeuwen jm, 28 j. en Johanna Arnoldus jd. 26 j. - Willem van den Berg jm. 26 j. en Margaretha Nieuwenburg jd. 19 j. - Hendrik Maas jm. 2 8 j. en Hester Elisabeth Mazurel jd. 30 j. - Nicolaas Goedraad jm. 43 j. en Maria Rebbers jd. 2 8 j, - Johannes Hermanus Zitman, wedr. van Gerritje Hysalea- doorn, 38 j. en Jansje Heymans, wed. van Jacob 't Hooft, 36 j. - Johan de Calaron jm. 23 j. en Elisabeth van Kla veren jd. 24 j. - Pieter Prins jm. 47 j. en Anaïs Caroliae Louise Stevens jd. 43 j. - Gerardus Johannes van Leeuwen, wedr. van Elisabeth Maria Verbeek, 52 j. en Albardina Barbara Margaretha Vismans jd. 83 j. Bevallen van een' Zoon J. M, FÊLIX Boüojsi*. Leiden, 2 8 October 1865. De Ondergeteekende heeft de eer aan de Da- "mes te berichten de ontvangst der nieuwata modellen van Hoeden, Coiffures, Bloe men en Veeren voor dit saisoenzich vleyende met aan bezoek vereerd te zullen worden. M. E. A. L. DUMONT, Modiste Ouden RhijnN°. 120. Bij vernieuwing weder ontvangen een lading, verkrijgbaar aaD de Beestenmarkt tot Vrijdag voormiddag a. a 4© Cents per Mud. NB. Gedurende genoemden tijd worden by de Ondergetee- kenden mede bestellingen aangenomen tegen 45 Cents thuis bezorgd. Ph. VAN DER HEIJDEN, en H. J. BOETJE. Papier- en KantoorBoekhandelSteendrukk erijBoek binderij cn Liniëer fabriek van H. J. T. MATYFLD op de Hoogcwoerdontvangen eene groole partij van af 3 5 ets tot f 4 per dozyn, 4 tot 40 ets per spel, mede voorhanden eene partij eens bespeelde SPEELKAAR TEN extra mooi. Voorts alles tot bovengenoemde vakken behoorende in de ruimste sortering voorhanden of wordt met den meesten spoed netjes en solide vervaardigd tot de bekende lage prijzen. De processie buiten 's huis besloeg den afstand van Cam- hridge-house naar de abdij ter helfte. Yan 11 u. 45 m. af waren de straten, waar langs de stoet zich beweegt, geheel ontruimd. Ten twaalf ure stelde zich de stoet voor Cambribge- bouse in beweging, bestaande uit verschillende corporatiën ran Londen en twintig andere gemeentenbenevens twee honderd Iersche vrijwilligers en zestig vrijwilligers van Romseyenz. De wagen, waarin de lijkkist zich bevond, werd getrokken door zes paarden, en verder volgen de koet sen, luidens het programma ten getale van honderd twintig, waar zich de overige by aansloten. Het weêr was zeer gunstig; de straten waren door den re gen die er gevallen was, zindelijker dan ooit, en de zon be scheen met heldere stralen het grootsche schouwspel. Het ge bouw der Reform Club in Pall Mall was iu zijn geheele lengte met zwart laken gedrapeerd met zilver afgezet. Ook de toe gang was op dezelfde wijze behangenmet immortellen kran sen ter wederzijde. Nog dient te worden vermeld dat in de abdij zelve een galerij was opgerigtvan waar men een vrij gezigt had 0fer het koor en de tombedie bestemd was liet overschot yan den Premier in zich op te nemen. Hier waren zitplaat- 8en aaDgebragt voor 150 pairs, parlementsleden enz. Leiden, 30 October 1865.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3