N°. 1715. Woensdag 20 September. Ao. 1805 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGBLA «"Ml ■V VJ Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzouderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regel9/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. C m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 n,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2|. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddag9. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Tele|raaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'a m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur;der In- en Uitgaande Reohteu en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Dircote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 ur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot advocaat-generaal bij het pro vinciaal gerechtshof in Utrecht Mr. S. J. van Geuns, thans subst.-offic. van just, bij de arrond.-rechtbank te Utrecht; tot subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Utrecht Mr, J. R. A. Engelenbergthans te Brielletot subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtb. te Brielle Mr. J. G. Patijnthans griffier bij het kantongerecht te Maarsseu en tot griff. bij het kantong. te Maarssen Mr. B. D. Weyland, advoc. en cand.- notaris te Amsterdam, alsmede plaatsverv. kantonr. te Nieu- wer-Amstel. Z. M. heeft nog benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Beert, de heer H. C. van Doorn, thans te Terheijden (Noord-Brabant); en te Wolvega c. a. de heer J. van Sand- bergeu Ruwalda, thans te Ternaard. H. M. de Koningin is Maandag morgen uit de resi dentie naar Baden-Baden vertrokken. Aan de ïiveede Kamer der Staten-Generaal is dezer dagen het volgende verzoekschrift ingediend Mijne Heeren Geven met verschuldigden eerbied te kennen de onderge- teekenden, allen grondeigenaren en veehouders; Dat aan Uwe Plooge Vergadering voorzeker bekend zal zijn, dat de Runderpest in ons Vaderland is uitgebroken en reeds in tal van gemeenten hare verwoestingen aanrigt; Dat adressanten niet alleen met verwondering maar bo venal met smart en teleurstelling zien, dat er door gebrek aan eenheid in de genomene maatregelen zoo weinig doel treffends en alzoo niets of zoo goed als niets wordt gedaan om de verdere uitbreiding dier ramp te keerenterwijl het toch voor de welvaart van het hoogste belang moet worden geacht, het land zoodra immer mogelijk van de Runderpest te verlossen Datin stede van te worden beteugeldde kwaal zich met schrikbarende zekerheid meer en meer uitbreidt; Dat zoodanige uitbreiding door adressanten met vrijmoe digheid wordt toegeschreven aan het gemis van algemeene en doeltreffende bepalingen en voorschriften tot bestrijding van den steeds voortdringenden vijanddaar de ondervin ding leert, dat de beteugeling en fnuiking dezer ziekte door krachtige maatregelen niet onmogelijk mag worden genoemd, ja zelfs bijna zeker is; het gebeurde in het Departement du Calvadoz en in de provincie Utrecht, beide in de eerste helft dezer eeuwbewijst dit ten duidelijkste. Redenenwaarom adressanten zich de vrijheid veroorlo venom Uwe Hooge Vergadering eerbiedig maar ernstig te verzoeken, door uwen veel vermogenden invloed bij de Re gering des Lands maatregelen uit te lokkendie de ramp welke reeds onze volkswelvaart ondermijnt, kunnen afwenden. Leiden Waddiuxveen enz. 15 September 1S6 5. 't Welk doende, (get.) K. van der Torren Kz., G. G. Snellen, J. Kist Nieu- wenkampC. Spruyt Az., li. M. van der Haak W. A. van Houwingen, G. van Geer, J. van Sciiie Jr., P. de Kan, N. Knoot, J. Knaap, P. van der Geest, P. van der KleyPh. de Haas, N. Messchaert Snellen, W. van der Geest, S. van Meer- ten, J. P. Treub, B. A. van Verschuer, Thomas Wilson Jr., C. Groenedijk, W. A. L. Mock, P. VromenstijnH. Pen- nings, N. KapteinW. C. Kaars Sijpesteyn L. Straathof, J. van den Breggen Ez., G. M. Langhout, A. J. Straathof, A. Koot. De Eerste Kamer is bijeen geweest tot onderzoek dei- geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden die goedgekeurd zijnwaarop de leden zitting nemen. De voorzitter Mr. J. A. Philipse heeft daarop zijne betrekking aanvaard. In de zitting der Tweede Kamer van heden Dingsdag is onder het voorzitterschap van den heer Jespers, oudste lid in jaren, opgemaakt een lijst van drie kandidaten tot het voorzitterschap, waardoor bij de eerste stemming voor ieder benoemd zijn den heer van ReenenDullert en Jespers. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de acht eerste maanden van 1865 blijkt, dat die middelen hebben bedragen 40,744-,7 84,98A. tegen 40,170,429,401 in hetzelfde'tijdvak van 1864. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 'sHage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de Opera Comique les Dragons de Villars, voorafgegaan door de Vaudeville l'Ami Francois. Te Amsterdam is Maandag een koe aangehouden ver dacht van lijdende aan de runderpest. Zij is dadelijk afge zonderd terwijl tegen den aanvoerder proces-verbaal is op gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1