N°. 1721. Woensdag 27 September. Binnenlandsch JNieuws. LEIDSC nmu Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.j 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezouderd des Zoudaes,5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Post busiig tin gen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 85 m. 8 avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u, 35 m. 's namiddags. Oo9t-Indisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van"7 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Xelegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van iabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President aer Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. -Bureau der Plaatselijke Secretarie ia open dagelijks van 10— 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 i uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der lu- eu Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Selastingea, Maandag, Diugsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 ur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de ^Hypotheken en het ^kadaster van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd, tot bewindvoerder der stichting van Elsgen Symons Dr. vau Heemskerck, vroeger berust hebbende ter voormalige weeskamer van Amsterdam, de heer Jhr. L. Rutgers van Rozenburg, hoofdingeland-plaatsvervan ger van Rijnland te Amsterdam. Z. M. heeft goedgevonden den heer G. J. Kolfscho ten op zijn verzoekeervol te ontslaan als schoolopziener in het 9de district van Gelderland en te zijner vervanging te benoemen den heer Mr. W. J. Triebeis, rechter in de arrondissements-rechtbank te Nijmegen. Naar men verneemt zal Z. K. H. de Prins van Oranje binnen kort een buitenlandsche reis vermoedelijk van langen duur maken. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van Donderdag 21 September zijn ingekomen de navol gende verzoekschriftenals negenhoudeude adhaesie aan het in de vorige zitting voorgedragen wets-ontwerp tot be krachtiging van art. 61 der aan de heeren Swaan en van Heijningen verleende concessie voor den aanleg van een ha ven te Scheveningen en een van daar uitgaanden spoorweg naar Almelo, met een zijtak van Amsterdam naar Amers foort, als van: de raden der gemeenten Leiden, Zoeter- woude, AarlanderveenBaarn BarneveldDeventer, Bus- sum, stad Almelo, en de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Amersfoort. - Vier van de raden der gemeenten Wisch, Laren, Groenlo en Dr. L. Lasonder en andere in gezetenen der gemeente Groenlo, houdende verzoek, in verband met de concessie-aanvrage Holstman-Sieburghom bij even tuele wederindiening van het wets-ontwerp tot bekrachtiging van art. 61 der concessie Swaan en van Heijningen, dit wets-ontwerp niet goed te keuren, dan nadat alvorens de zijtak Hilversum-Amsterdam daaruit worde verwijderd- een van den raad der gemeente Zelhemhoudende adhaesie aan de concessie-aanvrage van de heeren Ilolstman en Sie- burg; - twee van N. Kapitein en andere ingezetenen en landeigenaren te Hazerswoude en Zoeterwoude, D. van den Akker en andere ingezetenen en grondeigenaren in de ge meente Hazerswoude, houdende verzoek om, wanneer voor den aanleg van den spoorweg Scheveningen-Almelo de toe passing der wet regelende de onteigening ten algemeene nutte zal worden aangevraagd, deze alsdan niet te verleeneu. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is een wets ontwerp ingekomenwaarbij wordt bepaalddat het Rijk 2| pCt. berekend van de uitkeeriog van het deel-der op brengst van de personele belasting aan de gemeenten. Heden Dingsdag is te Waalsdorp van het paard ge stort ds koetsier Verwaaijen, van den Russischen gezant, waardoor hij een verwonding aan het been heeft bekomen. Onmiddellijk werd hem door een officier van gezondheid de eerste geneeskundige hulp verleend, waarna hij met de zie kenwagen naar 's Gravenhage is vervoerd. Een dragonder is eveneens van het paard gevallen; ook deze heeft zijn been gebroken. Naar men verneemt, zijn al de ingekomen antwoor den op de prijsvraagomtrent het bouwen van een paleis voor de Staten-Generaal te 'sHage, door de commissie van beoordeeling als onvoldoende ter zijde gelegd. De modellen zullen thans yoor het publiek ter bezigtiging worden gesteld. Dr. T. H. Jorissen heeft Maandag het hoogleeraars- ambt in de geschiedenis en letterkunde aan het Athenaeum Illustre te Amsterdam aanvaard met een welsprekende rede over de waardedie men hechten moet aan de beoefening der geschiedenis. In een den 19den dezer te Groningen gehouden bij eenkomst van belangstellenden in het behoud van den Ne- derlandschen veestapel is besloten tot de oprigting eener Maatschappij ter onderlinge verzekering van verliezen door de runderpest in deze provincie. Er is een commissie be noemd tot het ontwerpen van een reglement. Maandag morgen zijn per Dordsche stoomboot aange- bragt 2 vaten runderbloed, welke door de ambtenaren dei- belasting zijn in beslag genomen en vervolgens naar Fijen- oord overgebragt, alwaar het bloed onder de aarde is bezorgd. Beroepen tot predikant bij de Christelijke Afgesch. gem te 's Hertogenbosch Ds. J. van Andel, thans te Zulpheu. Uit de overgelegde staat van begrooting voor 1866 ontleenen wij de volgende bijzonderheden Hoofdstuk Huis des Konings is met 150,000 vermin derd, wegens het overlijden van H. M. de Koningin-weduwe zoodat daardoor het verschil met de begrooting van 186 5 wat het totaalcijfer betreft, klimt tot 825,143,52^ dat die voor 1866 hooger is.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1