A0.18155. N°. 1732. Dingsdag 10 October. Binnenlandscli Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95,'en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.j 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indisohe Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgem.-ster en WethoudersMaandagen Douderdagfe 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie ositt Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagel^ks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusea, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 U'ir. van Zege!, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. i\l. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Goedereede c. a. de heer G. Overhoff, thans ontv. der dir. bel. en acc. te Warmenhuizenvoorts tot ontv. der dir. bel. en acc. te 's Hagen c. a. de heer W. Th. de Jongh van Arkelthans ontv. der in- en uitg. rechten te Glanebrugge; alsmede is het ontvangkantoor der dir. bel. en acc. te St. Jacobi Parochie, opgeheven; - het dorp St. Jacobi Parochie gevoegd bij het kantoor St. Anna Parochie, c.a. en de dorpen Minnerstga, Firdgum en Tzuinwazum gevoegd bij het ontvangkantoor te Sexbierum c. a., onder beheer van den ontv. J. W. Haltius en is benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te St. Anna Parochie c.a. bestaande uit de dorpen Lieve Vrouwen Parochie, St. Anna Parochie en St. Jacobi Parochie, de heer J. Jamsson, thans ontv. te St. Jacobi Parochie c. a. Z. M. heeft benoemd tot commissaris van politie te Zalt-Bommel W. E. Leyds, thans inspecteur vau politie te Rotterdam, en tot griffier bij het kantongerecht te Leiden Mr. M. d'Aumerie, thans griffier bij het kantongerecht le Ommen. De Minister van Justitie heeft eervol ontslagen den rijksveldwachter van de 3de kl. L. Monrooygestationeerd le Leiden en in zijn plaats gesteld de rijksveldwachter van de 3de kl. Theodorus Meijer, gestationeerd te Texel. - De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen, tegen Vrijdag den 15 dezer, des avonds ten ure, ter behandeling van het door de Tweede Kamer aangenomen wets-ontwerp. Te 's Hage is een vereeniging tot beoefening van krijgswetenschappen opgerigt. De heer Delprat opende Vrij dag avond de eerste vergadering, waarin de heer y. Sijpe- steijn een stuk voordroeg over de roeping van het Nederl. leger. Men schryft uit 's Gravenhage aan de Amsterdamsche Courant dd. 6 dezer //Onder de vele en velerlei geruchten en verhalendie fflen sedert eenigen tijd goedvindt ten opzigte van een lid der Vorstelyke Familie te verspreidenbehoort ook het beweerde dat Z. K. H. zich in vreemde krijgsdienst zou begeven. Dit berigt nnwaarvan de onwaarschijnlijkheid (om geen ander woord te bezigen) bij een weinig nadenken genoegzaam in het oog valt, wordt desniettegenstaande door eenige dag bladen zonder aanmerking overgenomen en herhaald. Een ander berigt echter, dat welligt tot grond en aanleiding van een en ander kan gerekend wordenis dat eener bui- landsche reis die zeer lang zou duren. Het verdient echter opmerking dat het berigt reeds 9edert eenigen tyd heeft rondgeloopen en men tot nu toe nog niets van den aanvang dier langdurige buitenlandsche reis heeft vernomen. Maar ten overvloede zij hier nog op goeden grond bijgevoegd dat in zekere kringen, waar men van zoo iets wel eenigzins onderrigt zou zijnniets vau zulk een lange buitenlandsche reis bekend is. Of zou men ook welligt in plaats van bui ten 's lands buiten de provincie moeten lezen Althans men verzekert dat denkelijk nog in den loop dezer maand de leden der Koninklijke Familie op het Loo zich voor eenigen tyd zullen vereenigen." Heden Maandag morgen ongeveer ten zeven ure, is na een langdurig en smartelijk lijden overleden, de WelEerw. heer Dirk Moleuaar, Emeritus predikant, den 28 January 1786 te Amersfoort geborenen die alzoo den ouderdom van ruim 79 jaren heeft bereikt. Het leger en de geneeskundige dienst heeft een tref- lend verlies geleden door het overlijden van den heer Sna- bilié, inspecteur-generaal over de geneeskundige dienst. Ge durende den tijd dat de overledene aan het hoofd was ge plaatst van de afdeeling Geneeskundige Dienst,is vjeel verbeterd wat de geneeskunde bij het leger betreft. Aanstaanden Dingsdag ten 10 ure zal het stotfelyk overschot met de aan zyn rang verbonden militaire eerbewijzen worden ter aarde besteld. Door de Nederl.-Handel-Maalschappij is bepaalddat de wolveiling te Rotterdam zal plaats hebben op 7 en 8 No vember 186 5 en bestaan uit: circa 2200 balen Kaapsche en circa 1000 balen Buenos Ayres. Alles liggende te Rotterdam. Gedurende de vorige week zijn te Schiedam 27 run deren als ziek geworden aangegeven. Als men de sterke vermindering van dien veestapel in aanmerking neemt, dan is het getal bijgekomen zieken voorzeker groot te noemen. Te Amerongen vertoont zich aan een wijnstok voor de tweede maal dit jaar vrucht. Te Eist staat een appelboom voor de tweede maal in vollen bloei, met nieuwe vrucht er aan, niettegenstaande hij

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1