N". 1750. Dingsdag 31 October A». 1865. v Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer9 Vijf Cents. Prys der A<lv»rtentiën, 1-6 regel»0.76, Iedere reg»l meer 12j. Ct». Geboorte-, hn- welijks- en doodberigten van 1-4 regel»/0.90. Iedere regel meer 15 Ct». Bekendmakingen va* genootschappen 5 Ct». Zegelrecht 36 Ct». Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 4L in.; 6 u. 57 m.; 6 a. 6 1U4 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.j 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 a. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maauda* ochtends 3 u., de overig» dagen, uitgezonderd do» Zondag» ,6 Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u, 's nam. de overige dagen '3 namiddags ten 3 ure, de» Zondag» buiten dieast. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 3 u. en te 10 u. 50 m.;'» namiddag» te I u. 58 M. savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 n. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oo«t-Indi«ohe L.andp®»t. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Iadisohe den 14 en roorlaatiten vaa elk» maaad, Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 11. n». tot 10 u. 30 ia. ar, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgeme'ster en WethoudersMaandag »n Donderdag te 11 «ar. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fatrieage d»» Zaturdag» vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks vaa 102 uur. - De Gemeente- Ar ehiteei is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijusen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur; der ïn- en Uitgaande R»»ht»n en Acaijnseai dagelijks van 91 uur en van 38 uur; van 'sRijks Directs Belastingen, Miandag Diugsdag, Woensdag «n Dondardeg vam 9t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot lid van de algemeene com missie tot liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamersde heer Mr. J. C. Reepmaker, lid van de Provinciale Staten vau Zuid-Hollandadvokaat en secretaris van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Rotterdam. Z. M. heeft bewilliging verleend tot wijziging der acte van oprigting der naamlooze vennootschap: //De Leidsche Lakenfabriek, voorheen O. O. van den Berg," gevestigd te Leiden. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heeft den 26sten dezer de vergadering der Staten van het Groothertogdom Luxemburg geopend. De aanspraak des Prinsen heeft zich bepaald tot het schetsen van den vcfldoenden toestand des Lands. Buitengewone maatregelen zijn niet aangekondigd. Naar men berigt is de graaf van Bijlandt, ter gele genheid dat hij den sultan van Turk ge zijne terugroepings- brieven als Nederlandsch gezant overhandigde, benoemd tot grootkruis der orde van Medjidié. Men wil te Utrecht weten dat de 1ste officier van gezondheid Quarin Willemier aan het bureau van den in specteur te 's Hage zal worden geplaatst, en de 1ste offic. van gezondh. van Hasselt chef der kweekschool voor mili taire geneeskundigen zal wordeD. Dr. W. H. Idzerda heeft zijn verlangen te kennen gegeven, om niet weder in aanmerking te komen bij de verkiezing als lid der Tweede Kamer van de Staten-Gene- raal in het hoofdkiesdistrict Leeuwarden. Er loopen verschillende geruchten van aftreding van Ministers, ten gevolge van een ontstanen strijd van meenin gen over beginselen en handelingen, bijv. tusschen de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en die van Koloniën over 'te ingediende cultuurwet, - en die van Financiën over het op nieuw ingediend wetsontwerp tot verhooging van grond belasting in Limburg. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten op Je begrooting voor 186 6 over het bedrag van twaalf maan- Jeoingaande 1 Mei van dat jaar uittetrekken het 4/5 deel yan de opbrengst der personele belasting over het diestjaar 1868/67, alsmede 32 gemeente-opcenten op de hoofdsom le heffen. De Gemeenteraad van Dordrecht heeft beslotea tot het afbreken der St. Jorispoort. Het hof van Zuid-Holland heeft tekeren timmerman, te Alphen die terwijl zyn buurman ter kerke was, Zondag» .met een valschen sleutel in hui» kwam, en er 5 on» koffij en evenveel suiker stal, veroordeeld tot een jaar cellulaire gevaugenis. Door de Staats-Courant worden opgaven medegedeeld betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week beginnende den 16den en eindigende den 21sten dezer. Daaruit blijkt, dat er in die week zijn aangeta»t 654, aan de ziekte gestorven 109, afgemaakt 111, hersteld 68, aan het eind der week nog ziek 372. Sedert het begin der ziekte zijn er in het geheel aange tast 5320 aan de ziekte geitorven 1887 afgemaakt 1188, hersteld 15 09. In twee gemeenten, Heenvliet waar eea rund, en Hoog vliet waar 6 runderen werden aangetast, vertoonde de ziekte zich thans voor het eerst. In 2 5 gemeenten waar zij vroe ger werd gezien kwam zij niet meer voor. In de laatite 4 weken werden aangetast 790, 764 684 en 654 runderen. Van sommige in de laatste week als «aangetast" opgegevenen bleek nog niet of zij aan typhus leden. Uit Hillegersberg wordt medegedeeld dat de ziekte in dien omtrek zich wel uitbreidt, doch dat er meer die ren genezen dan in den aanvang der ziekte het geval was. Complicatie met longziekte bad zich in de laatste dagen veel vuldig voorgedaan en de meeste dieren waren ten gevolge daarvan gestorven. Te Soetermeer, Zegwaart, Benthuizen en Nootdorp kwam de ziekte nog Diet voor. Te Pijnacker zijn 17 aangetast, Op het studenten-congres, dat Zondag 29 Oct. te Luik geopeud werd, zal het Utrechtsche studentencorps niet vertegenwoordigd worden; het Groninger door de HH. Rut gers SwaagmanGeertsema en Tresling» en het Leidsche door den praeses de heer Thorbecke. Zaturdag 11. is te Amsterdam de eerste algemeene ver gadering gehouden der Nederlandsche Koraalvereeniging, die ruim 1000 leden reeds telt, en de som voor hunne contri butie van 75 cents 'sjaars 24 vier stemmige koralen in partituur en losse stemmen z\jn uitgereikt, De melodiën van

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1