Binnenlandsch Nieuws. Buiteulandsch Nieuws. den van dit jaar geeft tot zulk een gunstig uitzigt weinig grond als raming opbrengst In-en uitg. rechten f 2,786,900,00 f 2,916,734,15 Accijnsen 11 12,033,333,36 u 11,648,432,89 Indirecte belastingen 8,533,000,00 ii 9,354,019,82^ te zamen f 23,353,233,36 f 23,919,1 86,86 Z. M. heeft benoemd tot commies der posterijen van de 2de kl., den heer P. Dibbits, thans commies der 3de kl.j van de 3de kl., den heer Jhr. J. G. M. van Bommel, thans surnumerair der posterijen. Z. M. heeft benoemd tot burgem. der gemeente Brielle G. Bruynis, tot dusverre burgemeester der gemeente Kou dekerk. Uit 's Hage wordt berigt, dat de aankondiging der gezamenlijke vleeschhouwers aldaar betreffende de verhooging van den prijs van het vleesch een rechterlijk onderzoek heeft ten gevolge naar de daarvoor opgegeven redenen. In een vergadering van veehandelarenMaandag te Rotterdam gehouden is besloten aan den Gemeenteraad al daar te verzoeken, tot heropening der markt alleen voor slagtvee, gelijk dezer dagen te Londen is geschied. Te Banvoutswaarder bij Woerden zijn vier koeijen door de runderpest aangetast en gedood. Uit Gouda wordt gemeld dat een boer onlangs op het punt heeft gestaan een vet kalf te verdrinken. Hij was met een behoorlijk attest 's morgens bij tijds uit zijn gemeente vertrokken, met het kalf, ten einde het in Gouda te ver- koopen. Zijn attest moest hij bij den uitvoer afgevenen te Gouda komende kon het beest niet ingevoerd wordenom dat het niet verkocht was. Hij kon dus links noch rechts met zijn beest, want in zijn gemeente werd geen vee, van Gouda komende, toegelaten. Hij wist toen geen beter mid del dan om het onvervoerbaar beest maar in het water te werpen. Gelukkig bemerkte een commies zulksdie hem terug hield en er onmiddelijk bij het gemeente-bestuur van Gouda werk van maakte, dat het beest kon ingevoerd en verkocht worden. Op 16, 18 en 21 October a. s. zal Adelina Patti te Amsterdam in het Paleis voor Volksvlijt drie concerten geven met medewerking van eenige in de kunstwereld met roem bekende virtuosen. De Grondwet, een te Holland, in den Staat Michi gan (Noord-Amerika) uitkomend dagblad, deelt het overlij den mede van den heer P. van den Berg, van Zwolleeen der eerste stichters van den thans aanzienlijke stad Holland. De heer P. van Beek alhier is als minste inschrijver aannemer geworden van de levering van fourages ten be hoeve van 's Konings koets- en rijpaarden te 's Gravenhage voor het hooi tot 4 j ct., het stroo tot 2£- ct. en de haver voor 8 ct. het pond. Naar wij vernemen zal de Vereeniging van den II. Vincentius van Paulo alhier in de volgende maaud eene verloting houden van om niet bijeengebragte voorwerpen waarvan de opbrengst strekken zal om bij den naderenden winter zooveel doenlijk in de behoeften te voorzien van de arme huisgezinnen welke door haar bezocht worden. Wij geloovendat de tentoonstelling, welke de verloting zal voorafgaan wel bezienswaardig zal wezen daar bereids een 800tal zeer nette voorwerpen zijn ten geschenke gegeven, waaronder zich in het bijzonder moet onderscheiden een prachtstoel gewerkt door een liefdadige vereeniging van da mesdie zich bezig houden met het vervaardigen van klee deren voor de armen. Wij twijfelen er niet aan of een druk bezoek der tentoon stelling en ruime verkoop van loten zal de onvermoeide po gingen der commissie bekroonen. Het aantal zwemmers en baders aan de zwem- en badinrigting Rhijnzigt genomen bedroeg gedurende de maand September 4636. Reeds den 17den April werd de inrigting geopend en in die maand 687 baden genomen; in Mei 5327; in Junij 6321; in Julij 8479 in Augustus 6253 in September 4636 in het geheel 31703. Nog dagelijks wordt er gebruik van gemaakt, waartoe de ondernemer gelegenheid geeft, van des middags 12 tot des namiddags 4 uren. Het