N°. 1728. Donderdag 5 October. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- ratrs Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel m<er 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te S u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 41 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageuuitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'lavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisobe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouder»Maandag en Donderdag te 11 uur, Committie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur. - Pretident der Commit tie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaattelyke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thetaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 nnr. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en vau 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnten dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. vcn Zege!, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Koudum den heer D. L. H. van Bassen Jongbloet, thans te Dalen; te Dalen c. a. den heer A. Merensthans surnu merair der belastingen in Noord-Holland. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw Mr. C. H. Storkvice-president van den Raad van administratie en A. Kistel, directeur van den spoorweg Almelo-Salzbergen. Men zegt, dat Z. K. H. de Prins van Oranje voor eenigen tijd in Russische dienst zal overgaan. Bij burgemeester en wethouders van 's Gravenhage is het berigt ontvangen, dat de subsidie van Z. K. H. den Prins van Oranje voor den schouwburg wordt ingetrokken. Heden Woensdag morgen zijn weder eenige slagters te 's Hage voor den heer rechter-commissaris verschenen, om inlichtingen te geven omtrent een door hen geplaatste ad vertentie, houdende mededeeling, dat de prijs van het vleesch, ten gevolge van de heerschende veeziekte hier te lande, moest worden verhoogd. Te 's Gravenhage zal van 23 28 October a.s. pu bliek verkocht worden de sedert jaren beroemde verzameling Handschriften en Autographen van wijlen den hoogleeraar Mr. H. W. Tydeman te Leiden. De verwachting welke men van deze verzameling koesterde, is niet te leur gesteld ge worden. De uitvoerige en met veel zorg bewerkte cata logus doet al de schatten uitkomen, welke de hoogleeraar, zoo als bekend is, sedert jaren verzamelde met het doel ze dienstbaar te maken aan eigen studie en om anderen be hulpzaam te zijn. Het zijn vooral de bandschriften over Ne- derlandsche, Kerkelijke en Wereldlijke geschiedenis, Neder- landsche Staatsrecht en rechtsgebruiken, die alle aandacht verdienen, terwijl de uitgebreide verzameling eigenhandige brieven, meerendeels van beroemde Nederlanders, menig stuk bevat, dat een sieraad van dergelijke collectiën kan genoemd worden. Niet minder belangrijk is de hier voorkomende schrif telijke nalatenschap van Mr. W. Bilderdijk (om9tr. 20 0 Nos.) steeds in het bezit van Prof. Tydeman geblevenwaarbij veel dat een nieuw licht zal verspreiden over het leven en de werken van den beroemden dichter en taalgeleerde. Te gelijk met de handschriften zullen verkocht worden de por tretten en historieplatennagelaten door Prof. Tydemante zamen omstreeks 7000 stuks. Men verneemtdat de heer Mr. C. W. J. E. baron van Balveren lid van de arrondissements rechtbank te Ny- megen een eervol ontslag uit zijn betrekking heeft aange vraagd. Door de N. H. M. zullen op den 18den October e. k. te Rotterdam 12 5,900 balen Java- en Padang-Koffij in vei ling worden aangeboden. Naar men verneemt, zal aan Dr. Rienderhof, door de kweekelingen aan 's Rijks kweekschool voor militaire ge neeskundigeneen prachtig geschenk worden aangeboden, alsmede een keurig albumbevattende al de portretten der kweekelingen. Een aantal geneesheeren uit het arr. Breda hebben een adres gezonden aan 't concilie der bisschoppen te 's Bosch om in 't belang der gezondheid het verbod, om des Zatur dags vleesch te etenin te trekken. In de O. L. V. kerk aan de Wijnhaven te Rotterdam is Dingsdag middag staande tusschen de banken gevonden een groote spanen doos, waarin een kind van het mannelijk geslacht, welk kind vermoedelijk eerst eenige dagen na de geboorte was overleden. Onlangs werd het berigt medegedeeld, dat er in En geland een ziekte onder het gevogelte heerschte, thans kan berigt wordendat de ziekte in den omtrek van Aarden burg op de boerenhofsteden vele verwoestingen aanrigt, niet alleen onder de hoenders, maar ook onder de kalkoenen. Naar het zeggen der jagers zijn de patrijzen ook door de ziekte aangetast. Berigtgever zag ook een duif aan de ziekte lijden. Zij openbaart zich door een soort van pokkendie aan den kop uitbreken. Op één hofstede zijn reeds een en negentig hoenders gestorven. Zaturdag avond tegen zes ure is er brand uitgebroken op den zolder van den heer Timmermans aan de Nieuwe Kraan te Arnhem. In een oogenblik stond het hooi in volle vlam, en deelde deze zich aan het gebouw in zijn verschil lende onderdeelen mede. Behalve de stalhouderij zijn daardoor nog een paar woningen uitgebrand en gedeeltelijk verwoest, onder anderen die van Kosters en de wed. van 't Zant. De brand was zoo spoedig toegenomendat er aan geen redden van de stalhouderij meer te denken vieltoen de spuiten op DAGBLA

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1