l\°. 1717. Vrijdag 22 September. A«. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSGH M6BLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 34 in.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige daüeu uitgezonderd des Zondags, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poitbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. '«avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 in. av. Zittingen van het Gemeeutebeituur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemiester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - De Gemeente-Architect is te «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnseu, dagelijks van 82 uur en van 4-7 uur; der ln- en Uitgaande Hechten en Aooijnseu dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe 3e!a«tiugeu, Maandag, Diugsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 ur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gedurende het tegenwoordig zit tingjaar Mr. G. C. J. van Reenendie heden Donderdag middagjzijn betrekking zal aanvaarden terwijl dan tevens de werkzaamheden dier vergadering een aanvang zullen nemen. Bij Koninklijk besluit is de zilveren eerepenning voor de kostelooze koepok-inenting van minvermogenden, voor Zuid-Hollandtoegekend aan de beeren Dr. VV, Broes van Heekeren, te Warmond; ür. F. L. Idenburg, te As- peren; J. Kiewiet, te Heinenoord; J. van der Minne, te Heen vliet; J, B. Nuuwerf van den Berg, te Hazerswoude; J. J. Rombach, te LangeruigeweideG. Rijsdyk, te 's Gra vendeel W. J. Phieste OudewaterA. S. P. van Trot- senburgte Stolwijk en P. la Veije, te Strijen. Z. M. heeft goedgekeurd de statuten van de Ver- eeniging het Nederlandsch Opvoedingshuis te Leiden en de Vereeniging mitsdien als rechtspersoon erkend. Op Zaturdag 23 September zal de audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken niet plaats hebben. Naar men verneemt is op dit oogenblik bij den Raad van State in overweging een wetsontwerphoudende maat regelen in verband met de heerschende veeziekte, en wordt de aanbieding dezer voordragt aan de Tweede Kamer zeer spoedig te ge moet gezien. In de Zitting der Tweede Kamer van heden zijn inge komen een wets-ontwerp tot verhooging van hoofdstuk V, der begrooting van 1865 met f 100,000, voor kosten tot afwering van het gevaar, waarmede de ontstane ziekte on der het rundvee wordt bedreigd, - dat dadelijk in behande ling is genomen, op voorstel van de Voorzitter, waartoe met 41 tegen 14 stemmen werd besloten. Aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal is het volgende adres ingezonden Mijne Heeren Met versehuldigden eerbied geven te kennen de onder- geteekendenin overeenstemming met het goedgekeurde in eene talrijke vergadering van Landbouwers en Veehouders, gehouden te Leyden den 16den September 1865 dat zij met groote bezorgdheid de toenemende uitbreiding der Runderpest hebben gevolgd j dat die ramp niet alleen hunne belangen in de eerste plaats bedreigt, maar ook die van een groot deel van het Nederlandsche volkhetgeen mede een groot belang heeft in het behoud van onzen rijken veestapel, zooals dezer da gen blijkt uit de vele pogingen van voorzorg door besturen en bijzondere vereenigingen zelfs op meer verwijderde plaat sen genomen dat de naderende tijd van opstalling van het vee de ge legenheid tot besmetting vermeerderende, het noodzakelijk maakt dat zoo spoedig mogelijk krachtige maatregelen tot smoring van het kwaad worden aangewend dat de maatregelen tot hiertoe genomen blijken niet doel- tretfend te zijn en tot eene ongunstige tegenstelling dwin gen, bij het vergelijken van hetgeen in ons vaderland nu of vroeger of wel elders met goed gevolg is toegepast; datdoor gebrek aan eenheid en zamenwerking aan de reeds genomen maatregelende noodige kracht ontbreekt en algemeen de behoefte wordt gevoeld aan meer krachtige en omvattende bepalingen dat zij de overtuiging hebben dat van alle maatregelen een der noodigste isHet geven van zekerheid aan alle veehou ders, dat bij onteigening ten algemeenen nutte, van ziek of verdacht vee, door 'sRijks kas eene billijke schadever goeding zal verleend worden. Zonder die zekerheid mag op de zoozeer gewenschte zamenwerking van alle, zoowel meer als minder bemiddelde veebezittersen dus op eene juiste en spoedige bekendheid met de ziekte niet gerekend worden en blijven alle maatregelen ijdel; dat zij aandringende op spoed, krachtige eenheid en za menwerking, zich meenen te moeten onthouden van elk voorstel van hun noodig toeschijnende maatregelendaar deze door het groote verschil van plaatselijke toestanden en belangen in bijzonderheden zeer uiteenloopend moeten zijn; dat zij zich alleen zullen veroorloven Uwe aandacht op de volgende punten te vestigen: Tijdelijke schorsing van eiken toevoer van buiten en van alle vervoer van Rundvee en van alles wat besmetting kan overbrengen, behoudens noodzakelijke uitzonderingen, in het belang van den Bui- tenlandschen handel, de cousumtie en van kleine verplaat singen. Onverwijlde uitbreiding van een doeltreifend plaat selijk toezigt en krachtige versterkiug der Politie, door ge wapende magtenz.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1