N\ 1735. Vrijdag 13 October Binnenlandscli Nieuws. E1D8CH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12*. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; S u. 87 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandags ten 2^ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieawstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 n. 35 m. 's namiddags. Oo»t-ïndisohe Laadpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indisobe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Öpoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 'sin. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingeii van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder*Maandagen Douderdagte ii uur. Commtsue van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 194 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Arohiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Santoor der Plaatselijke Acoijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur der In- en Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'g Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsiag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van 2egel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 84 uur. Z. M. heeft J. Loopuyt, wiens tijd van zitting als direc teur van wege den handel bij het vrij entrepot te Schiedam 6 Jan. 1866 eindigt, als zoodanig op nieuw benoemd;-aan Mr. B. D. Weyland op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van plaatsverv. kantonrechter te Nieuwer- Amstel. Z. M. heeft den maj.-magazijnm. der art. YV. H. G. Ernst de Seiwert, op zijn aanvrage op pens. gesteld en het bedrag van dat pens. bepaald op f 1060 'sjaars; benoemd bij het wapen der art. tot lsteu luit. (naar oud. van rang) den 2den luit. J. T. J. Jans, van het wapen, thans non-act., met bepa ling dat hij in zija tegenwoordige positie zal verblijven bij den staf van het wapen tot magazijnm. der art. lste kl. te Naarden den kapt. der lste kl. J. J. Lauuspachvan het lste reg. vest.- art.; bij het reg. veld-art. tot lsten luit. (n. o. v. r.) den 2den luit. J. J. Schluiter, van het corps; bij het lste reg. vesting- art. tot kapt. 3de kl. (n. o. v. r.) den lsten luit. P. L. Berail, van het reg. veld-art.; tot lsten luit. (n. o. v. r.) den 2den luit. J. G. van Gennep, van het corps; bij het 3de reg. ves ting art. tot kapt. 3de kl. o. v. r.) den lsten luit. B. de Jong, van het corps; bij het wapen der inf. bij het lste reg., tot luit.-kol. den maj. M. VV. Seelig, van het corps, gedeta cheerd als kommandant van het koloniaal werfdepot, met be paling dat hij ook in zijn nieuwen rang met èvengemeld kom- tnandement zal blijven belast; bij het 4de reg., tot maj., den kapt. lste kl. L. van den Tol, van den staf der inf., adjudant bij de kon. mil. academie; bij het 5de reg.; tot kapt. 3de kl. (n. o. v. r.), den lsten luit. Jhr. P. A. Serraris, van het reg. gren. en jagers; tot lsten luit. (n. o. v. r.), den 2den luit. A. P. J. Huttenvan het corps; - in hunnen rang overge plaatst bij het reg. gen. en jagers, den maj. E. Nieuwenhuizen vau het 4de reg. inf., de lste luits. F. G. Otterbeinvan het 6de; A. James, van het 4de; den lsten luit.-adj. L. D. Borel van het 3de; de lste luits. J. F. Roels en N. van Hille, bei den van het 6de, en G. Luymes, van het 7de reg. inf. Voor de dienst van den waterstaat en 's lands bur gerlijke openbare werken in Nederlandsch Indië zijn henoo- digd tien opzigters der 3de kl. Zij die genegen zijn zich aan 's lands dienst in Nederlandsch Indie te verbinden kunnen zich tot en met den löden November van dit jaar bij gezegeld request tot het departement van Koloniën wenden. Volgens Woensdag te 's Hage ontvangen beriglen no pens den toestand van den generaal van Meurszijn die gelukkig van geruststellenden aardzoo zeer zelfs dat het gevaar is geweken. Woensdag had te 's Hage de groote kaasmarkt plaats. De aanvoer was echter niet ruim. De zoetemelksche kaas gold f 0,30 a 0,3 2 cents en de komijne kaas f 0,18 a f 0,2 5 cents de vijf ons. In de Raadszitting van Zutphen, werd Maandag een eervol ontslag verleend aan Dr. Dibbits als leeraar in de scheikunde en natuurlijke geschiedenis aan de hoogere bur gerschool en burgeravondschool, en in zijn plaais benoemd de heer Brouwer, apotheker in het stadsziekenhuis te Rot terdam. Uit een door Dr. Ali Cohen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken ingeleverd en door deze in de Staats courant geplaatst verslag over de heerschende runderpest blijkt, dat die ziekte zeer zeker een typhus is, die veelal onder den naam van runderpest wordt beschreven maar bij behoorlijke aanwending van de leeringen der tegenwoordige wetenschap en ervaring in dezen tijd niet noodwendig even hevig moet worden als hij in vorige eeuwen deedmaar tot dusverre derhalve het oordeel nog ingemotiveerd schijnt, dat ook in onzeD tijd en in ons land het stelsel van alge- meene dooding volstrekt noodzakelijk en even uitvoerbaar is, als in de lauden, waar die ziekte onder het betrekkelijk waardelcoze steppenvee heerschte. - Het staat nu reeds vast dat de talrijke lijkopeningen en andere onderzoekingen, door de commissie van veeartsen te Schiedamdoor de vele bui- tenlandsche artsenijkundigen en ook door Dr. Ali Cohen zeiven gedaan, voor de nadere kennis van den rundertyphus in het algemeen en voor die van dit oogenblik en in ons vaderland in het bijzonder, menige belangrijke bijzonderheid zullen opleveren, en dat niet enkel met betrekking tot het wezen der ziekte maar ook met betrekking tot diagnose, prognose en behandeling. Het onderzoek in vele ge meenten heeft Dr. Ali Cohen een tweeledige reeks van te kortkomen doen kennen, eensdeels, dat de veeartseoijkun- dige dienst veel te wenschen overlaat en anderdeelsdat het gemis aan inzigt, aan ijver en aan energie bij eenige ge meentebesturen niet zelden veel kwaads heeft berokkend en

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1