Evangelie-Prediking Geneeskundig Etablissement Dietenmühle Buitenlandsch Nieuws. Advertentien. Vereeniging voor Christelijke Belangen. J. Filippo en P. van der Waal»; alsmede aan J. Verkoren en F. Dee. In de daarop gevolgde vergadering der leden werd de re kening over het laatste genootschapsjaar opgenomen en goed gekeurd, sluitende met een voordeelig saldo van ƒ822,96, terwijl de vorige rekening een nadeelig slot van f 23,6 7 had, welke gunstige uitkomst door den Voorzitter werd toegelicht inet de opmerking dat in die rekening is verantwoord f 3000 aan subsidie uit de gemeentekas, terwijl nog moeten worden aangeschaft natuur- en scheikundige instrumenten en tevens moet worden gerekend op de aanzienlijke kosten voor ver huizen naar de nieuw te stichten lokalen op de Pieterskerk gracht. Tot leden van het bestuur werden verkozen in plaats van de aftredende heeren J. van LithJ. A. van Dijk en W. F. Koppeschaar, de HH. Dr. W. N. du Rieu, Dr. D. de Loos en Gr. J. Bos. In de zitting van den Gemeenteraad van heden Don derdag kwamen het eerst in behandeling de ingekomen adres sen vóór en tegen de verplaatsing der aardappelenmarkt aan den Ouden Singel. De commissie voor de strafverordeningen had bij een gemotiveerd rapport de verplaatsing ontraden met 12 tegen 7 stemmen is gnnstig beschikt op het adres van de HH. P. G. C. Eigeman c. s., zoodat de ligplaatsen in de aardappelenmarkt zullen aanvangen aan de brug over de Kleinaardappelen markt- voorts met 15 tegen 4 stem men afwijzend beschikt op het adres van veehandelaarsbe treffende den tijd van aanvang der Beestenmarkt en met algemeene stemmen besloten tijdelijk te voorzien in het on derwijs in het rechtlijnig teekenen aan de hoogere burger school en afwijzend te beschikken op het adres van Be stuurders der bewaarschool in wijk V, tot het voortdurend gebruik van bet schoollocaal in de Yoldersteeg. - De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 70°, des avonds te 8 uur 5 8°, te 10 uur 5 5°. Donderdag morgen te 5 uur 50°, te 8 uur 59°, 's middags te 1 2 uur 7 0°, 's namiddags te 4 uur 68°. De dagbladen van Dublin behelzen uitvoerige versla gen van de arrestatièn die jl. Vrijdag avond en Zaturdag daar ter stede hebben plaats gehad. Uit die opgaven blijkt, dat een aantal leden van het complot der Fenians, bij den inval in het gebouw, waar het dagblad der zaamgezworenen gedrukt werd door de policie overvallen en in hechtenis gesteld zijn, en daana nog verscheidene andere personen, als in de zamenspanning betrokken in hechtenis genomen. In het geheel beliep het getal der te Dublin gearresteerden Donderdag ochtend omstreeks 30 personen. Bij die arresta tièn is de orde in de stad ongestoord gebleven. De volks menigte heeft niet het minste blijk gegeven van gezindheid om voor de Fenians partij te trekken. Vrijdag avond, bij den inval in de drukkerij van de Irish People, had de regering een groote policiemagt ontwikkeld die des noods door troepen ondersteund kon worden doch nergens is ver zet beproefd. Den gearresteerden wordt te last gelegd, dat zij behoorden tot het geheime genootschap, genaamd //de Feniaansche Broederschaphetwelk ten doel had opstand in Ierland te wekken en dat laud van het Vereenigde Ko ningrijk af te scheiden. Gelijktijdig met de arrestatièn in Dublin, zijn ook in andere steden van Ierland, voorname lijk te Cork, verscheidene personen in hechtenis genomen, mede wegens deelneming aan de zamenspanning der Fenians. Naar men verzekert is het gouvernement tot de genomen krachtdadige maatregelen overgegaan ten gevolge van een uit Washington ontvangene mededeeling, dat een aantal agenten der zamenspanning uit Dublin in de Vereenigde Staten