algemeen overzigt van het Bat. Hand.bl. luidt als volgt Het verzoek der ontworpen koffij-maatschappij tot afstand van alle in West-Java gelegen voor de koffij-kuituur geschikte gronden is het onderwerp der voortdurende beschouwingen en gesprekken geweest. Nieuwe schokken, gevoeld te Banjoe-biroehebben het plan doen opgeven om het fort te bezigen voor bewaring van gedetineerden en een algeheele ontruiming ten gevolge gehad. De toestand van het muntwezen in het gouvernement Celebes en onderhoorighedenen de voortdurende afwijzing door de regering van de verzoeken dienaangaande door den te Makasser gevestigden handelsstand en de Kamer van Koophandel aldaar herhaaldelijk ingediendhebben de leden dier kamer doen besluiten, hun ontslag te nemen. Daar, volgens de algemeene verwachting, de nieuw te benoemen leden in denzelfden geest zullen handelen, wordt met ver langen te gemoet gezien wat door de regering zal worden gedaan. Op de hoofdplaats vestigde zich in de laatste dagen de algemeene aandacht op het aanhangig straf-proces van Hem- meiman en Schulpde hoofdpersonen van de zoogenaamde zamenzweringwelke ruim een jaar geleden werd ontdekt; over 't algemeen maakte het ter terechtzitting gehouden on derzoek den indrukdat de zaak van hoegenaamd geene be- teekenis was geweest. De gouv.-gen. is den 29sten Julij van Samarang te Ba tavia teruggekeerd. Er zijn maatregelen genomen, om de vesting Willem I en kampementen voor verder instorten te bewarenbehalve een bataillou zijn alle troepen verplaatst ook het kruid wordt overgebragt naar Salatiga en Kebon- Kebe. De gedetineerden gaan naar 't fort te Samarang. Den 28sten Julij was 's avonds nog een schok gevoeld, maar verder tot den 6den Aug. niet. Het gerucht wil, dat de bevolking der residentie Bagelen, zoodra haar de intrekking der gouvernements indigo-kuituur bekend was, de te veld staande indigo heeft vernield, waar door een schade van cirka 60 a 70 mille zou zijn veroor zaakt. Bevat dit gerucht, dat wij overigens onder reserve mededeelen waarheid dan moge het der regering een voor beeld ziju voor de toekomst, en een waarschuwing om geene kultures in te trekken voor dat de oogst van 't veld is. Liberalisme moet niet tot vandalisme leiden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 8 uur 5 5°, te 10 uur 5 0°. Dingsdag morgen te 5 uur 48°, te S uur 52", 's middags te 1 2 uur 59", 's namiddags te 4 uur 59:>. -Donderdag avond is de spoortreindie Antwerpen ten 7| ure verlaten had, bij het Noorderstation in aanra king gekomen met een locomotief, waardoor zoodanig op onthoud ontstond, dat de volgende trein van 8| ure, in middels van Brussel vertrokkennog aankwam vóór dat de trein, die uit Antwerpen was gekomen, de reis had kunnen voortzetten. Het naderende gevaar ziende deden de spoor weg-beambten een 40tal reizigers uit de wagons stappen, welke voorzorgmaatregel niet ijdel bleekwant een oogen- blik later kwamen de beide treinen in hotsing en werden de rijtuigen, die door het publiek pas verlaten waren let terlijk verbrijzeld. Onlangs heeft zich te Wiesbaden, onder den naam van huwelijkskaseen vereeniging gevormd, wier stichter, de heer Christian Kramer, van de zienswijze uitgaat dat een groot deel onzer verkeerde maatschappelijke toestanden daar aan toe te schrijven is, dat zoo vele huwelijken zonder alle middelen tot het leggen van den grondslag der huiselyke tevredenheid gesloten worden. Door die vereeniging zou derhalve aan diegenen harer leden welke een huwelijk aan gaan de mogelijkheid verschaft worden om, bij vlijtigen ar beid en de grootste spaarzaamheid, van een met hunnen stand overeenkomstig inkomen verzekerd te kunnen zijn, welk doel daardoor bereikt wordt dat van de inlagen der geza menlijke werkelijke ledeu aan elk lid dal in huwelijk treedt

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2