KEUKENMEID m S! Advertentiën. RANGREGELING. Een KORENMOLENAARS-KNECHT Hertog van Nemours. De Prins heeft verklaard liever als jonggezel te willen sterven of zelfs in een klooster te gaan - ten minste als er nog één overbleef dan een andere te huwen dan de bekoorlijke spruit der Orleans. Victor Em manuel echter, die over liefde en echt minder platonische en romantische denkbeelden koestert dan zijn zoon heeft dezen onder het oog gebragt, welken indruk een dergelijke verbindtenis op den Keizerlijken bondgenoot zou maken en thans staan vader en zoonstaatkunde en liefde tegenover elkander. Door het Privy Council is een nieuwe verordening uitgevaardigd ter zake der veeziekte. Zij strekt ter bevesti ging of tot wijziging der vroegere orders daaromtrent, ter wijl de strekking van het woord //vee" wordt uitgebreid tot schapen, geiten en varkens; ook mag er geen vee ter markt worden aangebragt dan voor de slagt. De heer Vivian van Torquay schrijft aan de Times dat het onheil zeer ver ergerd wordt door de vliegendie de heerschende besmet ting als het ware overdragen; waarom hij aanraadt de stal len met schermeu te voorzien. Ook in het noorden van Ier land vertoont zich thans de kwaal. De heer Donald M'Kay van Boston die met de door hem uitgevonden torpedos of helsche machine om schepen te vernielenin den jongsten Amerikaanschen oorlog zulke verbazende resultaten heeft te weeg gebragthoudt zich in Engeland bezig met toebereidselen, om het oude oorlogsfregat Terpsichore door middel van torpedos te vernielen. Het schip zal tot dit einde aan den mond der Medway ten anker wor den gelegd. De aandacht werd te Londen in de jongste dagen ge vestigd op het handelstractaatdat het Nederlandsche gou vernement met Frankrijk slootten gevolge waarvan aan de Fransche vlag in de Overzeesche bezittingen van Nederland gelijke rechten is gegeven als aan de Nederlandsche vlag. Natuurlijk ziet men de groote voordeelen van zoodanige be paling in en dien ten gevolge wordt de hooge wenschelijkheid betoogd, dat het Engelsche gouvernement in onderhandeling trede met het Haagsche kabinet, om mede een handelstrac taat van gelijke strekking aan te gaan. Het Fransche consulaat heeft weder een nieuw blijk van moed en zelfopoffering gegeven. Terwijl de Turksche autoriteiten en vreemde consuls Aleppo ontvloden dat door de cholera gedecimeerd werd heeft de heer BertrandFransch consul, de deuren zijner woning opengezet, voor zoo veel zieken als er plaats konden vindenen hun troost en hulp toegebragt. Dit edel gedrag heeft een gunstigen indruk te weeg gebragt. Men schrijft uit Biarritz dat deze week de Lundis- dansants op de villa der Keizerin zullen beginnen. Bij de beroemde Bussische schoonheid Mw. v. llimski-Karsakow, zijn reeds twee danspartijen gehouden. Tot nu toe is deze dame aan haar voornemen getrouw gebleven, om eiken dag met twee nieuwe toiletten in het openbaar te verschijnen. Men heeft haar sedert een maand reeds in zestig verschil lende toiletten telkens een nieuwe des ochtends en een des avonds bewonderd. De te Parijs zijnde Japannezen hadden in het hotel du Louvre zooveel last van de nieuwsgierigheid des publieks, dat zij een klein hotel hebben gehuurd bij de Champs Ely- sées. Zij leven zeer stil en gaan op Europesche wijze gekleed. De Keizer van Rusland heeft een gouden medaille ran verdienste geschonken aan Pawel Tjurin soldaat bij het Wolgasche infanterie-regement, omdat hij, in een brandend gebouw op schildwacht staande voor een magazijn zijn post niet wilde verlaten vóór hij was afgelost, niettegenstaande het dak reeds ingestort was en de trap brandde. Aan den korporaal Pergajeff, die, met levensgevaar naar bovenklom en hem afloste, schonk de Keizer een zilveren medaille. ©FFICIEKLMIEUWIS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 23 September 1865. 1 wegens drie ongemuiibande honden voor een kar be spannen los en zonder toezigt te laten staan. 1 wegens het baggeren in de Vliet zonder consent. 12 wegens honden ongemuilband op straat te laten loopen gedurende den tijd, door Burgem. en Weth. bepaald dat zij behoorlijk gemuilband moeten zijn. 5 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het 3nijden van riet of dullen zonder concent. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling, betoond bij het overlijden van den Heer LOUIS LUPICIEN HU- GUES, betuigt de Familie haren opregten dank. Leyden 27 September 1865. Voor de vele blijken van belangstelling bij de bevalling mijner Echtgenoot ondervonden, betuig ik oprechten dank. B. A. STIELER. 's Gravenhage 29 September 1865. Men vraagt terstond binnen Leiden voor een HEER gelegenheid voor Kosten inwoning, met inbegrip van Vuur en Licht gedurende vijf dagen per week, met eene vrije Kamer. Opgaven van stand en prijs franco onder Letter 8S. bij de Boekhande laren GEBROEDERS HENDRIKSENte Rotterdam Men verlangt met November a. s. eene bekwame goed kunnende koken en huiswerk verrigten; P. G. en van goede getuigen voorzien. Adres franco onder Letter 3l. bij den Boekhandelaar C. KOOIJKER, Nieuwen Rhijn N°. 22. De Oudergeteekende maakt door deze be- 'kenddat door verandering van den Rijn spoorweg de DILIGENCE van Leyden op Woerden vice versa vertrekt van Leyden 's morgens om 7 uur 30 minuten en 's middags van Woerden na aankomst van den Trein, die om I uur 42 minuten aankomt. Aanvang nemende 1 October 1865. G. TIBBOEL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VAN LEYDEN doen te weten dat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van een Hulponderwijzer der 2de klasse, in het bezit eener acte ah Hoofdonderwijzeren van een lsten Hulponderwijzer der 3de klasse, beiden aan de openbare lagere school voor minvermogenden, tegen genot eener jaarwedde voor den eerste van f 5 0 0 voor den laatste van f 400. Zijdie verlangen voor een dezer betrekkingen in aan merking te komen, worden mitsdien uitgenoodigdhunne bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk gedrag vóór of op 3 October e. k., aan Burgemeester en Weihou ders portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. Leyden, 21 September 1865. De eind-rangregeling in het Faillissement van J. H. HAR REN, te Ter-Aaris ter Griffie der Arrondissements-Regt- bank te Leideti nedergelegd om aldaargedurende veertien dagen ter inzage van een ieder te verblijven. J. HEENK, Curator. die zijn vak grondig verstaat en bewijs van eerlijk gedrag kan overleggen, kan dadelijk of met November aanstaande geplaatst worden, bij D. BIK, Korenmolenaar, te Nieuw- Vennep, in de Haarlemmermeer. Brieven franco

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3