N°. 1736. Zaturdag 14 October Binnenlandsch Nieuws. Meu verneemt, dat aan den heer J. J, L'amipastoor te Zandvoort, de groote gouden medaille van de eerste klasse, door Z. M. den Keizer der Franschen is verleend om de liefdadige en moedige hulp, betoond aan de schipbreukelin gen van het Fransche schip Pauline, dat den 29sten No vember jl. op de kust te Zandvoort gestrand is. De Provinciale Staten vap Gelderland hebben tot grif fier benoemd Mr. G. van Oosterwijk, chef der 1ste afdee- üog van de provinciale griffie. Kampen is sedert eenigen tijd het tooneel geweest van een politieken strijd, zooals zelden in ons land plaats vindt. Nadat Gedep. Staten van Overijssel hadden beslist, dat de HH. P. S. Stibbe en L. H. van Romunde niet tegelijker tijd brandmeester en lid van den Gemeenteraad mogten zijn, is door den heer W. G. Boele op nieuw een reclame inge diend omtrent de HH. J. Veen Valck en A. Hoek, waarbij werd uiteengezet, dat eerstgenoemde als kommand, der dd. schutterij gelden onder zijn beheer had en dat bij de ver kiezing van laatsgenoemde pressie van wege de regering was uitgeoefend. Die reclame is door Gedep. Staten echter als ongeldig verklaard. Tegelijkertijd sommeerde de heer Boele den burgemeester bij deurwaarders-exploit, om binnen drie dagen afschrift te geven van de gemeente-rekening. Eenige dagen geleden gaf de heer Boele een //Open brief aan de kiezers" uit, waarin de waarheid, maar de halve, waarheid werd gezegd en, wij weten het, die is soms gevaarlijker dan logen. Woensdag had de herstemming voor de vacature der HH. Stibbe en v. Romunde plaats. Is het wonder, dat velen ter stembus opkwamen? Bij den uitslag der stemming bleken te zijn uitgëbragt 595 stemmen, waarvan 393 op den heer Stibbe en 417 op den heer v. Romunde, terwijl de heer Höfelt 20S stemmen op zich vereenigde. Bij de opneming der stemmen verdrong het publiek zich in de zaal en gangenterwijl er bij den uitslag een algemeen gejuich opging. Den llden October heeft de kerkeraad der Herv. ge meente te Groningen als predikant beroepen den heer Mos selmans, pred. te 's Hertogenbosch. Uit Pruissisch Elten wordt ons medegedeelddat van Staatswege aldaar Pruissische infanterie uit Berlijn is in be zetting gelegd, die by de burgers zijn ingekwartierd, waar voor geen vergoeding van het Rijk wordt verstrekt. De militairen zijn alleen verpligt de burger», waar zij inge kwartierd zijn bijtestaan in hun beroep of bedrijf gedurende den tijd dat zij geen dienst doen. Elk man is verpligt van de 24 uren 8 langs den weg tot het houden van een scherp toezigt op rundvee, schapen, enz., zoo ook op verdachten invoer en op veehandelaars enz. dienst te doen. Zij staan langs den weg in strooijen schilderhuizen op de grenzen van Gelder land en zijn bevoegd iedereen aantehouden en te visiteren die zij ontmoeten. Wij lezen in de Landbouw CourantIn een verslag ingediend door de sub-commissie van veeartsen aan den Min. van Binnenl. Zaken wordt gezegddat het carbolzuur door haar beproefd werd, en dat er op vertoon van een bon van een lid der commissie fleschjes daarmeê gevuld verkrijgbaar waren bij apothekers te Schiedam en te Vlaardingen. De in houd van die fleschjes, 18 drachmen, moet vermengd wor den met 40 Ned. kannen water, en met dit carbolzuurhou- dende water moet van de rundereu de kop, vooral om den mond, de mondholte, de neus, oorenkling en aars der dieren 2 a 3 maal daags nat gemaakt worden. Een en ander geeft on3 aanleiding een woord of wat over dat carbolzuur te zeggen aan de hand van een belangrijk artikel daarover van Doctor Jules Lemairevoorkomende in //le Moniteur scientifique" van Dr. Quesneville. Bewerktuigde ligchamen bederven, zooals elkeen weet, in sommige toestanden ligtelijk. Zij gaan dan rottenen ver spreiden tevens een ondragelijken stank, die soms, ja bijna altijd, verderfelijk is voor menschen en dieren in den om trek. Dit is vooral zoo met de overblijfselen van aan hevige ziekten gestorven voorwerpendie in geheel of ten deele rottenden staat, in verettering soms overgegaan, zeer ge vaarlijk wordenomdat ze uiterst ligt andere voorwerpen besmetten. Het tegengaan van verrotting of verettering en derhalve het zooveel mogelijk voorkomen van het ontstaan van smetstof daardoor, is dus een zaak van groot belang. Als een vloeistof, die bij uitnemendheid geschikt is dit te doen noemt Lemaire het carbolzuur. Het werkt geheel anders - en naar Lemaire zegt, veel beter dan de gewone midde len van ontsmetting, zooals kool, chloorgas en zuren. Het carbolzuur oefent geen ontledenden invloed uit op de stin- IDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 tn.; 3 u. 37 ra.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Arasterdam (Beerebiit) naar Leiden, Maandags ten 2J- u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddaga.Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 unr. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 nnr. Kontoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 nur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingadag, Woensdag en Donderdag van 92 u ir. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1