waren aangekomen om daar ontslagen manschappen van het leger der Federialisten in dienst te nemen. Voor Queenstownde zeehaven van Dublin, is het gepantserde linieschip Prince-Consort Vrijdag middag voor anker geko men. De overige schepen der kanaalvloot liggen deels bij Kaap Clear en kruisen deels op de Iersche kust. Gelijk men weet is het graafschap Cork in staat van beleg verklaard. Dingsdag heeft de uitbetaling plaats gehad van de geldelijke schadeloostelling aan Oostenrijk verschuldigd we gens den afstand van rechten op het Hertogdom Lauenburg. De 2£ mill, is in zilveren specie door de Pruissische bank betaald. De heer von Bodelschwingh verving de afwezige minister-president en den chef van het huis Bleichröder, teekende voor voldaan als gevolmagtigde van den heer Roth schild vertegenwoordigende de Oostenrijksche regering. Met een extra-trein is de gansche som naar Weenen overgevoerd. Te Parijs wordt veel gesproken over het aldaar geslo ten huwelijk van den 83jarige Prins de Montlear, stief - grootvader van Koning Victor Emanuel, en de 73jarige Prinses van Premanille en Tarenta. Zjj zijn naar Nizza ver trokken. Men schrijft uit Soerakarta: Een uitgestrekte komplot is ontdekt tegen de openbare rust en hebben er te KadoeDjocjocarta en Solo vele ar restatièn plaats gehad. Het eerst zou de zaak in de resi dentie Kadoe ontdekt zijn. Wanneer men aan de hier cirku- lerende praatjes geloof mag slaandan waren de plannen der zamenzweerders zeer kwaadaardig en gemunt op het Europeesch en Inlandsch bestuur, zoo ook op het geheele Europesche element. OFFICIEEL MIElIff Burgerlijke Stand van Leiden van den 14den tot en met den 20sten September 1865. ISevallen: J. M. Rijsbergengeb. Zandwijk, Z. - S. Koo reman geb. Gerard, D. - A. Biesjot, geb. Meurs, Z. - A. M. Versluis, geb. Stumpf, D, - H. van den Burg, geb. Altera, D. - S. van der Wilk, geb. van der Mern D. - C. Pracht, geb. Bruiman, D. - A. Pander, geb. Marks, D. - H. M. van Zijp, geb. Ouwerkerk, Z. - J. M. Houwelinggeb. Rijken, D. - J. Nieuwenhuizengeb. Sloos, D. - C. van der Walle, geb. Wiede, Z. - J. Schoeré, geb. den OsZ. - J. Bisschop, geb. van DorsserD. - A. Leugering, geb. van Leeuwen, Z.- H. Gulaijgeb. van der ReijdenD. - S. van Gaaien geb. Koppers, Z. - A. E. van Leeuwen geb. Kramers, Z. - C. Tisseur, geb. van Weizen, D. - E. van Venetien, geb. Ligt- voet, Z. -S. J. S. C. van Gorkom, geb. Laan, Z.-J. de Vroede, geb. Heijkoop, D. - J. G. van der Woerd geb. Langeveld, D. - M. J. van der Wijngaard, geb. GaljaardD. - J. de Boer, geb. Planje, D. - E. F. Eggink, geb. van Donselaar, D. - E. Duyverman geb. Langeveld, Z. - W. Kelderman, geb. HorstmanD. Gehuwd: C. Selier jm. met P. Fleur jd. - C. Habraken jm. met M. C. van der Tuin jd. - H. Lacourt jm. met J. van Eyk jd. -C. van Es wedr. met C. van Booren wed. - L. Roo- denburg jm. met T. Hillenaar jd. - J. C. Jung, wedr. met M. Mulder jd. - G. J. Blikman jm. met E. van Beek jd, - P. J. Blansjaar jm. met F. A. Groen jd. OverledenMa. Cath». Riebeek 40 j. -A. van der Walle Z. 13 d. - A. Wennekers Z. 10 m. - F. W. Sanders D. 15 d. - J. Hulst 31 j. - J. C. de Vroede D. bijna 5 j. - J. C. Levoir, geb. de Fremerij60 j. - J. J. Gijzen Z, 16 d. - J. Cornielje, geb. Jongbloed, 7 8 j. - C. J. Vernet D. 2 j. bijna 11 m. - J. Dee 63 j. - Mr. H. C. Huijser 5 7 j. - H. J. F. Creijghton geb. de Meere, 2 8 j. - J. F. Hakkaart Z. ruim 9 j. op Zondag 24 September 1865 des avonds ten zes ure, DOOR Ds. J. A. SCHUURMAN, Pred. te 's Hage. ZAAL, Noordeinde. W IESBADË Hff. KOUDWATER- EN NATUURGENEESKUNDIGE BE HANDELING van VEROUDERDE EN ACUTE ZIEKTEN. Geneesheer Dr. A. GENTH.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3